ŠOK U PETROVARADINU! Domaćin preokretom do vredna tri boda! DA LI JE LOPTA PREŠLA GOL LINIJU? ”Cement” zakomplikovao sebi situaciju (FOTO ; VIDEO)

Petrovardin 2-1 Cement
FK Petrovaradin 2-1 FK Cement

U okviru 14. kola Prve novosadske lige u ”Petrovaradinu” su se sastali domaća ekipa ”Petrovaradina” i trećeplasirani ”Cement” iz Beočina.

Petrovaradin 2-1 Cement

Iako su svi očekivali laku pobedu ekipe”Cementa” koja bi se sa nova tri boda približila lideru na tabeli, to se ipak nije desilo. Uspeli su ”plavi” iz Petrovaradina da prekinu niz od pet poraza i da se sa novom trojkom stabilizuju na tabeli. Kvalitet na strani gostujuće ekipe nije bio sporan, a i terenska inicijativa pripala je gostima iz Beočina. Od starta utakmice diktirali su tempo i stvarali šanse. Domaćin je pokušavao da uspostavi igru na sredini terena, ali je to teško išlo. Skoro svi napadi ”Cementa” išli su po desnoj strani, ozbiljne probleme su zadavali odbrni ”Petrovaradina”. Iz trećeg dobrog pokušaja gosti dolaze do prednosti. Poznanović je probio po desnoj strani i uneo loptu u kazneni, poprečnim dodavanjem kroz peterac na drugoj stativi pronalazi Jeremića koji ubacuje loptu u mrežu za 0:1 u 22. minutu utakmice. Za domaće prvi udarac ka golu Mandića uputio je Pavkov. U 29. minutu utakmice slobodan udarac izveo je Poznanović, lopta je pogodila prečku i odbila se od zemlje ponovo u prečku i vratila golmanu u ruke. Signalizirali su fudbaleri ”Cementa” da je lopta prešla liniju, međutim gola nije bilo. Ipak, mogli su gosti vrlo brzo do povećanja prednosti, grešku odbrane nije iskoristio Mijailović.

Drugo poluvreme pripalo je domaćinu. Ruku na srce, mogli su gosti da reše pitanje pobednika na početku drugog dela. Jeremić je umakao odbrani ”Petrovaradina” i izašao sam pred Simljana koji je izašao kao pobednik, iščupao je loptu iz nogu iskusnom napadaču. Kako to obično biva, usledila je kazna. Pavkov je uputio centaršut u kazneni prostor gde je ostao usamljeni Nikola Popović koji glavom pod prečku zakucava loptu za 1:1 u 62. minutu utakmice. Gosti su mogli do nove prednosti, međutim, udarac Vesovića otišao je pored stative. Domaćin nije hteo da se zadovolji bodom, pa je odlučnije i agresivnije krenuo u napad što se i isplatilo u 72. minutu. Kapiten Mudrić šutirao je sa ivice kaznenog prostora, Mandić je uspeo da zaustavi udarac ali lopta stiže do rezerviste Miloša Pene koji udarcem iz prve pogađa za preokret, 2:1! Beočinci su novu šansu stvorili nakon kornera, glavom je tukao Radulović ali i ovog puta čuvar mreže Smiljan Zeljko izlazi kao pobednik. Mogao je napadač ”Petrovaradina” Mudrić Nikola da otkloni sve dileme u dva navrata, prvi udarac otišao je preko gola a u drugoj prilici zakasnio je nekoliko sekundi.

Situacija iz 29. minuta utakmice, procenite sami da li je lopta prešla liniju:

Na kraju pobeda domaće ekipe nakon pet poraza i tri boda za jedanaesto mesto na tabeli sa 13 osvojenih bodova. Gosti iz Beočina propustili su priliku da se pobedom približe lideru na tabeli i dodatno zakomplikuju trku za najviši plasman.