SRUŠENA TVRĐAVA: Bukovčanima pripao derbi! Kamenčani pretrpeli PRVI ovosezonski poraz! Prelep pogodak Čergića (FOTO ; VIDEO)

Fruškogorac - Fruškogorski partizan

U okviru 18.kola Prve novosadske lige u Sremskoj Kamenici se odigrao derbi u kom su se sastali ”Fruškogorac” iz Sremske Kamenice i ”Fruškogorski partizan” iz Bukovca.

Fruškogorac 0-2 Fruškogorski partizan

Uspeli su gosti iz Bukovca da nanesu ”Fruškogorcu” prvi ovosezonski poraz i da se sa tri boda vrate u trku za vrh. Kameničani nisu uspeli da nastave seriju utakmica bez poraza, pa su tako posle 17 utakmica pretrpeli prvi poraz. Tvrda utakmica, sa malo šansi i dobro popunjene tribine jesu slika koja je viđena u nedelju u Sremskoj Kamenici.

Videlo se od starta utakmice da će jedan detalj prelomiti i rešiti pitanje pobednika. Tvrda utakmica od starta, grub fudbal, ali sve u granicama fer pleja. I jedni i drugi igrali su kao da je borba za goli život. Tek po koja šansa mogla je da se vidi na obe strane. Domaćin je prvi put pripretio nakon prekida, udarac Stajića bio je slabašan. Sa druge strane, gosti su nakon brzo izvedenog kornera mogli do gola, centaršut je bio malo jači pa je lopta proletela kroz peterac. Mogli su domaći možda preko Popadića da naprave ozbiljniju šansu, ali je iskusni vezista uputio prerano udarac koji je otišao preko gola. Isti igrač je par minuta kasnije odličnim dodavanjem pronašao Mladića, koji je lepim udarcem zatresao mrežu ali je signalizirana ofsajd pozicija.

Početak drugog poluvremena obeležila je bakljada domaćin pristalica. Prvu šansu u drugom delu ponovo je imao domaćin i ponovo nakon slobodnog udarca. Krpović je izveo prekid ali je lopta zakačila gostujućeg igrača u gužvi, pa su domaći morali da se zadovolje samo kornerom. Igrao se 56. minut kada su gosti iz Bukovca nakon kontranapada došli do gola. Duel na sredini terena nakon kog je Paunić ostao na zemlji, zatim odlično dodavanje Devića i rutinska završnica Predraga Poznanovića za 0:1. Čuvar mreže Rankov nije mogao ništa. Mogla su fudbaleri ”Fruškogorca” da dođu do poravnanja par minuta kasnije nakon odlične kombinacije Radakovića i Popadića, ali je udarac Popadića i ovog puta otišao preko gola. U 76. minutu gosti dolaze do drugog gola i rešavaju pitanje pobednika. Slobodan udarac sa oko 25 metara izveo je Strahinja Čergić. Nezgodna lopta je prevarila čuvara mreže Rankova koji je vrhom prstiju uspeo da je dodirne ali ne dovoljno i da je izbaci iz gola. Nakon drugog gola domaćin je krenuo na sve ili ništa a osim još jednom pokušaja Popadića glavom, nije bilo ozbiljnijih šansi.

Na kraju tri boda odlaze za Bukovac. Uspeli su gosti da iskoriste svoje šanse i postignu golove. Domaćin ima za čim da žali, mogli su do gola a nije izostala ni podrška čitavih 90 minuta od mnogobrojne publike.

Sudijska trojka: Duvnjak Dejan, Radić Stefan i Milutinović Mladen

Delegat utakmice: Petrović Danilo

Fruškogorac: Rankov, Krpović, Paunić (od 59. Paunić), Požarev, Andriga, Mladić, Malešević (od 46. Ćurko), Glišić (od 77. Kuvekalović), Stajić, Tucakov, Popadić.

Fruškogorski partizan: Lalić, Dević D, Roganović, Dević V (od 90. Stankov), Gadžić, Kaurin (od 71. Kantar), Čergić, Poznanović, Paprić, Malinović, Janić.