Srbija “zakucala” Švajcarsku za dno! Autogol, majstorija Mitrovića, pa onda “panterska” odbrana Rajkovića (FOTO/VIDEO)

Švajcarci u Leskovac stigli bez ijednog boda.

Vreme je za novu utakmicu fudbalske reprezentacije Srbije u Ligi nacija. Posle remija sa Špancima i poraza od Danaca, “Orlovi” predvođeni selektorom Draganom Stojkovićem Piksijem imaju šansu za nove bodove, protiv Švajcaraca koji su trenutno bez ijednog.

Dešavanja iz Leskovca, sa stadiona “Dubočica” pratite uživo, iz minuta u minut.

Drugo poluvreme

Drugo poluvreme 2:0

Kraj! Srbija pobedila sa 2:0

90. minut+5 – Elvedi pogađa prečku!

90. minut+2 – Samardžić dobija žuti karton!

Igra se još pet minuta!

89. minut – Maksimović Andrija sa leve strane, ali lopta prolazi kroz kazneni.

88. minut – Aplauzi i za Birmančevića. Ustupa mesto Čumiću.

86. minut – Embolo izlazi, a ulazi Monteiro. Posle slobodnog udarca Rajković brani, a onda lopta ide u polje.

85. minut – Simić dobija žuti karton.

83. minut – Elvedi faulira Milenkovića na sredini terena.

74. minut – Ulaze Andrija Maksimović (debitant) i Simić, a izlaze Nedeljković i Mitrović. Ovacije za kapitena Srbije.

Maksimović se izjednačio sa Mitrom Mrkelom koji je za Jugoslaviju debitovao 1982. U oba slučaja je reč o debiju sa 17 godina.

72. minut – Ostaje 2:0 za Srbiju! Kakva odbrana Rajkovića! Lopta ide u ugao, ali nema promene rezultata.

71. minut – Penal za Švajcarsku.

70. minut – Trostruka izmena u Švajcarskoj. Ulaze Zećiri, Fernandes i Garsija, a izlaze Amduni, Ebišer i Rodrigez.

66. minut – Jović sa nekoliko metara iz skoka glavom, ali kakva odbrana Kobela. Pravo čudo kako nije 3:0 za Srbiju. Pre toga centaršut Zdjelara sa desne strane.

61. minut – GOL! Mitrović za 2:0! Njegov 59. za nacionalni tim.

Pre pogotka, napadač Al Hilala je posle sprinta uspeo da zadrži loptu u terenu, a zatim sa leve strane ušao u kazneni. Tražio je poziciju, a onda loptu plasirao u dalji ugao gola Švajcaraca. Maestralno. Nema šta.

57. minut – Pavlović ulazi u kazneni prostor rivala. Nekoliko finti, a zatim i snažan šut, ali ipak preko gola.

55. minut – Ipak nije gol. Trajala je VAR provera gola Švajcvaraca i ostaje 1:0 za Srbiju. Bio je ofsajd.

53. minut – Mora Stojković da menja. Zdjelar ulazi umesto Lukića.

52. minut – Lukić se ponovo drži za rame posle jednog duela. Ubrzo i korner za goste. Izgleda da će fudbaler Fulama morati na klupu, Šteta, nova povreda u taboru Srbije. Podsetimo, zbog povreda bilo je i nekoliko otkaza.

Prvo poluvreme 1:0

45. minut+1 – GOL! Srbija vodi, autogolom Elvedija!

Posle centaršuta sa desne strane, gužva ispred gola Švajcarske.

Igraće se još minut

45. minut – Samardžić izvodi, ali Embolo otklanja opasnost. Sada Ebišer na suprotonoj strani faulira Pavlovića.

44. minut – Birmančević centrira sa leve strane, ali Akanđi opet otklanja opasnost. Sada Elvedi pravi faul za žuti, Oboren je Pavlović koji je prošao po levoj strani, kao malopre Birmančević.

40. minut – Birmančević traži Mitrovića na petercu koji pada posle duela sa Akanđijem. Soca pokazuje da se nastavi meč iako naši igrači traže penal. I Akanđi pokazuje Mitroviću da ustane i nastavi da igra.

39. minut – Još jedan korner za Orlove. Pa i još jedan sa leve strane. Na prvu stativu ka Milenkoviću, ali nema novog kornera.

36. minut – Pavlović vuče loptu i sa 20-ak metara snažno šutira. Ide preko gola, ali ipak korner. I to prvi za naš tim. Posle centaršuta Samardžića izbacuje Elvedi.

32. minut – Kakva sreća za Srbiju. Embolo sa desetak metara, ali loše zahvata loptu koja odlazi pored stative Rajkovića.

27. minut – Samardžić sa desne strane centrira na peterac, ali interveniše Akanđi i otklanja opasnost.

26. minut – Mitrović u vazdušnom duelu sa Vidmerom. Ipak uspešniji Švajcarac.

24. minut – Izvodi Birmančević i direktno, ali skače Vidmer i lako hvata.

23. minut – Birmančević oboren u prodoru po levoj strani. Žuti za Vidmera koji propušta sledeći meč. Dobra pozicija za slobodan udarac.

21. minut – Posed lopte 78 prema 22 u korist gostiju.

19. minut – Drugi korner za goste. Opet se branimo na kratko. Novi pokušaj sa leve strane, ali opet se branimo.

17. minut – Birmančević kao “metak” po levoj strani prolazi, pa zastaje i namešta se, ali ipak pokušaj sa 15-ak metara iskosa je preslab. Lako kroti loptu Vidmer. Ali dobro je što smo barem pokušali.

15. minut – Endoj centrira na peterac sa leve strane, ali lako hvata Rajković tu loptu.

14. minut – Vidmer po desnoj strani centrira, ali na našu sreću lopta odlazi u prazno na drugu stranu terena.

12. minut – Mitrović pokušava da uposli Maksimovića, ali lopta ne stiže do njega. Presečen pas, iako je Maksimović bio prilično blizu kaznenog Švajcaraca.

9. minut – Švajcarci imaju mnogo veći posed od našeg tima.

6. minut – Posle pokušaja Ebišera da još jednom ubaci loptu sa leve strane, lopta iz srcea kaznenog prostora ide daleko u polje.

5. minut – Opasan napada Švajcaraca posle prodora sa leve strane, ali lopta ipak ide u korner.

3. minut – Polukontra Srbije posle uvodnog pritiska Švajcarske. Ipak, nema opasnosti po gol Kobela.

20.45 – Sudija iz Italije je Soca i njegov prvi zvižduk. Počelo je! Srbija u crvenom, Švajcarska u belom.

Bivši reprezentativci Srbije Duško i Zoran Tošić, Aleksandar Kolarov i Vladimir Stojković prisustvuju utakmici na poziv novog generalnog sekretara FSS Branka Radujka.