PROLETER UBEDLJIV U DERBIJU! Pun stadion u Čurugu, himna pred početak utakmice! Dva gola Drakulića (FOTO, VIDEO)

Hajduk Proleter
Hajduk (Č) 0-4 Proleter 1951

Derbi 8. kola Druge novosadske lige odigran je u nedelju u Čurugu, a sastali su se domaći ”Hajduk” i ekipa ”Proletera 1951” iz Novog Sada.

Hajduk 0-4 Proleter 1951

Drugoplasirani ”Hajduk” iz Čuruga na svom terenu dočekao je prvoplasirani ”Proleter 1951”. Iako su domaći imali vetar u leđa od strane velikog broja domaćih pristalica, individualni kvalitet kod gostiju bio je presudan. Pred početak utakmice viđena je lepa scena, himna republike Srbije i mnogobrojna deca sa zastavicama u bojama naše trobojke. Utakmica je loše počela za domaćina, perfektna dubinska lopta Krstanović iza leđa odbrane Hajduka. Loptu grudima do Veselinovića spustio je Knežević, iskusnom Lazaru nije bilo teško da nacentrira ugao gola za 0:1 u 3. minutu utakmice. Mogao je domaćin vrlo brzo da se vrati u igru, loptu ispred golmana iskobeljao je napadač ”Hajduka” Marić Darko, međutim, šutirao je pored nebranjenog gola. Još u dva navrata za domaće je probao Pinjo, u oba navrata njegov udarac je izblokiran. Pred kraj prvog dela, gosti su mogli da dupliraju prednost. Krstanović je predriblao dva domaća fudbalera i uputio nezgodan udarac u dalji ugao gola, sa gol linije loptu je izbacio defanzivac Topić Zoran.

Na samom početku drugog poluvrema ponovo hladan tuš za domaćina. U 46. minutu, Krstanović je podesio nišanske sprave i odličnim udarcem sa više od 20 metara pogodio za 0:2. Mogli su fudbaleri ”Proletera” pet minuta kasnije da reše pitanje pobednika ali je napadač Drakulić prebacio gol sa peterca. Domaćin je prvu pravu šansu u drugom delu stvorio iz slobodnog udarca. Maksimović je odlično šutirao, a siguran pogodak zaustavio je iskusni Brojčin. I Markov Dragan je probao glavom, takođe bezuspešno. Igrao se 66′ minut kada je strelac prvog gola Lazar Veselinović odlično ubacio loptu i pronašao Drakulića koji zakucava loptu pod prečku za 0:3. U 72. minutu postavljen je konačan rezultat. Drakulić je umakao odbrani ”Hajduka” i rutinskim udarcem u dalji ugao postavio konačnih 0:4. Domaćin je pred kraj utakmice mogao do utešnog gola, udarac Mijića završio je na stativi.

Ubedljiva pobeda ”Proletera” za šestu vezanu pobedu. I nakon ovog kola ostaju na vrhu. Fudbaleri ”Hajduka” nakon ovog poraza pali su na četvrtu poziciju, a narednog vikenda očekuje ih teško gostovanje u Suseku.