ŠOK ZAVRŠNICA U FUTOGU: Klincov ponovo vadio kestenje iz vatre! Tri crvena kartona (FOTO ; VIDEO)

OFK Futog Fruškogorski partizan

U subotu su se u okviru 4. kola Prve novosadske lige u Futogu sastali domaći ”OFK Futog” i ”Fruškogorski partizan” iz Bukovca.

OFK Futog 1-1 Fruškogorski partizan

Utakmica puna naboja i tenzije na kraju je završena podelom bodova. I jedni i drugi su išli na pobedu. Iako je u prvom poluvremenu igra bila izjednačenja, gosti iz Bukovca su u drugom delu utakmice preuzeli terensku inicijativu. Žilavi domaćin uspeo da ja povede golom u 90. minutu, ali je kapiten ”Fruškogorskog partizana” golom sa penala u 96. minutu postavio konačan rezultat.

Neposredno pred početak utakmice, delegat Stevan Đurđević uručio je kapitenima ekipa po tri lopte kao poklon Fudbalskog saveza Grada Novog Sada. Na samom startu utakmice najbolju šansu imali su gosti preko Stojanovića, ali je čuvar mreže Ivanišević sprečio siguran pogodak. U nekoliko navrata udarce sa distance oprobali su Dević, Antonić i Poznanović, ali mreža se nije zatresla. U 18. minutu utakmice gosti su došli do gola nakon kornera, ali je isti poništen zbog faula nad golmanom. Domaćin je najbolju šansu imao na kraju prvog dela kada je Stojanovski ostao usamljen na petercu, ali je traljavo šutirao preko gola.

Gosti su ušli agresivnije u drugo poluvreme sa namernom da što pre dođu do gola i reše pitanje pobenika. Domaćin se organizovano branio i odolevao napadima. Udarac Dulića takođe je paradom zaustavio Ivanišević. Na isteku 75. minuta u kaznenom prostoru oboren je Dević Vladimir, ali glavni arbitar odmahnuo je rukama. Par minuta kasnije obe ekipe su osatle sa igračem manje u polju. Iz igre je isključen i trener domaće ekipe Malinović, koji je prema zapisniku sa utakmice isključen zbog ”nasilnog ponašanja”. Nakon toga situacija na terenu je kulminirala pa je isljučen i Luka Dulić, a kod domaćina zbog drugo žutog isključen je kapiten Beronja Mihajlo. A onda je usledila šok završnica. Igrao se 90. minut, idealan centaršut Martić Bojana i odlično ispraćen centaršut od strane Marka Vulića koji glavom ispred golmana sklanja loptu i šalje je u mrežu za 1:0! Velika tri boda iskliznula su domaćinu u 96. minutu utakmice. U kaznenom prostoru oboren je Tomljanović a na belu tačku bez oklevanja pokazao je glavni arbitar. Siguran izvođač bio je kapiten Miroslav Klincov. Na isteku 98. minuta i domaćin je tražio kazneni udarac jer je oboren Stevanovski. I ovog puta, sudija je odmahnuo rukama.

Podela bodova kojom je možda zadovoljniji domaćin, ali imaju za čim da žale. Nekoliko minuta delilo ih je od tri boda. Sa druge strane, ekipa ”Fruškogorskog partizana” još jednom je imala dominaciju i dozvolila sebi da se u nadoknadi vremena spaša od poraza.

Sudijska trojka: Milutinović Mladen, Kukuda Ivan i Kaplijev Petar.

Delegat utakmice: Đurđević Stevan.

OFK Futog: Ivanišević, Radosavljević (od 76. Vulić), Medić, Vukanac, Martić, Stevanovski, Medić (od 66. Jazić), Trifunović (od 76. Srdanović), Šapić, Beronja i Ardalić.

Fruškogorski partizan: Agić, Dević, Antonić, Klincov, Dević V, Dulić, Dević J (od 76. Raičević), Stojanović, Poznanović, Bjelić (od 58. Paprić) i Malinović (od 76. Tomljanović).