Srpski teniser Miomir Kecmanović preokretom do osmine finala turnira u Akapulku

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u osminu finala ATP turnira u meksičkom Akapulku, pošto je jutros u prvom kolu pobedio Argentinca Dijega Švarcmana 4:6, 6:3, 6:1.

Meč je trajao dva sata i 22 minuta. Kecmanović je 53. teniser sveta, dok je Švarcman 117. na ATP listi. Ovo je bio peti međusobni duel srpskog i argentinskog tenisera, a prvi trijumf Kecmanovića.

Švarcman je bolje ušao u meč, pošto je poveo 3:1 u prvom setu. Srpski teniser je potom serijom 3:1 izjednačio na 4:4. Argentinac je zatim na svoj servis stigao do 5:4, a onda je napravio brejk za 6:4 i 1:0 u setovima.

Na startu drugog seta igralo se gem za gem, a onda je Švarcman napravio brejk u petom gemu i poveo 3:2.

Srpski teniser je uzvratio ribrejkom i izjednačio na 3:3. Kecmanović je osvojio naredna tri gema i drugi set je rešio u svoju korist rezultatom 6:3.

Srpski teniser je zaigrao angažovanije u trećem setu, a svom rivalu je u ovom delu meča prepustio samo jedan gem i zasluženo je stigao do pobede.

Kecmanović će u osmini finala turnira u Akapulku igrati sa pobednikom meča između Nemaca Aleksandra Zvereva i Danijela Altmajera. ATP turnir u Akapulku se igra za nagradni fond od 2.206.080 dolara.