PUPOVAC U 95. MINUTU ZA TRI BODA: TSK-u pripao opštinski derbi, utakmica ispunila očekivanja! Da li je bio penal? (FOTO, VIDEO)

TSK Sirig

Derbi 17. kola Prve novosadske lige a ujedno i opštinski derbi između ”TSK”-a i ”OFK Siriga” pripao je domaćoj ekipi iz Temerina.

TSK 1-0 OFK Sirig

Odličan fudbal, pune tribine i lepo vreme jesu slika jučerašnjeg derbija u Temerinu. Prvoplasirani ”TSK” dočekao je raspoložene komšije iz Siriga koji su došli da se nadmeću i igraju fudbal. Nakon devedeset minuta žestoke borbe tri boda su ostala kod kuće, jer je kapiten domaćih Jovo Pupovac golom sa bele tačke u 95. minutu rešio pitanje pobednika.

Od samog starta utakmice videlo se da domaća ekipa neće lako doći do pobede. Stameni i organizovani gosti iz Siriga tačno su znali šta rade. Već prvi udarac Kobiljskog ukrotio je golman Jorgić kojem je iz minuta u minut raslo samopouzdanje. I nakon pet minuta još jednom je raspoloženi golman ”OFK Siriga” osujetio udarac Kobiljskog. Gosti su prvi put ugrozili gol preko Kojovića. Fantastično je šutirao sa preko 25 metara i zatresao prečku gola. Nakon par minuta igre još jedna šansa za goste ali ovog puta iz prekida. Slobodan udarac izveo je Kosić, a lopta je prošla tik pored stative. Do kraja prvog dela igre najbolju šansu za promenu rezultata imali su domaći preko Stjepanovića, lepi udarcem pogodio je prečku gola.

I drugom delu igre pucalo je na sve strane. Pokušavao je domaćin da dođe do gola i probije bedem, međutim, gosti su se odlično branili i vrebali iz kontranapada. Imao je TSK terensku inicijativu, ali falilo je konkretno rešenje u završnici. Gosti su prvi došli do gola u drugom delu, nakon kornera u petercu se najbolje snašao Rajić ali je njegov udarac otišao preko gola. U 58. minutu utakmice domaćin ostaje sa igračem manje jer je centralni defanzivac Ostojić zaradio drugi žuti karton. Usledio je period konfuzije u igri, pa su ”plavi” počeli da guraju loptu. Ipak, u 70. minutu utakmice Pupovac je mogao do gola, ipak i ovog puta se isprečila prečka. Pet minuta pre kraja utakmice ”Sirig” je mogao da reši pitanje pobednika, brzu kontru istrčao je brzonogi Ružin ali u poslednjoj sekundi uklizao je Kovačević i ostavio svoju ekipu u igri. A onda je došla nadoknada vremena od pet minuta. U poslednjem napadu na utakmici nakon centaršuta Tatića lopta u kaznenom prostoru pogađa u ruku iskusnog Vukelju a glavni arbitar Jurišić pokazuje na belu tačku. Odgovornost je preuzeo kapiten Pupovac koji je bio neumoljiv i pogodio za 1:0 u 95. minutu utakmice za vredna tri boda i veliku radost na stadionu u Temerinu.

Velika pobeda za izabranike Mihajla Kozomore i Marka Tomića, ovo pobedom ponovo su pobegli prvim pratiocima na plus četiri. Sa druge strane, odlčna partija ekipe pod komandom Aleksandra Miljkovića koja na kraju nije krunisana bodom.

Sudijska trojka: Jurišić Spasoje, Milovanović Radenko i Radić Stefan

Delegat utakmice: Rajičić Miloš