REMI U GOSPOĐINCIMA! Srdanović evrogolom spasao ”Cement”. Da li je bio penal za domaćina?! (FOTO, VIDEO)

Jedinstvo 1-1 Cement

U Gospođincima su se u okviru 9. kola Prve novosadske lige sastali domaće ”Jedinstvo” i ”Cement” iz Beočina.

Beočinci zapeli u Gospođincima. Uspela je domaća ekipa ”Jedinstva” da još jednom na svom terenu ostane neporažena, ovog puta zaustavili su jednog od konkurenata za najviši plasman. Videlo se od samog starta utakmice da je domaćin željan da se dokaže i namuči protivnika. Prvih dvadeset minuta utakmice pripalo je domaćinu. Uspevali su na sredini terena da povežu konce i stvore par polu šansi. Večanski je odlično probio po desnoj strani i uputio pas kroz kazneni, Jovanović maestralno propušta loptu do Zukića ali je gostujuči čuvar mreže za sekundu bio brži. Za goste svoj udarac oprodao je Poznanović, udarac sa dvadeset metara zaustavio je Tankosić. Igrao se 24. minut kada je domaćin došao do prednosti. Zukić je odličnim dodavnjem uposlio Jovanovića koji po zemlji šalje loptu na peterac a Rankov iz okreta pogađa dalji ugao gola za 1:0! Gosti su još jednom pripretili, ovog puta Srdanović je iz slobodnog udarca pogodio stativu. Na isteku prvog dela igre u kaznenom prostoru ”Cementa” oboren je Večanski, ali se glavni arbitar nije oglasio. Situaciju možete pogledati na 01:30 snimka.

U drugom delu igre ”plavi” iz Beočina preuzeli su terensku inicijativu i zagospodarili sredinom terena. Završnog pasa za gol šansu nije bilo, pa su udarcima sa distane pokušavali da ugroze gol ”Jedinstva”. Probali su Poznanović, Srdanović kao i kapiten Mijailović, međutim, njihovi udarci otišlu su ili pored ili preko gola na kojem je stajao mladi Tankosić. A onda je na red došao 70. minut, brzo izveden aut i loptu koja je dva puta odskočila koristi Srdanović i fantastičnim udarcem pogađa rašlje gola za 1:1! Au, kakav gol. Iako je do kraja utakmice ostalo malo više od dvadeset minuta, nije bilo ozbiljnijih šansi. Domaćin je u dva navrata probao nakon prekida, a rezervista Jeremić je kod gostiju oprobao svoj šut iz srca kaznenog, ali Tankosić je još jednom bio na visini zadatka.

Na kraju podela bodova, domaćin zadovoljno trlja ruke osvojenim bodom. Gosti iz Beočina nisu zadovoljni rezultatom, sve je teži put do zacrtnog cilja. Poslušajte izjave Zukića i Jeremića nakon utakmice.