RADAKOVIĆ SRUŠIO KOMŠIJE! ”Fruškogorac” pogađao, ”Petrovaradin” promašivao. Kameničani treći na tabeli! (VIDEO)

Petrovaradin Fruškogorac
Petrovaradin 1-3 Fruškogorac

U okviru 10. kola Prve novosadske lige u Petrovaradinu je odigran komšijski derbi između domaćeg ”Petrovaradina” i ”Fruškogorca” iz Sremske Kamenice.

Uspeli su gosti iz Sremske Kamenice da upišu još jednu pobedu na gostujućem terenu ove sezone i prebole izgubljene bodove u prošlom kolu. S druge strane, domaćin nije uspeo da se nakon ubedljivog poraza u Temerinu iskupi i vrati u mirniju luku. ”Petrovaradin” je bolje ušao u utakmicu, stvori su par izgledniš šansi ali mreža se nije zatresla. Prvo je glavom nakon centaršuta Sladojevića pokušao Popović, ali čuvar mreže Rankov izašao je kao pobednik. Iz prve prave prilike ”Fruškogorac” je došao do prednosti. u 20. minutu Zeković je poslao loptu do Radakovića koji je uspeo da nasamari dva defanzivca i poluvisokim udarcem savlada Zeljka za 0:1. Domaćin je vrlo brzo stvorio novu šansu za gol, ovog puta Šimulija je uputio snažan udarac sa više od 30 metara ali Rankov je još jednom bio na pravom mestu.

Na početku drugog poluvremena prvi su pripretili gosti, Sapundžić Nikola probio je po levoj strani ali završni pas otišao je pravo u ruke Smiljana. U 61. minutu utakmice gosti su došli do povećanja prednosti, a od početka akcije mirisalo je na gol. Domaći čuvar mreže oklevao je sa ispucavanjem lopte što je iskoristio Baletić, ipak Šimulija je bio na pravom mestu i sprečio dodavanje. Međutim, lopta je došla do Stanišića ,kapiten ”Fruškogorca” Dragojlović krade mu loptu i proigrava Sapundžić Vladimira koji školski prosleđuje loptu svom mlađem bratu Sapundžić Nikoli a ovaj rutinski sa pet metera pogađa mrežu za 0:2. Mudrić je imao priliku da smanji prednost, napravio je sebi prosto i uputio udarac, Rankov još jednom uz dosta muke sprečava siguran pogodak. Ipak, u 75. minutu nešto je moralo da uđe. Rezervista Kokanović uputio je koristan centaršut na drugu stativu, tamo se najbolje snašao Popović koji glavom gađa dalji ugao za 1:2! Već narednog minuta gosti ponovo beže na plus dva. Dragojlović je snažno šutirao iz velike udaljenosti, golman ”Petrovaradina” uspeo je da zaustavi udarac ali na odbijenu loptu prvi stiže Radaković i ispod ruku Smiljana šalje loptu u mrežu za 1:3 u 76. minutu. Mogao je domaćin da zakomplikuje završnicu meča. Na isteku drugog dela igre ponovo je Šimulija snažno šutirao i pogodio stativu, lopta se odbija do strelca prvog gola Popović Nikole koji šalje nezgodan udarac ali još jednom Rankov Nemanja sjajnom paradom spašava svoj gol.

Ekipa ”Fruškogorca” ovom pobedom popela se na poziciju broj 3, i diše za vratom drugoplasiranoj ekipi ”Fr. partizana” iz Bukovca koja ima jedan bod više. ”Petrovaradin” posle ovog kola nalazi se na dvanaestom mestu sa deset osvojenih bodova.

Sudijska trojka: Vlajić Nemanja, Samac Saša i Subašić Milorad

Delegat utakmice: Ninkov Stevan

Petrovaradin: Zeljko, Gardinovački (od 74. Erceg), Knežević (od 79. Komazec), Knežić, Šimulija, Stanišić, Sladojević (od 46. Stefanović), Pavkov, Mudrić, Popović, Vasić (od 62. Kokanović).

Fruškogorac: Rankov, Teofilović, Paunić, Perović, Tucakov, Dragojlović, Zeković, Sapundžić N, Radaković, Sapundžić V (od 76. Krpović (od 90. Petrović)), Baletić (od 87. Popadić).