Grabovo je selo na severnim obroncima Fruške Gore nedaleko od Beočina. Od Dunava je udaljeno oko 5 km putem kroz susedno selo Sviloš. Selo se prvi put pominje u 18. veku, a takođe ostalo je zapisano i veliko stradanje 1943. godine, kada su ga u potpunosti spalile ustaše, kada je ubijen 151 meštan. Ovo selo danas krasi prelepa crkva Sv. Arhangela Mihaila i Gavrila.
Hram posvećen Svetim arhangelima Mihailu i Gavrilu sazidan je u drugoj polovini 18. veka. Ikonostas je rezao Sava Ljubinković, a oslikao Pavle Čortanović, 1875. godine.
Iako u ratu nije ozbiljnije stradala, dok je odlukom Zakona o kulturnim dobrima (br. 71, od 1994. godine) stavljena pod zaštitu države, ova crkva je već više od sto godina u tradicionalno „lošem stanju“, kako je okarakterisana još u Kosovčevom opisu, sa početka 20. veka. Delimična restauracija njene spoljašnjosti izvršena je 1971. godine, za vreme banoštorskog paroha Božidara Šaponje. Pomenute zidarske radove izveo je Krsto Gavrić iz Tešnja. Teško oštećeni krov popravljen je 2001. godine i tom prilikom je zamenjena dotrajala i trula konstrukcija.
Nedopustivo prokišnjavanje zaustavljeno je postavljanjem lima i „eternit-ploča“, a na zauzimanje Episkopa sremskog Gospodina Vasilija, 2005. godine, beočinska opština je obezbedila neophodna novčana sredstva kako bi toranj i oltarska apsida bili pokriveni bakrom. Na žalost, bakar je, iste jeseni ukraden sa krova crkve Svetih arhangela.
Vrhunac propadanja ovog objekta dogodio se 21. januara 2009. godine, kada se iznenada srušio trošni zvonik.
Sadašnji toranj, zidan od 20. oktobra iste godine, osvetio je Episkop sremski Gospodin Vasilije. Srećom, sačuvana su stara zvona, sa likovima Svetog Save, Svetog velikomučenika Georgija i Svetog arhangela Gavrila, livena 1925. godine, zahvaljujući prilozima vernih sremačkih ratara, u vreme dok je na čelu ovdašnje crkvene opštine bio Laza Lazić.
Episkop sremski Gospodin Vasilije proglasio je grabovačku parohijsku crkvu za manastir, 14. juna 2016. godine i zatim ga poverio na staranje krušedolskom arhimandritu Savi Jovančeviću, pokrenuvši na taj način impresivnu obnovu i izgradnju svetinje sa okupljenom monaškom obitelji.
U video prilogu koji sledi, poslušajte reči mati Angeline Pavličić. Mati Angelina nas je upoznala sa obnovom hrama, kao i o planovima za budućnost.