ZAOV REŠIO PITANJE POBEDNIKA: Slobodan udarac rešio lokalni derbi! Kaćani namučili lidera (FOTO ; VIDEO)

Šajkaš 1908 Jugović

U okviru 11. kola Prve novosadske lige u Kaću se odirgao lokalni derbi u kom su se sastali ”Šajkaš 1908” iz Kovilja i ”Jugović” iz Kaća.

Šajkaš 1908 1-0 OFK Jugović

Koviljačni su bili domaćini u Kaću, jer je ovo druga utakmica pod suspenzijom a narednu utakmicu kao domaćini igraće ponovo u Kovilju. Kaćani su se osećali kao kod kuće, tako su i igrali, ali je falilo sreće kako bi napravili podvig. Tesna pobeda ”Šajkaša 1908” ali svakako vredna tri boda i ostanka na prvom mestu.

Videlo se od starta utakmice da ekipa ”Jugovića” neće samo sedeti skršetnih ruku, već da će pokušati da pomrse račune trenutnom lideru. Prvu priliku na utakmici upravo su imali ”gosti”. Nakon kornera lopta je pala na petarac a Vuletić se nije najbolje snašao. Da je uspeo da postavi stopalo, pogodak bi bio neminovan. Da domaća ekipa ne dođe do prednosti par minuta kasnije pobrinuo se čuvar mreže Srdanović, odbranivši udarac Moravcu. Ipak, u 31. minutu ”Šajkaš 1908” dolazi do prednosti. Slobodan udarac izveo je Sima Zaov a lopta prolazi ispod živog zida i završava u mreži gola. Ispostaviće se da je ovaj pogodak bio vredan tri boda! Mogao je krilni napadač crno-belih Savić da duplira prednost ali se još jednom istakao golman Srdanović. U nastavku akcije, zaustavi je i udarac Moravca.

U drugom poluvremenu gostujuća ekipa ”Jugovića” krenula je malo više napadački pokušavajući da ranim golom vrate utakmicu na početak. Prvu priliku imao je Igračev, ali je traljavo izveo prekid. I Potkonjak je probao udarcem sa preko dvadeset metara ali pravo u ruke Martinovića. Na drugoj strani, nakon kornera Maljurić je imao odličnu šansu ali je njegov udarac glavom otišao malo iznad prečke. Uspeli su ”plavi” da zatresu i prečku, ali je ipak signaliziran ofsajd u kom se našao rezervista Ilić. Najbolju šansu za poravnanje rezultata u 85. minutu imao je Sabo Vanja ali odličan centaršut Nikolića nije iskoristio kako treba. U finišu utakmice nije bilo većeg uzbuđenja, pa je na ”semaforu” ostalo 1:0.

Vredna i tesna tri boda za ekipu ”Šajkaša 1908” koja drži prvo mesto na tabeli a ovo im je deveta ovosezonska pobeda. Kaćani su pretrpeli poraz nakon tri utakmice, a igra i pristup prikazli su da ”Jugović” uopšte nije naivna ekipa. Kaćani su imali odlčnu podršku od strane svojih pristalica.

Sudijska trojka: Kukuda Ivan, Milovanović Radenko i Radić Stefan

Delegat utakmice: Đurović Vladimir

Šajkaš 1908: Martinović, Gojkov, Mićin, Alempić, Zaov, Maljurić, Kotuljač (od 74. Stanković), Savić (od 58. Marcikić), Veselinović, Nikolaš (od 74. Karas), Moravac.

OFK Jugović: Srdanović, Gavrilov, Potkonjak (od 72. Nikolić), Vuletić, Subotin, Srdić (od 69. Sabo), Nikolić (od 55. Kasapović), Babić, Igračev, Mudri (od 46. Ilić), Gvozdenović.