ŠAJKAŠ 1908 IDE U BARAŽ! Koviljčanima pripala pobeda u derbiju! NAVIJAČI NA NIVOU! (VIDEO)

Kovilj

U subotu su na programu bile utakmice poslenjeg kola Novosadske lige za sezonu 2021/2022 a utakmica u Kovilju bila je u centru pažnje.

FK Šajka 1908 3:1 FK Tatra

Domaća ekipa Šajkaša 1908 pobedom u poslednjem kolu plasirala se u baraž za popunu Vojvođanske lige grupa jug. U direktnom duelu sa ekipom Tatre, odnosno sa glavnim konkurentnom za drugo mesto ostvarili su pobedu i potvrdili kvalitet pa ih sada očekuje dvoboj sa drugoplasiranom ekipom iz Sremske lige a to je ekipa Železničara iz Inđije.

Utakmica je počela tačno na vreme, kako propozicije takmičenja nalažu. Od samog starta domaća publika davala je vetar u leđa svojim igračima, čule su se čak i sirene koje su dovele atmosferu do usijanja. Pred početak utakmice i na tribinama je napravljena lepa koreografija u bojama domaća ekipe uz pomoć pirotehničkih sredstva. Presing od samog starta isplatio se već u 11. minutu utakmice. Veselinović je poslao odličnu loptu u prostor Igračevu koji je izašao sam pred Kostrunova i rutinski pogodio mrežu za 1:0! Velika radost na stadionu SC ADA. Mogli su domaći ubrzo i da povećaju prednost, ali neiskorišćene šanse kaznili su gosti. Živanović je odlično šutirao sa više od 20 metara i zatresao mrežu za 1:1 u 18. minutu utakmice. Nakon gola Tatre opao je ritam utakmice, obe ekipe su počele da igraju obazrivo pa do kraja prvog dela nije bilo ozbiljnijih šansi na obe strane.

Tatra je u drugom poluvremenu krenula na sve ili ništa, nisu više šta imali da čekaju, samo pobeda im je donosila krupan plen. Pokušavali su izabranici Svetozara Mijina da ugroze gol Mandića ali bez uspeha. Imali su blagu terensku inicijativu, kružili su oko kaznenog prostora domaće ekipe ali bez uspeha u završnici. Domaćin se odlično taktički branio, znali su šta rade i čekali su kontranapad kako bi završili pitanje ko će ići u baraž. Vodila se lavovska borba na sredini terena sve do 89. minutu kada su džokeri trenera Švedića presudili gostima. Rezervista Stanković je odličnim pasom pronašao Živanova koji pogađa za 2:1 i praktično rešava pitanja pobednika. Takču na utakmicu postavio je neprikosnoveni Veselinović golom u 94. minutu utakmice. Slavlje je moglo da počne!

Koviljčani su ovom pobedom zadržali drugo mesto na tabeli koje ih vodi u baraž. Sudijska trojka je odlično odradila svoj posao. Nije bilo grubih startova, fer i korektno ponašanje svih aktera utakmice.