TRI VREDNA BODA ZA OMLADINAC: Opstanak u ligi je sve BLIŽI! Ristić i Stamenković srušili FUTOG! (FOTO ; VIDEO)

Omladinac Stepanovićevo

U subotu su se u okviru 25. kola Prve novosadske lige u Stepanovićevu sastali ”Omladinac” i ”OFK Futog” iz Futoga, a domaća ekipa uspela je da ostvari važnu pobedu.

Omladinac 2-1 OFK Futog

Izuzetno važna tri boda za domaću ekipu ”Omladinca” iz Stepanovićeva koja je sve bliža opstanku u ligi.
U utakmici koja nije baš bila lepa za gledanje, domaća ekipa uspela je da postigne golove na vreme koji su bili dovoljni za tri boda. Gosti su pružili otpor, ali u završnici napada nisu imali pravo rešenje.

Domaćin je od starta krenuo napadački, a na samom startu svoj udarac oprobao je vezista Stojanović. Ipak, iskusni čuvar mreže Ivanišević bio je siguran na golu. Par minuta kasnije po desnoj strani umakao je brzonogi Ristić, koji je uspeo da uputi slabašan udarac ka golu, ali se gostujući igrač isprečio u poslednji čas. Na drugoj strani, gosti su prvu šansu stvorili preko Sakača koji je šutirao pravo u Zeljkovića. Sredinom prvog dela za goste je probao i Beronja, udarcem iz prve nakon povratnog dodavanja, ali ni ovaj udarac nije imao intenzitet da napravi veće probleme čuvaru mreže Zeljkoviću. Mirisalo je na pogodak pred kraj prvog poluvremena. Prvo je Ristić oprobao svoj udarac koji je zaustavio Ivanišević, a nakon njega još jednom Stojanović koji je zatresao prečku. U 45. minutu maestralno dodavanje Martinovića za Zeljkovića koji pada u kaznenom prostoru, ali lopta dolazi do Alekse Ristića koji šalje loptu u mrežu gola za 1:0.

Na početku drugog dela gosti su stvorili dve polu šanse. U 58. minutu domaćin je nakon brzog kontranapada povisio prednost. Stojanović je poslao dubinsku loptu koju je ispratio David Stamenković a iskusni napadač uspeva da uđe u kazneni prostor i šutira u prvi ugao golmana za 2:0! Gosti su tri minuta kasnije odgovorili. Trifunović se izborio za loptu na ivici kaznenog a zatim i šutirao, čuvar mreže Zeljković uspeo je da odbije loptu samo do Borisa Sakača koji na luka način postiže pogodak. Bio je to 61. minut utakmice. Bez obzira što su se ovim pogodkom vratili u igru, domaća ekiapa je preko Stamenkovića u dva navrata mogla da reši pitanje pobednika ali ipak se mreža nije zatresla. Do kraja utakmice nije bilo više većih uzbuđenja, a gosti iz Futoga iako su imali dosta vremena, nisu uspeli da stvore ozbiljniju priliku za izjednačenje.

Sudijska trojka: Kaplijev Petar, Bakić Đorđe i Stojšić Nebojša.

Delegat utakmice: Samac Saša.

Omladinac: Zeljković, Jakšić (od 86. Hernaus A.), Savić, Pecelj, Sarić, Ristić (od 64. Kresoja), Stojanović, Radovanović, Martinović, Zeljković D (od 79. Dubačkić), Stamenković (od 79. Tomljanović).

OFK Futog: Ivanišević, Medić, Vukanac, Sakač, Martić, Dragutinović, Čepić, Jazić, Radulović, Beronja, Beronja M (od 55. Trifunović).