”TSK” SA IGRAČEM MANJE IŠČUPAO BODOVE NA NAJLONU! ”Zvezda” pružila odličan otpor, Stjepanović srušio bedem. Utakmica puna tenzije (FOTO, VIDEO)

Zvezda TSK
''Crvena Zvezda'' 0-2 ''TSK''

Juče su se u okviru 12. kola Prve novosadske lige na stadionu kraj najlona sastali domaća ”Crvena Zvezda” i lider na tabeli ”TSK” iz Temerina.

Crvena Zvezda 0-2 TSK

Znali su gosti iz Temerina da je gostovanje ”Crvenoj Zvezdi” jedno od težih i da nije lako pazariti tri boda. Videlo se od samog starta da će se voditi rovovska borba na sredini terena i da će se ginuti za svaku loptu. Tako je i bilo, utakmica sa mnogo faulova i prekida, a sa malo pravih šansi za gol. Gosti su prvi pripretili preko Stjepanovića, njegov udarac iskosa zaustavio je Popin. Par minuta kasnije lukavi Pupovac pokušao je udarcem sa polovine terena da matira domaćeg čuvara mreže, ipak uspeo je da interveniše uz dosta muke. Domaćin je u dva navrata probao preko Stojanovića , udarci nisu bili dovoljno precizni. Pred istek prvog poluvremena, iz slobodnog udarca šutirao je štoper domaćih Radulović a njegov udarac uspeo je da zaustavi iskusni Vojvodić.

Na početku drugog poluvremena Stjepanović je još jednom probao, međutim, i ovog puta isprečio se Popin i sprečio siguran pogodak. Domaćin je uzvratio nakon kombinacije Stojanoviać i Đerića, udarac Đerića otišao je daleko od gola. U 61. minutu utakmice, desni bek ”TSK”-a Bjelanović zaradio je drugi žuti karton, pa su gosti iz Temerina poslednjih pola sata igrali sa igračem manje. Iako je domaćin od tog trenutka imao brojčanu prednost, to nije bilo toliko primetno. Inat je proradio u gostujućim redovima, još odlučnije su išli na svaku loptu. Nije bilo pravih šansi, kako se bližio kraj delovalo je da golova neće biti i da će plen biti podeljen na pola. Ipak u 73. minutu gosti sa igračem manje dolaze do prednosti. Rezervista Đurđević izveo je prekid a lopta je pogodila živi zid i promenila pravac dovoljno da je čuvar mreže Popin rutinski pokupi, ipak, nespretna reakcija i ispadanje već uhvaćene lopte iskoristio je Radičić ubaciši loptu na peterac gde se najbolje snašao Blagoje Stjepanović koji glavom pogađa nebranjeni gol za 0:1! Domaćin je pokušao da se vrati u igru, a najbolju šansu je imao rezervista Martin Savić koji je šutirao sa preko 20 metara i zatresao prečku. U poslednjim sekundama utakmice, Ergarac je štiklom maestralno progirao Đurđevića koji izlazi sam pred Popina i rutinskim udarcem povećava na 0:2 u 94. minutu utakmice.

Velika pobeda čete Mihajla Kozomore koji je od 15. minuta bio isključen zbog prigovora glavnom arbitru. Sa druge strane, izabranici Orlović Vase pružili su snažan otpor lideru, a nešto manje od dvadeset minuta delilo ih je do osvajanja makar jednog boda.