PRVI DVOJAC UBEDLJIV: Bukovčani sa tri gola do tri boda, TSK naneo težak poraz Petrovaradinu! (VIDEO)

Dve ekipe iz vrha Prve novosadske lige nastavile su da nižu pobede i u 24. kolu a ovog puta tri boda su doneli sa gostovanja.

OFK Jugović 0-3 Fruškogorski partizan

Lider na tabeli uspeo je da savlada ”Jugović” u Kaću i zadrži bod prednosti u odnosu na drugoplasirani ”TSK”. Od samog starta dominirali su terenom a mrežu gostiju načeli su u 22. minutu preko Poznanovića. Na početku drugog poluvremena prednost je duplirao defanzivac Roganović. Ostao je sam na drugoj stativi i pogodio gol. Sve dileme otklonio je Boris Gadžić pred kraj utakmice. Iskoristio je lošu reakciju odbrane i postavio konačnih 0:3.

Petrovaradin 1-7 TSK

Malo ko je očekivao da će ekipa iz Temerina ubedljivo da savlada ”Petrovaradin” i to na gostujućem terenu. Utakmica bi možda otišla u drugom pravcu da je Mudrić iskoristio šansu izašavši sam pred golmana. Šutirao je pravo u Vojvodića. Nakon njega i Kovačević je zatresao prečku, nakog čega su se gosti probudili i sa pet brzih golova otišli na pauzu. Prvo je pogodio Paška iz slobodnog udarca u 14. minutu. Nakon njega pogodio je Kobiljski u 22. minutu. Autoglom Gardinovačkog u 30. minutu gosti su poveli sa 0:3. Četrrti gol je takođe delo Kobiljskog da bi pred kraj prvog dela u 43. Gardinovački još jednom nesmotreno reagovao i zatresao svoju mrežu.

Domaćin na početku drugog poluvremena smanjuje prednost. Đorđe Kovačević se lepo namestio je odlično pogodio dalji ugao gola. Pred kraj utakmice, u 70. minutu Tatić je umakao odbrani i postigao gol za 6:1. Konačnih 7:1 postavio je bivši centarfor ”Petrovaradina” Stevan Pavlov.

Bodovna razlika između prvog dvojca ostala je ista, jedan bod prednosti za ekipu iz Bukovca. Ostalo je još šest kola do kraja, a ko će prvi proći kroz cilj saznaćemo uskoro.