RADAKOVIĆ ZA PREOKRET: Domaćin imao DVA GOLA prednosti, ali nije izdržao! Lepa akcija i golčina STANČIĆA! (FOTO ; VIDEO)

U okviru 23. kola Prve novosadske lige u nedelju su se u Gospođincima sastali ”Jedinstvo” i ”Fruškogorac” iz Sremske Kamenice a gosti iz Kamenice odneli su sva tri boda.

Jedinstvo 2-3 Fruškogorac

Raspoloženi domaćin nije uspeo da zaustavi goste iz Sremske Kamenice, iako su na startu utakmice imali dva gola prednosti. Uspeli su fudbaleri ”Fruškogorca” još jednom da se vrate iz nokdauna i preokrenu rezultat i upišu vredna tri boda u trci za najviši plasman.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu. Već u 3. minutu nakon kornera došli su do prednosti preko Darka Stančića. Odlično se izborio za prostor i glavom pogodio za 1:0. Par minuta kasnije, iz slobodnog udarca pokušao je Dimić, ali živi zid je uspeo da odreaguje i spreči udarac da ode u okvir gola. Igrao se 13. minut utakmice kada je domaćin povisio prednost, brz napad i povratna lopta Večanskog za Darka Stančića koji iz prve unutrašnjim delom stopala šalje loptu pod prečku gola za 2:0. Isti igrač je mogao i do het-trika, ali njegov udarac uspeo je da zaustavi čuvar mreže Rankov. Tek nakon dvadeset minuta igre, gosti su uspeli da se stabilizuju i stanu na loptu. Prvu šansu nije iskoristio Popadić, šutirao je pravo u golmana. Krilni napadač zeleno-belih Radaković zatresao je i stativu nakon udarca. Ipak, u 42. minutu gosti dolaze do vrednog gola pred poluvreme. Na ivici kaznenog prostora oboren je Malešević a glavni arbitar bez oklevanja pokazao je na belu tačku. Iako su se domaći igrači bunili, smatrajući da je prekršaj bio izvan kaznenog prostora, odluka se nije promenila. Siguran realizator bio je Srđan Radaković.

U drugom poluvremenu potpuna dominacija gostujuće ekipe. Igralo se uglavnom na polovini domaćina koji je pokušavao da preko kontranapada reši pitanje pobednika. Ekipa ”Jedinstva” se odlično branila do 62. minuta kada je nakon centaršuta Paunića lopta preletela čuvara mreže i pala pravo na nogu Stefana Maleševića koji slabijom levom nogom donosi poravnanje! Stezala je ekipa ”Fruškogorac” obruč oko kaznenog prostora domaćih, ali falio je završni pas. I kada je delovalo da će se utakmica završiti nerešenim ishodom gosti su došli do trećeg gola i preokreta. Krpović je centrirao, Lakić vratio na peterac gde Malešević upućuje udarac glavom ali čuvar mreže Đurđevac uspeva samo da odbije loptu do Srđana Radakovića koji glavom šalje loptu u mrežu u 86. minutu utakmice. Pogodak vredan tri boda.

Još jedna teška pobeda ”Fruškogorca” iz Sremske Kamenice. Domaćin ima za čim da žali, imali su kapitalnu prednost već na startu koju nisu uspeli da sačuvaju.

Sudijska trojka: Sekulić Marko, Milovanović Radenko i Radić Stefan.

Delegat utakmice: Panić Radojle.

Jedinstvo: Đurđevac, Zorić, Klincov, Večanski (od 49. Stanimirović), Stančić, Dimić, Ćirin, Malinović, Tepić, Bubnjević, Tepić M.

Fruškogorac: Rankov, Krpović, Paunić, Andriga, Malešević, Glišić, Radaković (od 88. Požarev), Kuvekalović (od 63. Ćurko), Tucakov, Ranisavljević (od 63. Lakić), Popadić.