SIRIŽANI PREŽIVELI U KAMENICI: Domaćin dominirao ali NIJE pobedio! Podela BODOVA pred krcatim tribinama u Sremskoj Kamenici (FOTO ; VIDEO)

Fruškogorac - OFK Sirig

U nedelju se u Sremskoj Kamenici odigrao derbi između trećeplasiranog ”Fruškogorca” i drugoplasiranog ”OFK Siriga” a u utakmici koja je jednom nogom otvarala baraž, nije bilo pobednika.

Fruškogorac 1-1 OFK Sirig

Utakmica koja je imala velik ulog, jer ovu utakmici završiti sa nepovoljnim rezultatom, značilo bi da čitava sezona pada u vodu. Domaća ekipa jeste bila bolji rival tokom skoro čitave utakmice, a pogotovo u prvom poluvrememu gde su goste iz Siriga ostavili bez šuta ka golu. Sirižani su strpljivo čekali svoju šansu i do zlata vrednog gola došli u drugom poluvremenu, bod koji im otvara vrata baraža za plasman u VFL Jug.

Krcate tribine u Sremskoj Kamenici još jednom su pokazale da niže lige privlače veliku pažnju ljubitelja fudbala a ruku na srce, sastale su se dve izuzetno kvalitetne ekipe i po parametrima slične ekipe. Domaćin je od starta utakmice krenuo napdački, jer im je samo pobeda igrala ulogu. Mogao je Malešević već u petom minutu da kazni grešku odbrane ”Siriga”, ali u poslednji momenat njegov udarac je izblokiran. Par minuta kasnije Glišić je oprobao svoj udarac a lopta je otišla preko gola. Ponovo je Malešević probao, ovoga puta iz okreta, i ova lopta otišla je preko prečke gola. Terensku inicijativu i dominaciju domaćin je krunisao golom u 30. minutu utakmice. Korner je izveo Glišić, Ćurko glavom poslao loptu na drugu stativu gde je loptu odlično ispratio Popadić koji je prvo šutirao pravo u Vojvodića a zatim vratio povratnu loptu do Branislava Tucakova koji sa pet metara slabijom levom nogom šalje loptu u mrežu za 1:0! Isit igrač probao je glavom par minuta kasnije, ali bez uspeha. Mogao je ”Fruškogorac” da poveća prednost u 40. minutu utakmice, ali Radaković nije očekivao loptu na drugoj stativi pa se na kraju spetljao. Domaćin je sa minimalnom prednošću otišao na pauzu. Gosti su ostali bez šanse u prvom poluvremenu.

U drugom delu malo drugačija slika. Domaćin je stao, a gosti počeli da igraju jer su morali da jure rezultat. Prvi udarac ka golu Rankova uputio je Brežnjak i to sa velike distance, malo je falilo da iznenadi domaćeg čuvara mreže. Najbolju šansu ”OFK Sirig” imao je u 55. minut utakmice nakon centaršuta. Ivanović je gađao glavom,  a Rankov paradom sprečio siguran pogodak. Na drugoj strani, odličan napad ”Fruškogorca” i maestalna kombinacija Radakovića i Krpovića, međutim, fantastičnu loptu Krpovića kroz srce peterca nije niko ispratio. Igrao se 69. minut kada su gosti došli do zlata vrednog gola. Narančić je odlično centrirao a Marko Burka glavom odlično pogodio malu mrežu gola za 1:1. Zaboravili su defanzivci domaće ekipe na Burku u kaznenom prostoru. U 80. minutu utakmice, iz prekida svoj udarac je oprobao napadač ”plavih” Đanković, ali i ovoga puta Rankov je bio na pravom mestu. U poslednjih deset minuta domaćin je napao iz svih oružja, a u 89. minutu odličan udarac Krpovića zaustavio je Vojvodić, a zatim i udarac glavom Popadića, iskusni čuvar mreže Vojvodić vrhom pristiju iz gola sprečava siguran pogodak! U nadoknadi vremena još jedna prilika za domaće, Sergej Mladić je šutirao a lopta je prohujala pored rašlji gola.

View this post on Instagram

A post shared by NS UŽIVO SPORT (@nsuzivo.sport)

Na kraju podela bodova koja više odgovara gostima iz Siriga, koji su zadržali tri boda više u odnosu na ”Fruškogorac”, tri kola pre kraja prvenstva. Domaćin ima za čim da žali, bili su bolji rival. Iako još uvek nije sve gotovo (matematički), male su šanse da će drugoplasirani ”OFK Sirig” prokockati šansu koja mu se ukazala.

Sudijska trojka: Sekulić Marko, Milovanović Radenko i Milutinović Mladen.

Delegat utakmice: Jovanović Zoran.

Fruškograc: Rankov, Krpović, Paunić (od 87. Mladić), Andriga, Tucakov, Glišić, Popadić (od 87. Ranisavljević), Ćurko (od 57. Požarev), Radaković (od 68. Popadić M.), Lakić, Malešević.

OFK Sirig: Vojvodić, Narančić, Vulić (od 46. Brežnjak), Petrović, Ivanović, Soldat, Kojović, Bogojević (od 58. Polić(od 62. Kojović M), Đanković, Vujanović (od 58. Grujičić), Burka.