TROFEJ ZA TEMERINCE! ”TSK” nakon penal serije osvojio pehar kupa! Vojvodić od tragičara do heroja (VIDEO, FOTO)

TSK osvojio kup
KUP Finale: TSK 2-2 (pen 4:3) Kabel

U okviru finala kupa na teritoriji Fudbalskog saveza Grada Novog Sada sastali su se ”TSK” iz Temerina i FK ”Kabel” iz Novog Sada.

TSK 2-2 (4:3 pen) Kabel

Veliko finale odigrano je u Temerinu, jer je tako odlučeno žrebom. Po izuzetno sunčanom i toplom vremenu, što nije uobičajeno za mesec oktobar, odigrana je veoma zanimljiva utakmica koja je ispunila očekivanja svih ljubitelja fudbala. Postignuta su četiri gola, crveni karton, penali…bilo je svega.

Utakmica nije mogla bolje da počne za ”TSK”, jer su gosti već u 8. minutu ostali sa igračem manje. Istrčao je čuvar mreže Zuvić Darko izvan kaznenog prostora i faulirao napadača Pavlov Stevu. Uspeo je Pavlov da bude brži i skloni loptu ispred nespretnog čuvara mreže kojem je glavni arbitar Grahovac Aleksa pokazao direktan crveni karton. Da stvar bude gora po ”Kabel” , upravo iz tog prekida kapiten ”TSK”-a Jovo Pupovac doneo je prednost svojoj ekipi. Prilikom skoka živog zida napravila se rupa, upravo tuda prošla je lopta i uz pomoć stative završila u golu za 1:0 u 10. minutu utakmice. Temerinci nisu dugo imali prednost jer je u 15. minutu nakon kornera ”Kabel” došao do izjednačenja. Nespretnu reakciju golmana Vojvodića iskoristio je Klisura i glavom sa pet metara pogodio mrežu za 1:1. Pokušavali su ”crveni” iz Temerina da naprave višak i iskoriste igrača više u polju, a to im je tek pred kraj prvog dela pošlo za rukom. Jovo Pupovac je poslao teledirigovanu loptu do Tatića koji je izašao sam pred rezervnog čuvara mreže Todića i udarcem pored njega doneo novu prednost ”TSK”-u, 2:1 u 45. minutu.

Temerinci su u drugom poluvremenu imali blagu terensku inicijativu, ali gosti iz Novog Sada iako su bili brojčano slabiji uspevali su da se odupru i namuče protivnika. Tatić je mogao da povisi prednost, ali njegov udarac otišao je pored gola. I Pavlov je mogao da reši pitanje pobednika u 75. minutu, međutim, njegov udarac otišao je preko gola. Opao je ritam utakmice i delovalo je da je pitanje pobednika rešeno, ipak usledio je šok na stadionu u Temerinu. Na isteku 89. minuta, prekid sa leve strane izveo je Grujić Darko a loptu na drugoj stativi ispratio je rezervista Bardun Gligorije koji je iskoristio lošu rekaciju odbrane i glavom zatresao mrežu za 2:2! Usledila je penal serija. Prvi su šutirali fudbaleri ”Kabela”. Loptu je namestio kapiten Vukobratović, ali njegov udarac pročitao je Vojvodić. Za ”TSK” prvi je šutirao takođe kapiten Jovo Pupovac, a bio je precizan. I drugi penal odbranio je Vojvodić, ovog puta ukrotio je udarac Grujića. Mogao je Kovačević da servira pobedu na tacni, ipak, njegov udarac otišao je pored stative pa je nakon kraja druge serije rezultat bio 2:1. Treći izvođač za crveno-crne bio je Pantić koji je golom prekinuo crni niz. Paška je takođe pogodio za kraj treće serije. U četvrtoj seriji takođe su postignuti golovi, za goste pogodio je Popović dok je za domaće precizan bio Knežević. Došli smo do pete serije, strelac gola u 90. minutu Bardun i ovog puta bio je precizan šutirao je u Vojvodićev levi ugao. Pitanje pobednika rešio je Nikola Svitić. Šutirao je po sredini gola za kraj pete serije a trofej kupa definitivno je otišao u ruke fudbalera ”TSK”-a. Usledilo je veliko slavlje.

Pehar kapitenu Tamaš Vargi i zlatne medalje igračima pobedničke ekipe uručio je generalni sekretar Fudbalskog saveza Grada Novog Sada Aleksandar Šovljanski (uz asistenciju Veselina Adžića), dok je pehar kapitenu Dragomiru Vukobratoviću i srebrne medalje finalistima uručio komesar za takmičenje Srđan Kizić. Plakete sudijama i delegatu uručio je komesar za suđenje Veselin Adžić.

Sudijska četvorka kup
Delegat, sudijska četvorka i Veselin Adžić

Sudijska četvorka: Grahovac Aleksa, Zorić Dušan, Živković Luka i Nikolaš Nemanja

Delegat utakmice: Dukić Ozren

TSK: Vojvodić, Marković, Knežević, Radičić, Tatić (od 78. Kovačević), Paška, Pavlov, Pupovac, Stjepanović (od 82. Lahoš), Kovačević, Svitić.

Kabel: Zuvić, Bencke (od 62. Lazić), Pantić, Vukobratović, Vujović (od 81. Bardun), Nijemčević (od 81. Lučar), Grujić, Lučić (od 62. Petrović), Polovina (od 10. Todić), Klisura, Popović.