TESNA POBEDA SIRIGA: Fudbaleri ŽSK-a namučili goste! Pinjo MOGAO da donese izjednačnje! (FOTO ; VIDEO)

ŽSK - OFK Sirig

U okviru 17. kola Prve novosadske lige u Žablju su se sastali ”ŽSK” i drugoplasirani ”OFK Sirig” a gosti su teškom mukom osvojili nova tri boda.

ŽSK 1-2 OFK Sirig

Znalo se da će gosti iz Siriga morati dobro da se potrude ako žele da ostvare pobedu u Žablju. Kvalitetna ekipa ”ŽSK”-a i ovog puta je pokazala da ume da igra fudbal i da je samo nedostatak sreće razlog što nisu pri vrhu tabele. I ovog puta, a pogotovo u drugom poluvremenu, diktirali su tempo i stvarali šanse, ali bezuspešno.

Prvu šansu na utakmici gosti su imali preko Kosića, ali njegov udarac zaustavio je čuvar mreže Savanović. Usledio je period igre u kojem je domaćin stvarao šanse. Najviše se isticao centarfor Marko Jovanović koji je u nekoliko navrata oprobao svoj udarac, ali golman Vojvodić je bio na visini zadatka. I Popov je imao odličnu šansu nakon povrate lopte Pinje, ali i ovaj udarac otišao je pravo u golmanove ruke. Igrao se 43. minut utakmice kada su gosti došli do prednosti. Odlična lopta Kosića do Đankovića koji kroz peterac šalje loptu na drugu stativu gde se našao Marko Burka koji je samo sproveo loptu u mrežu za 0:1. To je bilo sve za prvo poluvreme.

Na početku drugog poluvremena, domaćin je imao odličnu šansu da dođe do izjednačenja. Ukradenu loptu iz zadnje linije nije iskoristio Ninković. Oklevao je previše a zatim nije dobro ni šutirao. Mogli su gosti iz Siriga već u sledećem napadu da povise rezultat, ali je Polić doneo lošu odluku prosledivši loptu do Đankovića koji je bio u ofsajdu. Polić je imao otvoren put ka golu i situaciju jedan na jedan. Ipak, u narednom napadu gosti dolaze do drugog gola. Burka je umakao odbrani i servirao povratnu loptu na penal za Milana Đankovića koji šutira po sredini gola i pogađa mrežu za 0:2 u 51. minutu utakmice. Domaćin se vraća u igru već u sledećem minutu. Fantastično dodavanje Ninkovića u gol je pretvorio Miloš Pinjo. Šutirao je u prvi ugao i savladao Vojvodića. Usledio je period potpune ofanzive domaćina, koji je svim silama krenuo po drugi gol. Najbolju šansu za izjednačenje nije iskoristio strelac prvog gola Pinjo. Ponovo maestralno dodavnje Ninkovića i ponovo Pinjo u situaciji jedan na jedan, ali ovog puta, čuvar mreže Vojvodić je izašao kao pobednik. Iako su imali terensku inicijativu do kraja utakmice, rezultat se nije menjao.

Na kraju, vredna tri boda za ”OFK Sirig” koji sada deli prvo mesto na tabeli sa ekipom ”Šajkaša 1908” koja ima utakmicu manje jer su u ovom kolu slobodni zbog neparnog broja klubova. Domaćin ima za čim da žali, dobru igru nisu krunisali makar bodom.

Sudijska trojka: Milojević Nikola, Milovanović Radenko i Radić Stefan.

Delegat utakmice: Milanović Tihomir.

ŽSK: Savanović, Bogdanov, Boroja, Ćirin, Tanasić, Ninković, Popov (od 46. Grbić), Jovanović, Klisara, Pinjo i Kronić.

OFK Sirig: Vojvodić, Narančić (od 73. Vujanović), Brežnjak, Petrović, Ivanović, Vesović, Soldat, Kosić, Đanković, Burka i Polić.