SOLE VESELINOVIĆ! Zemljotres u Kovilju! Šajkaš 1908 se plasirao u Vojvođansku ligu Jug! (VIDEO, FOTO)

VESELINOVIĆ

Kovilj slavi Stevana Soleta Veselinovića!

”Šajkaš 1908” u revanš utakmici baraža za popunu Vojvođanske lige Jug, savladao ekipu Železničara iz Inđije sa 2:0 i plasirao se u viši rang. Pred krcatim tribinama sportskog centra Ada, uspeli su izabranici Dušana Švedića da nadoknade rezultatski minus iz prve utakmice (3:1) i da se sa dva gola Veselinovića u završnici meča i plasiraju u viši rang. Konačan zbir je 3:3, ali zbog postignutog gola u gostima prošle subote, koviljčanima su otvorena vrata Vojvođanskog juga.

Branili su se gosti planski, uspeli su da domaću ekipu Šajkaša onemoguće da olako stvaraju šanse. Tek u završnici prvog poluvremena domaćin je imao odličnu šansu da dođe do prednosti, međutim zatresla se samo stativa.

U drugom poluvremenu domaćin je krenuo na sve ili ništa. Preuzeli su terensku inicijativu ali falilo je smirenosti u samoj završnici. Mogli su gosti u 80. minutu da reše svako pitanje, Karać je lepim udarcem pogodio prečku. Obruč se stezao oko ”Željinog” gola ali lopta nije htela u gol. Bližio se kraj utakmice i mirisalo je na utakmicu bez golova iz koje bi u konačnom skoru kao pobednici izašli gosti iz Inđije. A onda završnica kao iz bajke! Rezervista Panić je poslao odličnu loptu u prostor Veselinoviću koji je rutinski matirao Blagojevića za 1:0 u 87. minutu utakmice. Euforija na stadionu bila je dodatni vetar u leđa da se proba stići i do drugog gola koji vodi u viši rang. Na satu je pisao 94. minut, lopta leti na desnu stranu do Stankovića koji je spušta do Veselinovića sa kojim pravi dupli pas, Stanković upućuje udarac koji na jedvite jade zaustavlja čuvar mreže Blagojević ali na loptu natrčava Veselinović i postiže gol za 2:0! Erupcija na stadionu SC ADA.

Šajkaš 1908 iz Kovilja od naredne sezone igraće u Vojvođanskoj ligi grupa Jug. Plasirali su se kroz baraž u koji su otišli kao drugoplasirana ekipa iz Novosadske lige. U baražu su danas nakon dvomeča savladali Železničar iz Inđije koji je bio drugoplasirana ekipa u Sremskoj ligi.