(VIDEO) Drama iz koje je Novak izašao kao pobednik: Đoković se mučio sa Mikelsenom, presudilo iskustvo u taj brejkovima!

Igra za zaborav, pamtiće se samo trijumf

Novak Đoković savladao je Aleksa Mikelsena u 2. kolu mastersa u Šangaju sa 7:6, 7:6. Meč je trajao sat vremena i 56 minuta Očekivalo se da će naš as slaviti rutinski, ali mladi Amerikanac je pokazao zube i još jednom potvrdio zbog čega mu se predviđa svetla budućnost.

Mikelsen je dobio prvi gem na meču na svoj servis, a onda je napravio brejk i poveo je 2:0. Aleks je potom stigao do vođstva od 4:1. Srpski teniser je zatim osvojio tri uzastopna gema i uspeo je da izjednači na 4:4. Igralo se potom gem za gem, a pobednik prvog seta odlučen je u taj brejku, koji je pripao Đokoviću rezultatom 7:3.

Srpski teniser je poveo 4:1 u drugom setu, ali je Mikelsen izjednačio na 4:4. Oba tenisera su potom osvojila po dva gema, a pobednik drugog seta odlučen je u taj brejku. Đoković je u taj brejku iskoristio treću meč loptu i zasluženo je stigao do pobede rezultatom 11:9.

Đoković će u trećem kolu mastersa u Šangaju igrati protiv pobednika meča između Švajcarca Stena Vavrinke i Italijana Flavija Kobolija.