TRI BODA ZA ŽSK: Petrovaradin vezao TREĆI poraz, Jovanović i Pinjo srušili domaćina! (FOTO ; VIDEO)

Petrovaradin 'ŽSK

U okviru 18. kola Prve novosadske lige u Petrovaradinu su se sastali domaći ”Petrovaradin” i ekipa ”ŽSK”-a iz Žablja.

Petrovaradin 0-2 ŽSK Žabalj

U utakmici koja nije bila baš lepa za gledanje, sa malo šansi a dosta grešaka u igri, sva tri boda pazarili su gosti iz Žablja. Četa Tihomira Krsmanovića, uspela je da upiše prva tri boda u prolećnom delu sezone, dok je domaćin, upisao treći vezani poraz.

Uspeli su gosti da dođu do rane prednosti i otvore utakmicu na pravi način. Odličan centaršut Ninkovića iskoristio je centarfor Marko Jovanović koji je glavom poslao loptu iza leđa domaćeg čuvara mreže Ivezića. Iskusni napadač iskoristio je istrčavanje golmana i njegov sudar sa kapitenom Mudrićem. Bio je to 6. minut utakmice. Usledio je period igre kada je domaćin uputio par udaraca ka golu ”ŽSK”-a. Prvo je šutirao Adamek a ubrzo i Stefanović. U ova navrata, kao pobednik je izašao čuvar mreže Savanović. Mogao je Marko Jovanović u dva navrata da povisi prednost gostiju. Dve preslikane akcije i dva udarca koja nisu bila dovoljno precizna. Nije bilo više uzvuđenja u prvom delu igre.

Na samom početku drugog dela, gosti su ponovo imali izglednu šansu. Pravovremeno dodavanje Jovanovića na pravi način nije ikoristio Pinjo. Tri minuta kasnije, mogao je Jovanović da reši pitanje pobednika, njegov udarac levom nogom bio je neprecizan. Najbolju šansu na utakmici imali su domaći u 70. minutu utakmice kada je rezervista Šimulija pogodio stativu. Umakao je odbrani po levoj strani i odlično šutirao unutrašnjim delom stopala, međutim, lopta se od stative odbila u polje. Svoj šut za domaće oprobao je još jednom Adamek, ponovo je Savanović bio na visini zadatka. Tačku na utakmicu stavio je Miloš Pinjo u 88′ minutu utakmice. Maestalno dodavanje Ninkovića koji je upisao drugu asistenciju na utakmici, i odlično utrčavanje Pinje, varanje golmana i pogodak za konačnih 0:2!

Tri boda odlaze za Žabalj a u Petrovaradinu ostaje glavobolja. Ostali rezultati domaćinu idu na ruku, pa će za sada i dalje ostati na poziciji broj devet.

Sudijska trojka: Jovanović Uroš, Duvnjak Dejan i Milutinović Mladen.

Delegat utakmice: Šimić Goran.

Petrovaradin: Ivezić, Budečević (od 80. Radman), Erceg, Karanović, Berić, Dugonjić (od 59. Stantić), Miščević (od 80. Domazetović), Pavlov (od 80. Papuga), Adamek, Stefanović (od 65. Šimulija), Mudrić.

ŽSK Žabalj: Savanović, Boroja, Ćirin, Đurđić, Tanasić, Kronić, Ninković, Popov (od 46. Grbić), Jovanović (od 90. Marković), Klisara (od 73. Vezilić), Pinjo.