SIRIŽANI NISU USPELI: Pogodak na vreme, ali uzalud! Četa Svetozara Sovilja preživela Sirig i ušla u viši rang! (FOTO ; VIDEO)

OFK Sirig- Srem

Fudbaleri ”OFK Siriga” nisu uspeli da ispišu istoriju i prvi put se plasiraju u četvrti rang srpskog fudbala, na tom putu sprečila ih je ekipa ”Srema” iz Sremskih Mihaljevaca koja je iz dvomeča izašla kao pobednik.

OFK Sirig 1-1 FK Srem

U sredu se odigrala revanš utakmica baraža za popunu Vojvođanske fudbalske lige Jug a gosti iz Sremskih Mihaljevaca imali su dva gola prednosti iz prve utakmice. Domaći fudbaleri ”Siriga” uspeli su rano da dođu do pogodka i smanje zaostatak, ali nisu uspeli da ga pa su gosti iz Srema to kaznili golom u 89. minutu utakmice i otklonili sve dileme.

Odlično popunjene tribine uzimajući u obzir da je radni dan i da je velika vrućina bila tokom čitavog dana, a vetar u leđa mnogobrojne publike nije bio dovoljan da domaćin napravi podvig. Odličan start utakmice i odličan centaršut iskusnog Kosića u gol je pretvorio Nikola Polić u 5. minutu utakmice. Odlično je ispratio let lopte i na drugoj stativi udarcem iz prve matirao iskusnog Kneževića. Mogao je domaćin vrlo brzo da dođe do drugog gola i anulira zaostatak iz prvog meča, ali je udarac Đankovića otišao preko gola. Gosti su se nakon 15 minuta utakmice probudili i krenuli da stvaraju šanse. Prvi za goste pripretio je Bogdan, ali je šutirao pravo u Vojvodića. Par minuta kasnije, odličan šut uputio je Cvetković, ovoga puta istakao se domaći čuvar mreže Vojvodić koji je uspeo da skrene loptu u stativu i sačuva svoj gol. Odličnu priliku nakon centaršuta imao je i Đilas, udarcem iz prve šutirao je preko gola. Mogao je domaćin na isteku prvog dela da šokira goste, ali zatresla se samo prečka nakon centaršuta.

Na početku drugog poluvremena fantastičan prilika za ”Sirig” preko Đankovića. Vesović je glavom proigrao iskusnog napadača koji je izašao sam pred golmana ali je njegov udarac otišao pored stative. Krenuo je domaćin na sve ili ništa ali konkretne završnice nije bilo. Oprobao je i Kosić svoj šut sa distance, ali pravo u čuvara mreže Kneževića. Priliku da otkloni sve dileme na utakmici imao je Komazec u 70. minutu utakice. Odlično je umakao odbrani ali je šutirao tik preko prečke! Vrlo brzo odgovorio je i domaćin, a stopostotnu šansu za izjednačenje propustio je Kojović. Odličnu loptu na pet metara nije pretvorio u gol. Igrao se 89. minut kada su gosti došli do gola za izjednačenje i otklanjanje svake dileme oko plasmana u viši rang. Samo dva minuta bilo je dovoljno rezervisti Stefanu Bajloviću da postigne pogodak. Najbolje se snašao nakon kornera i glavom precizno pogodio dalji ugao gola za 1:1 u 89. minutu utakmice za veliku radost igrača i navijača.

Na kraju, Fudbalski klub ”Srem” je u ukupnom rezultatu od 1:3 obezbedio plasman u viši rang i od sezone 2024/25 igraće u Vojvođanskoj ligi. Veliki posao odradio je strateg ”belih” Svetozar Sovilj napravivši istorijski rezultat sa ekipom ”Srema”. Sa druge strane, ekipa ”Siriga” ima za čim da žali. Postigli su podogak na vreme, načeli protivnika, ali falilo je hrabrosti i sreće.

Sudijska četvorka: Marković Vukašin, Jaćimovski Darko, Stanković Stevan i Marković Marko.

Delegat utakmice: Menićanin Marko.

OFK Sirig: Vojvodić, Narančić, Brežanjak, Petrović, Ivanović, Soldat (od 81. Bogojević), Vesović (od 56. Kojović), Kosić, Đanković, Vujanović (od 67. Grujičić), Polić.

FK Srem: Knežević, Bogojević, Javorac (od 87. Bajlović), Cvetković, Matić, Bogdan (od 80. Stefanović), Komazec (od 92. Gambiroža), Jeličić, Gmizić, Đilas, Nović.