ŠAJKAŠ 1908 JE ŠAMPION PRVE NOVOSADSKE LIGE: Povratak u Vojvođansku ligu nakon godinu dana!

FK Šajkaš 1908

Fudbaleri ”Šajkaša 1908” iz Kovilja kolo pre kraja prvenstva uspeli su da i matematički obezbe titulu šampiona Prve novosadske lige!

Oni su u subotu u okviru 29. kola deklasirali poslednjeplasirani ”Proleter” sa Slane bare (8:0) i zadržali tri boda više u odnosu na prvog pratioca ”OFK Sirig”. I u slučaju eventulanog poraza u poslednjem kolu, ekipa iz Kovilja zadržala bi prvo mesto na tabeli jer ima bolji međusobni skor od Sirižana.

Koviljčani trenutno imaju 70 bodova iz 27 utakmica. Ostvarili su 22 pobede, 4 remija i samo jedan poraz! Nakon samo godinu dana provedenih u Prvoj novosadskoj ligi, ekipa iz Kovilja ekspresno se vraća na Vojvođanski Jug!

Tri boda vredna titule došla su nakon ubedljive pobede pred domaćom publikom. Već nakon prvih 45 minuta svima je bilo jasno da slavlje može da počne. Strelci u prvom poluvremenu bili su Letić 2x, Stanković, Savić i autogol.  Nova tri pogodka za konačnih 8:0 bili su dela Stankovića, i Letića koji je još dva puta zatresao mrežu!

Koviljčani u poslednjem kolu gostuju u Bukovcu. Utakmica nema rezultatski značaj, osim što se igra za prestiž i statistiku!