TRI BODA OSTALA U ČURUGU! Srećkov pogurao Hajduk ka pobedi! Domaćin se ISPROMAŠIVAO, gosti pokazali zube (FOTO ; VIDEO)

Hajduk - Jedinstvo

U okviru 19. kola Prve novosadske lige u Čurugu su se sastali domaći ”Hajduk” i ekipa ”Jedinstva” iz Gospođinaca.

Hajduk 4-2 Jedinstvo

Veliki ulog je imala ova utakmica, jer obe ekipe grčevito skupljaju bodove vredne opstanka. Pred početak utakmice, i jedni i drugi imali su isti broj bodova, 15 a tri boda su bila imperativ. Na kraju, domaćin je zasluženo slavio, stvorili su mnogo šansi ali do sigurno pobede došli su tek u poslednjoj četvrtini utakmice.

Od samog početka domaćin je krenuo agresivno napadački. Već u petom minutu utakmice, nakon kornera, centarfor Marić pogodio je prečku gola. Isti igrač je par minuta kasnije, ponovo nakon kornera bio najopasniji, ovoga puta njego udarac otišao je preko gola. Probali su domaći i nakon prekida, brzim dodavanjem da ugroze gol, ali je šut otišao pored gola. Gosti nisu uspevali da dođu do gola Šarića, tek je Dimić oprobao udarac iz prekida, ali bez uspeha. Za domaće je ponovo pripretio Marić, a ubrzo nakon njega i Rosić. Oba udarca otišla su van okvira gola. Na poluvreme se otišlo bez postignutih golova.

Na samom početku drugog dela ponovo odlična šansa Marića, ovoga puta istakao se čuvar mreže Đurđevac. Četiri minuta kasnije izvanrednu priliku za domaće imao je Maksimović, međutim, i ovoga puta gostujući čuvar mreže izašao je kao pobednik. Ipak, u 54. minutu, ”Hajduk” dolazi do zaslužene prednosti. Povratnu loptu je iz prve u gol lansirao Nikola Rosić. Radost domaćih nije dugo trajala. Već narednog minuta, perfektan udarac i gol postigao je Dušan Koska, vrativši rezultat u 55. minutu na početak. Dva minuta kasnije, kestenje iz vatre morao je da vadi Zdravko Srećkov. Fantastičan centaršut Pelengića, glavom je u gol pretvorio iskusni Srećkov. Isti igrač je u 73. minutu postigao još jedan pogodak, čime je svoju ekipu odveo na dva gola prednosti. No, nošalantnost je vratila goste u igru. Igrao se 84. minut kada su gosti preko Darka Stančića smanjili prednost na 3:2. Dimić je izveo dobar prekid, a odbijenu loptu glavom u gol poslao je Stančić. Rezultatsku neizvesnost, otklonio je Darko Marić u 92. minutu utakmice postavivši konačnih 4:2.

Tri vboda su zasluženo ostala u Čurugu, domaćin je bez sumnje stvorio mnogo više šansi i imao terensku inicijativu gotovo čitavih 90 minuta.

Sudijska trojka: Kaplijev Petar, Milovanović Radenko i Radić Stefan

Delegat utakmice: Milanović Tihomir

Hajduk: Šarić, Srećkov, Petrić, Lazić, Džambas, Šolaja (od 76. Marković), Rosić, Markov (od 81. Cvetković), Pelengić, Marić (od 92. Popović), Maksimović.

Jedinstvo: Đurđevac, Teofilović, Zorić, Dragoljević, Večanski (od 65. Klincov), Stančić, Dimić, Ćirin (od 81. Stanimirov), Malinović, Bubnjević, Tepić (od 46. Koska).