SLAVIJA JE PRVAK! Do titule u 95.minutu! Dva gola Stojičića za preokret! EVROGOL TOMIĆA (VIDEO)

OFK Slavija

Juče je u Temerinu odigrana utakmica 28.kola između domaćeg TSK-a i ekipe Slavije iz Novog Sada, gosti su golom u poslednjim sekundama došli do pobede i titule.

FK TSK 1:2 OFK Slavija

Na odlično pripremljenom terenu sastali su se lider Slavija i četvrtoplasirani TSK. Gostima je ovo bila prva ”meč” lopta da eventualnom pobedom i matematički obezbede titutlu dva kola pre kraja. Domaća ekipa nije imala nameru da kalkuliše već su utakmicu ušli borbeno i agresivno. Od samog početka bili su bolja ekipa na terenu, gurali su loptu i osvajali teren. Samo u prvih petnaest minuta, Bukvić je uspeo dva puta da pobegne odbrani Slavije. Gosti su dubokim loptama pokušavali da ugroze domaćina ali bez uspeha. Igrao se 31. minut kada su domaći došli do gola. Tomić je dobio loptu na tridesetak metara od gola, napravio par koraka, namestio se i ”momački” raspalio u same rašlje. Strašan gol, čuvar mreže Aleksić paradom je samo ulepšao gol. Pet minuta kasnije slična situacija kao i kod prvog gola, Tomić je iskobeljao loptu do Bukvića koji je iz prve raspalio po golu ali na sreću gostiju lopta odlazi pored stative. Mogli su gosti preko Vučkovića da dođu do izjednačenja, međutim snažan udarac nije bio i precizan.

U drugom poluvremenu slična slika kao i u prvom, samo ovog puta sa blagom terenskom inicijativom ekipe Slavije. Pokušavali su gosti preko Ružića po levoj strani, bez uspeha. U 60. minutu nakon kontranapada domaćin je mogao do drugog gola, odbrani je umakao Bukvić koji se previše ”zabio” u gol aut liniju pa njegov šut iskosa sa lakoćom zaustavio je golman Aleksić. Dve izmene koje je napravio strateg Slavije Krsmanović urodile su plodom. U igru je uveo napadače Feratija i Stojičića, ispostaviće se da će upravo ovaj dvojac doneti izjednačenje. U 76. minutu Feratije je centrirao na drugu stativu gde usamljenom Stojičiću nije bilo teško da glavom matira mladog Perišića. Usledio je period igre bez pravih šansi, a onda šok završnica. Glavni arbitar prudužio je utakmicu 6 minuta i baš u tom šetom minutu gosti dolaze do preokreta. Defanzivac Ubović poslao je dubinsku loptu na ivicu kaznenog prostora, Ferati je glavom prosledio do penala gde je defanzivac domaćin intervenirao glavom ali lopta pada ispred Stojičića koji majstorski šalje loptu preko golmana za 1:2! Usledila je prava ludnica na terenu, veliko slavlje moglo je da počne!

Slavija je ovom pobedom i matematički postala prvak dva kola pre kraja jer ima sedam bodova više od prvog pratioca.

Sudijska trojka: Grgurović Pavle, Ćulum Jovan i Kovačević Dragan

Sudijska trojka

FK TSK: Perišić, Šušak (od 84. Varga), Stričević, Radičić, Vlaisavljević, Tatić (od 84. Vlaisavljević I.), Paška, Nikolić, Bukvić, Tomić (od 79. Klaić), Kovačević (od 70. Lahoš).