SIRIŽANI KORAK BLIŽE DO BARAŽA: Nova TRI boda stižu iz Futoga! Domaćin NIJE uspeo pomrsi račune (FOTO ; VIDEO)

U okviru 28.kola Prve novosadske lige u Futogu su se sastali drugoplasirani ”OFK Sirig” i domaća ekipa ”OFK Futoga” a gosti su osvojili nova tri boda.

OFK Futog 1-2 OFK Sirig

Uspeli su gosti iz Siriga da preskoče još jedno teško gostovanje i upišu nova tri boda. Ruku na srce, atmosfera u Futogu nije bila kao inače, jer je domaćin kažnjen sa tri utakmica igranja bez publike pa je na stadionu u Futogu tokom čitave utakmice bila neprepoznatljiva tišina. Nema sumnje da je domaćinu falio vetar u leđa.

Uvodne minute utakmice nisu doneli nikakvo uzbuđenje. Obe ekipe igrale su na sredini terena sa jako malo šansi za gol. Gosti su pokušavali sa distance, a domaćin da iz kontranapada ugrozi gol ”Siriga”. Tek u drugoj polovini prvog poluvremena tempo utakmice se ubrzao. Iako je delovalo da će se na pauzu otiću bez golova, plavo-beli iz Siriga stigli su do prednosti. Mladi Bogojević odličnim dodavanjem pronašao je Marka Kojovića koji je izbegao ofsajd i uputio šut koji je završio iza leđa čuvara mreže Ivaniševića. Lopta je na putu do mreže zakačila jednog domaćeg igrača. Domaćin je u finišu imao solidnu šansu preko Ardalića, ali je iskusni defanzivac loše odreagovao glavom.

Na početku drugog poluvremena domaćin stiže do pogodka i vraća utakmicu na početak. Kapiten Čepić odlično je proigrao Marka Trifunovića koji je umakao odbrani i rutinski završio akciju za 1:1 u 48. minutu utakmice. Nije dugo trebalo gostima da dođu do nove prednosti. Još jednom je Bogojević bio kreator akcije za pogodak. Razmenio je dva dupla pasa sa Markom Burkom koji je u finišu akcije lepo nanišanio i postigao pogodak za 1:2 u 53. minutu utakmice. Mogao je Kojović da reši pitanje pobednika ali je njegova lopta otišla pored stative. Par minuta kasnije i Burka je imao fantastičnu priliku za pogodak, ali je čuvar mreže Ivanišević ovoga puta izašao kao pobednik. U samom finišu utakmice, domaćin je imao priliku za poravnanje. Sakač je prevario odbranu po desnoj strani, a Radulovićev udarac otišao je pored gola.

Vredna tri boda odlaze za Sirig koji je sve bliži baražu za popunu Vojvođanske fudbalske lige Jug jer dva kola pre kraja imaju tri boda više u odnosu na prvog pratioca, ”Fruškogorac” iz Sremske Kamenice.

Sudijska trojka: Bakić Đorđe, Marković Vukašin i Marinković Stefan.

Delegat utakmice: Milanović Tihomir.

OFK Futog: Ivanišević, Beronja, Sakač, Martić, Dragutinović, Čepić, Trifunović, Stefanović, Radulović, Ardalić, Beronja M.

OFK Sirig: Crnojević, Narančić, Vulić, Petrović, Ivanović, Vesović, Kojović (od 75. Kojović R.), Bogojević, Brežnjak, Vujanović, Burka.