VATERPOLO U FUTOGU! Devet golova i tri crvena kartona. Futožani tražili penal, Kameničani pogađali! (FOTO, VIDEO)

OFK Futog 3-6 Fruškogorac

U utakmici osmog kola Prve novosadske lige u Futogu su se sastali domaći ”OFK Futog” i ”Fruškogorac” iz Sremske Kamenice.

OFK Futog 3:6 Fruškogorac

Kiša golova je viđena u Futogu. Jaka kiša i solidno natopljen teren glavni su krivci što lepog fudbala nije bilo, međutim, golovi nisu izostali. Prvi na utakmici pripretili su domaći, udarac iskoska oprobao je Vulić. Prvu šansu gosti su pretvorili u gol. Igrao se deseti minut utakmice, lopta je pala u kazneni prostor i odbila se do Pekanovića kojem nije bilo teško da sa malo više od pet metara donese prednost svojoj ekipi. Deset minut kasnije, nakon kornera najbolje se snašao prvi strelac ”Fruškogorca” Baletić, u padu je uputio udarac i povećao na 0-2. Domaće je u igru vratio prekaljeni Dušan Sirar, ispratio je dubinsku loptu i uz odličnu varku izbacio štopera Kamenice i mlađanog golmana i pogodio u praznu mrežu za 1-2. Kameničani ponovo dolaze do dva gola prednosti. Odlična kombinacija Beletića i braće Sapundžić kumovala je trećem golu, glavom je pogodio Nikola Sapundžić u 31. minutu utakmice. Za domaće ponovo smanjuje Sirar, kapiten Čepić uputio je odličan pas iza leđa odbrani a Sirar rutinski pogađa dalji ugao gola za 2-3 u 40. minutu utakmice.

Tek što je počelo drugo poluvreme gosti dolaze ponovo do dva gola prednosti. Desni bek Teofilović odlično je centrirao a Nikola Sapundžić još jednom glavom pogađa, 50. minut utakmice. Igrao se 58. minut kada je kaznenom prostoru ”Fruškogorca” nakon duela Paunića i Vulića, Vulić pao a domaći igrači tražili kazneni udarac. Situacija možete pogledati na 02:55 snimka. Brz kontranapad započeo je Zeković , Mijatović asistirao do Baletića a ovaj bez poteškoća postiže svoj drugi gol na utakmici. Nakon gola situacija na terenu je eksplodirala. Žestok revol domaćih ka glavnom arbitru zbog potencijalnog penala i obostrano koškanje igrača na centru terena završeno je sa tri crvena kartona, dva za domaće i jedan za goste. Kod domaćih pocrveneli su Sirar i Baračanin, dok je u redovima ”Fruškogorca” na tuširanje morao Krpović. Vidno oslabljeni, sa devet igrača u polju uspeli su domaći da još jednom smanje prednost.U 75. minutu nakon kornera, Medić je glavom uputio udarac koji je bio spor ali dovoljan da završi u mreži. Konačnih 3:6 postavio je rezervista Mijatović u 82. minutu utakmice.

Nakon više od devedeset minuta igre po jakoj kiši glavni arbitar odsvirao je kraj, a vremena za dalju raspravu nije bilo jer su igrači jurnuli ka svlačionicama. Tamo ih je sačekalo iznenađenje, jaka kiša uspela je da prodre i u svlačionice, plafon jednostavno nije uspeo da zadrži toliku količinu vode.

Teška utakmica, pokazano je devet žutih kartona i čak tri crvena. Sudijska trojka imala je pune ruke posla.