Претрага
Претрага
Close this search box.

Kako da prepoznamo mejl ili poruku koju ne smemo da otvorimo? Žrtve uglavnom kasno shvate da su prevarene

Foto: Pexels

Poslednjih dana mnoge državne insutucije i privatne firme našle su se na udaru, zbog toga što je u njihovo ime njihovim zaposlenima skinut novac sa računa.

Kako da stanemo na put ovakvim prevarama, kako da prepoznamo koji mejl nikako ne smemo da otvorimo i šta da radimo ukoliko smo oštećeni, ovoga „Jutra“ razgovarali su sa advokatom Radetom Kneževićem, ekonomistom Vladimirom Đukanovićem i Milanom Martinovićem iz Narodne banke Srbije.

Mejl koji se dobija izgleda kao i svaki drugi koji dobijamo od banke u kojoj imamo otvoren račun. Problem nastaje upravo onda kada shvatio da ta banka više ne postoji.

Pitamo stručnjake šta uraditi u takvim situacijama i kako povratiti izgubljen novac…

Ukoliko korisnik posumnja na neke od prevarenih aktivnosti ili već je oštećen, mora da se javi banci koja mu je izdala karticu. Kol centri rade 24 časa dnevno. Savetujemo da blokada kartice bude privremena, dok se ne ispitaju sve okolnosti u vezi sa zloupotrebom“, savetuje Martinović i dodaje:

„Nakon što se javi banci da je došlo do zloupotrebe, svi dalji troškovi o toj platnoj kartici padaju na teret banke“.

Nažalost, najćešće se dešava da korisnici primete da je došlo do krađe novca tek onda kada im stigne poruka od banke da je došlo do zaduženja.

espreso.rs / Prva / A.B

Tagovi:

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare

Povezane vesti

Претрага