SIRIGU PRIPAO DERBI: Polić pogodio za VREDNA tri boda! Bukovčani diktirali tempo, ali BEZ završnice (FOTO ; VIDEO)

OFK Sirig - Fr. partizan

Derbi 20. kola Prve novosadske lige odigrao se u Sirigu a sastali su se domaći ”OFK Sirig” i ekipa ”Fruškogorskog partizana” iz Bukovca.

OFK Sirig 1-0 Fruškogorski partizan

Tri boda ostala su u Sirigu. Uspeli su domaći fudbaleri da preskoče j0š jednu prepreku ka zacrtanom cilju, ovog puta savladali su odličnu ekipu ”Fruškogorskog partizana” iz Bukovca. U izutetno tvrdoj utakmici, viđen je samo jedan pogodak za 90 minuta.

Domaća ekipa otvorila je utakmicu na najbolji mogući način. Odlično dodavanje Kosića i izlazak Nikole Polića oči u oči sa čuvarom mreže Lalićem, mladi fudbaler rešio je u svoju korist. Unutrašnjim delom stopala pogodio je dalji ugao gola i doneo ”plavima” prednost od 1:0. Bio je to 7. minut utakmice. Nakon postignutog gola, usledio je period potpune dominacije gostujuće ekipe. Terenska inicijativa pripala je ”Fruškogorskom partizanu” ali adekvatne završnice nije bilo. Pokušavali su Dević i Ilić da ugroze gol Vojvodića, ali bez većeg uspeha. I Čergić je pokušao atraktivno makazicama, lopta je otišla preko gola. Za kraj prvog dela, za domaće, sa velike distance probao je Burka. I njegov udarac otišao je iznad gola.

Na početku drugog poluvremena, gosti su ponovo imali šansu preko Poznanovića, istakao se Vojvodić ovog puta.  Igralo se uglavnom na sredini terena. Goste je polakao stizao umor, pa je pritisak opadao dok se sa druge strane domaćin izuzetno dobro i organizovano branio. Čekali su svoju šansu da iz kontranapada reše pitanje pobednika. Sredinom drugog dela još jednom je Poznanović umakao odbrani ”Siriga”, ali i ovoga puta čuvar mreže Dragan Vojvodić bio je na visini zadatka. Mogao je kapiten ”Siriga” da reši pitanje pobednika u 85. minutu, ali njegov udarac glavom nije bio dovoljno precizan. Iako se u nadoknadi vremena igralo još sedam minuta, nije bilo većih uzbuđenja.

Tesna, ali izuzetno vredan pobeda ”OFK Siriga” koji je nastavio da diše za vratom lideru na tabeli ”Šajkašu 1908” iz Kovilja. Bukovčani polako gube korak za vodećom trojkom, i nema sumnje, da su im sve manje šanse da na kraju završe na jednom od prva dva mesta.

Sudijska trojka: Milojević Nikola, Milovanović Radenko i Radić Stefan.

Delegat utakmice: Pezer Goran.

OFK Sirig: Vojvodić, Narančić (od 81. Brežnjak S), Brežnjak, Petrović, Ivanović, Soldat, Kosić, Đanković, Burka, Polić (od 67. Kojović), Vesović (od 67. Dekić).

Fr. partizan: Lalić, Dević D, Roganović, Dević V, Gadžić, Ilić (od 86. Kantar), Čergić (od 46. Klincov), Poznanović, Paprić, Malinović (od 78. Stankov), Janić.