TESNA POBEDA JEDINSTVA: Dva gola iz PRVOG poluvremena bila dovoljna, gosti BOLJI u drugom delu (FOTO ; VIDEO)

Jedinstvo Omladinac

U nedelju su se u okviru 7.kola Prve novosadske lige u Gospođincima sastali domaće ”Jedinstvo” i ”Omladinac” iz Stepanovićeva.

Jedinstvo 2-1 Omladinac

Terenska dominacija domaćih i bolja igra stala je u drugom delu, što gosti iz Stepanovićeva nisu uspeli da iskoriste do kraja. Domaćin je pitanje pobednika praktično rešio golovima u prvom poluvremenu, dok gosti imaju za čim da žale.

Uspela je ekipa ”Jedinstva” da prekine seriju od dva poraza i vrati se na pobednički kolosek. Ušli su bolje u utakmicu što se videlo na terenu. Stančić je već u petom minutu glavom zatresao prečku nakon centaršuta Ikonića. Gosti su prilike stvarali samo nakon kornera i prekida. Nekoliko izuzetno kvalitetnih centaršuteva Stojanovića nije imao ko da isprati. U 30. minutu utakmice ”crveni” dolaze do prednosti. Kratko izbijenu loptu izvan kaznenog prostora pokupio je udarcem iz prve Dimić, a Darko Stančić zaboravljen na petercu samo vrhom kopačke skreće loptu u mrežu za 1:0. Prednost do pauze duplirao je Miloš Teofilović sa bele tačke. Sarić je nespretnom reakcijom u padu dirao loptu rukom a glavni arbitar je bez oklevanja pokazao na belu tačku. Igrao se 42. minut utakmice.

Drugo poluvreme pripalo je gostima koji su uspešno preneli težište igre na polovonu domaćina. Prvu izlgednu šansu za smanjenje prednosti imali su u 62. minutu kada je Đukanović zakasnio da loptu koja je prošla kroz peterac pošalje u mrežu. Ipak, tri minuta kasnije gosti smanjuju prednost. Đorđe Stojanović je lukavim udarcem sa 25 metara matirao čuvara mreže Disić Dragana. Iako se očekivao još veći nalet gostiju nakon gola, pritisak je izostao. Najbolju šansu za poravnanje propustio je Ćurčić Bojan dok je na isteku 90. minuta brzu kontru loše završio Sarić šutiravši pravo u ruke golmana.

Na kraju pobeda domaćih za 12 bod na tabeli i skor od četiri pobede i tri poraza. Gosti iz Stepanovićeva vezali su četvrti poraz i sa samo dva osvojena boda trenutno se nalaze na začelju tabele.

Sudijska trojka: Kresić Dejan, Milovanović Radenko i Radić Stefan

Delegat utakmice: Maksimović Igor

Jedinstvo: Disić, Teofilović, Dragoljević, Zorić, Dimić, Stančić, Ikonić (od 83. Klincov), Ćirin (od 65. Tepić), Rankov (od 78. Tepić R.), Bubnjević, Zukić.

Omladinac: Latinović, Savić, Sarić, Jakšić, Licenberger (od 60. Dubačkić) , Zeljković, Subotić (od 60. Đukanović), Martinović (od 75. Makarić), Đorđević, Nakomčić (od 7. Ćurčić (od 75. Bakić)), Stojanović.