VAŽNA TRI BODA ZA ZVEZDU: Pobeda za mirniji finiš polusezone! Pregršt promašaja (FOTO ; VIDEO)

Crvena Zvezda - Bačka

U okviru 13. kola Prve novosadske lige na Vidovdanskom naselju su se sastali dve ekipe iz donjeg dela tabele ”Crvena Zvezda” i ”Bačka” iz Begeča.

Crvena Zvezda 3-1 Bačka

Utakmica u kojoj su tri boda vredila mnogo, jer je ovo direktan duel ekipa koje se trenutno nalaze u ne baš zavidnoj poziciji. Novosadska ”Zvezda” imala je osam bodova pre ovog duela, dok su gosti iz Begeča ostali na sedam osvojenih bodova. Domaćin je bio bolji rival i sasvim zasluženo pobedio.

Od starta utakmice videlo se da će domaćin ići na pobedu a da dođu do prednosti nije se dugo čekalo. Igrao se 12. minut utakmice kada je Todor Marić prodorom izborio poziciju za šut i savladao čuvara mreže Lošića. Defanzivac Marković je pokušao da spreči pogodak, ali je samo dodatno ”pogurao” loptu u gol. Gosti su do izjednačenja došli iz prve prilike. Prekid je izveo Mrvičin, lopta se od stative odbila do Dalibora Milosavljevića koji udarcem iz prve šalje loptu u dalji ugao gola. Igrao se 21. minut utakmice. Domaćin je ponovo krenuo napadački i do nove prednosti došao u 32. minutu. Izblokirni udarac je najbolje ispratio Petar Banjac kojem nije bilo teško da sa pet metara donese novu prednost svojoj ekipi. Da domaćin ne poveća prednost do pauze najzaslužniji je gostujući čuvar mreže Dalibor Lošić. Sjajno je zaustavio udarac Marića na isteku 40. minuta, vrhom prstiju usmerio je loptu van gola.

Pitanje pobednika je praktično rešeno na početku drugog poluvremena. Brzonogi Ognjen Muratović umakao je odbrani i situaciju jedan na jedan rešio u svoju korist pa je domaća ekipa od 48. minuta imala dva gola prednosti. Mogao je Banjac u par navrata da otkloni sve dileme, ali u završnici nije postojala konkretnost. Postojala je bojaznost da će gosti možda kazniti silne promašaje domaćina, ali nisu imali snage za tako nešto. Nije bilo promene rezultat do kraja utakmice, pa je na ”semaforu” ostalo 3-1.

Vredna tri boda za ”Crvenu Zvezdu” kojoj je ovo treća ovosezonska pobeda, i sada se sa 11 osvojenih bodova nalaze na poziciji broj 13. Ekipa ”Bačke” ostala je na sedam osvojenih bodova i poziciji broj 14.

Sudijska trojka: Akin Filip, Štumpf Željko i Kukuda Ivan

Delegat utakmice: Ćulum Jovan

Crvena Zvezda: Kosturanov (od 90. Barjaktarović), Milak, Bošnjak, Mijić, Dušanić, Petrović, Lučić, Hajrizi, Banjac (od 81. Bajić), Muratović (od 86. Amidžić), Marić (od 86. Bandić).

Bačka: Lošić, Dudić, Popović, Marković D, Marković M, Mrvičin, Kuriš (od 46. Grlica), Gavranić (od 70. Spiridonović), Milosavljević, Papić, Pavlov.