RAMPA U GOSPOĐINCIMA: Jedinstvo pobedom prekinulo niz od tri poraza, Fruškogorac igrao pa stao (FOTO; VIDEO)

FK Jedinstvo Gospođinci

U okviru 20. kola Prve novosadske lige u Gospođincima su se sastali ”Jedinstvo” i ”Fruškogorac” iz Sremske Kamenice.

Jedinstvo 2-1 Fruškogorac

Uspela je domaća ekipa da prekine crni niz od tri poraza i da se sa tri boda učvrste na sredini tabele. Gosti iz Sremske Kamenice na ovoj utakmici bili su bez trenera, jer je dojučerašnji strateg ”Fruškogorca” pre nekoliko dana podneo ostavku. Ekipu je vodio predstavnik kluba. Kameničanima je pobeda bila neophodna kako bi nastavili trku, međutim, ovi porazom povećao se bodovni zaostatak za prvim dvojcem.

Jedinstvo Fruškogorac

Prvi su pripretili domaći, udarac je oprobao Rankov a lopta je nezgodno odskočila pa je prezimenjak i čuvar mreže ”Fruškogorca” Rankov morao da se pomuči kako bi sačuvao svoju mrežu. Usledio je period igre u kojem su dominirali gosti. Ređale su se šanse pred golom Tankosića, ali je čuvar mreže uspevao da ih ukroti. Prvu šansu je imao Sapundžić, nezgodan udarac u poslednjem trenutku vrhom prstiju izvukao je Tankosić. Dosta problema ekipa ”Fruškogorca” pravila je po desnoj strani, odbrana ”Jedinstva” nije uspevala da se odbrani. Sledeću šansu propustio je Đukić, a nakon kornera glavom je probao i Popadić ali je lopta otišla zamalo pored gola. A onda brza kontra domaćih i klizeći start Krpovića nad brzonogim Večanskim glavni arbitar je okarakterisao kao prekršaj i dosudio kazneni udarac. Precizan sa bele tačke bio je Marko Jovanović u 39. minut utakmice. Gosti su mogli pred kraj prvog dela da dođu do poravnanja i vrate se u igru ali je Ćirić promašio nemoguće. Radaković mu je odložio loptu na peterac, a napač ”Fruškogorca” šutirao je pravo u golmana.

U drugom poluvremenu opao je ritam utakmice a tome je doprinelo što su obe ekipe ostale sa igračem manje od 47. minuta. Grub start Večanskog i burna reakcija Krpovića rezultovala je njihovim isključenjem. Iako su gosti krenuli na sve ili ništa, domaćin se uspešno branio i držao protivnika daleko od gola. U 59. minutu utakmice domaćin poveća prednost. Nakon centaršuta u kazneni prostor, Popadić je u nameri da izbaci loptu pogodio sopstevnu mrežu. Ipak, dva minuta kasnije i gosti dolaze do gola i vraćaju utakmicu u neizvesnost. Nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru najbolje se snašao Ćirić i u 61. minutu smanjio na 2:1. Iako je bilo ostalo skoro pola sata do kraja, većih uzbuđenja više nije bilo. Tucakov je na isteku regularnog dela oprobao svoj udarac, ali je i ovog puta Tankosić zaustavio udarac.

Gosti imaju za čim da žale, a ovaj poraz ih je možda i koštao trke za jedno od prva dva mesta. Domaće ”Jedinstvo” je ovom pobedom praktično rešilo sve dileme po pitanju svog statusa i opstanka u Prvoj novosadskoj ligi, ako se to uopšte i dovodilo u pitanje.

Sudijska trojka: Nikolić Aleksa, Tošić Vladimir i Štumpf Željko

Delegat utakmice: Rajičić Miloš

Sudijska trojka sa utakmice

Jedinstvo: Tankosić, Zorić, Ikonić, Večanski, Dimić (od 85. Stančić), Jokić (od 73. Tepić), Rankov, Malinović, Jovanović, Bubnjević, Zukić (od 93. Garić).

Fruškogorac: Rankov, Paunić, Andriga, Krpović, Sapundžić, Glišić, Radaković (od 56. Mijatović), Đukić (od 46. Sapundžić V), Tucakov, Ćirić (od 78. Perović) , Popadić.