PROLETER SILOVIT! Pet golova u mreži Ledinčana! Po dva gola Drakulića i Krstanovića (VIDEO, FOTO)

Proleter 1951 5-0 Vinogradar

U okviru 5. kola Druge novosadske lige na Slanoj bari sastali su se domaći Proleter 1951 i Vinogradar iz Ledinaca.

Ledinčani su kao lideri na tabeli došli na Slanu baru, međutim domaćin je bio više nego ubedljiv i zasluženo slavio. Od samog starta videlo se da domaći fudbaleri više žele pobedu. Već u desetom minutu pripretio je Drakulić, njegov udarac uspeo je da zaustavi čuvar mreže Nikola Elez. Tri minuta kasnije gostima nije bilo spasa. Dobro organizovan napad i završni pas za kapitena Drakulića koji rutinski šalje loptu u mrežu za 1:0. Gosti su uzvratili udarcem sa distane, ali pravo u ruke golmana. Miran period igre prekinuo je blickrig Krstanovića . Prvo je u 32. minutu umakao odbrani Vinogradara i povećao prednost na 2:0 da bi samo dva minuta kasnije nakon odlične kontre Tepić bio nesebičan i dodao Krstanoviću koji pogađa prazan gol za 3:0.

U drugom delu igre domaćin i dalje igra napadački. Stvarali su fudbaleri Proletera veliki broj šansi, ali raspoloženi gostujući čuvar mreže Elez Nikola sjajnim paradama čuvao je svoju ekipu od potopa. Nije funkcionisao vezni red u ekipi Vinogradara, dosta grešaka i bez završnog pasa za napadače koštao ih je poraza. Bližio se kraj utakmice a domaćin je žarko žekeo još koji gol. Igrao se 80. minut kada je Ćulum povisio na 4:0. Centaršut u peterac izboksovao je golman, a Ćulum sa ivice kaznenog šalje precizan udarac uz stativu. Zadužen za petardu na Slanoj Bari bio je Saša Drakulić, postigavši svoj drugi gol na utakmici. Odličan pas u prostor i varka telom preiskusnog Drakulića kumovala je petom golu proletera.

Proleter je ovom pobedom vezao četvrtu pobedu i nastavio svoj pohod ka vrhu. Ledinčani nakon ubedljivog poraza nemaju vremena za tugovanje, jer već naredne nedelje na svom terenu dočekuju takođe još jednog od favorita za najviši plasman, ekipu Suseka.

Sudijska trojka: Nikolaš Nemanja, Radić Stefan i Milovanović Radenko

Delegat utakmice: Majkić Dragan

Proleter 1951: Brojčin, Popović, Paprić, Knežević (od 71. Rašiovan), Suvajdžić, Petković (od 81. Novaković), Vitanović (od 67. Vejnović), Drakulić, Krstanović (od 67. Pavlović), Tepić (od 67. Ćulum), Kavčić.

Vinogradar: Elez N. , Palvšić, Relić, Šebez, Stevanović, Ćelić (od 46. Bjelović), Benežan, Elez (od 46.Stojanović), Bukvić (od 65. Pekez), Perinović (od 46.Lalović), Rac (od 46.Lalović).