TRI BODA OSTALA U KAĆU: Petrovaradin odolevao ali nije izdržao! HET-TRIK Veselinovića (FOTO ; VIDEO)

OFK Jugović - Petrovaradin

U okviru 17. kola Prve novosadske lige u Kaću su se sastali domaća ekipa ”Jugovića” i ekipa ”Petrovaradina”.

OFK Jugović 3-0 Petrovaradin

Uspeli su domaći fudbaleri ”Jugovića” da ostvare prvu pobedu u nastavku sezone iako je nakon prvih 45 minuta rezultat bio 0-0. Gosti iz Petrovaradina pružili su dobar otpor i pošteno namučili domaćina, a tek u drugom poluvremenu uz tri gola Veselinovića srušen je ”Petrovaradin”. Početak utakmice obeležila je bakljada domaćih pristalica.

OFK Jugović

Videlo se od starta utakmice da će ekipa ”Jugovića” diktirati tempo. Od starta su krenuli napadački a u nekoliko navrata istakao se gostujući čuvar mreže Mandić. Prvo je u situaciji jedan na jedan zaustavio udarac Veselinovića a ubrzo i Milojevićev šut. Po istoj strani usledila su još dva napada a ponovo se istakao čuvar mreže. Zaustavio je udarce Srdića i Gvozdenovića. Gosti su uglavnom pretili preko Pavlova, ali udarci nisu bili ugrožavajući po gol ”Jugovića”. Iako se igralo otvoreno, nije bilo golova u prvom poluvremenu.

Na početku drugog dela domaćin dolazi do dugo čekanog gola. Igrao se 51. minut utakmice. Ris je po desnoj strani umakao odbrani i povratnom loptom pronašao Stevana Veselinovića koji je rutinski iz koraka poslao loptu u mrežu. Isti igrač je u 60. minutu umakao odbrani i izašao oči u oči sa čuvarom Mandićem, i ovog puta, čuvar mreže je izašao kao pobednik. Ipak, u 68. minutu nije uspeo da zaustavi udarac Veselinovića koji je povisio na 2:0. Veselinović je svoj het-trik postigao u 81. minutu utakmice. Odlično je iskoristio odbijenu loptu nakon konfuzije u odbrani i još jednom sa velikom lakoćom pogodio nebranjeni deo gola.

Sudijska trojka: Štumpf Željko, Milovanović Radenko i Radić Stefan.

OFK Jugović: Srdanović, Potkonjak, Vuletić (od 35. Nikolić), Srdić, Gvozdenović, Babić (od 74. Mudri), Milojević (od 66. Pantelić), Ris, Veselinović, Gavrilov, Ilić (od 46. Panić).

FK Petrovaradin: Mandić, Radman (od 61. Erceg), Karanović, Domazetović (od 71. Šparović), Šimulija (od 61. Mudrić), Berić (od 26. Budečević), Pavlov, Miščević, Stantić (od 71. Papuga), Adamek, Stefanović.