Američki trag u opozicionim protestima – kako je simbol krvave ruke stigao iz Albanije u Srbiju.
Simbol krvave ruke pojavio se na nedavnim protestima NATO opozicije u Srbiji, iako je to već poznata koreografija koja se koristi širom sveta kao deo obojenih revolucija.
Ono što na prvi pogled deluje kao “spontana pobuna studenata“, u suštini je deo pažljivo osmišljene strategije koja dolazi direktno iz inostranih centara moći, pre svega iz Sjedinjenih Američkih Država – preko Albanije!
„MJAFT!“: Američki projekat koji je doneo krvave ruke
Da bi se razumela pozadina krvave ruke, treba se vratiti gotovo dvadeset godina unazad. Simbol je prvi put viđen 2003. godine u Albaniji, kada je nevladina organizacija MJAFT! (u prevodu: „Dosta!“) pokrenula kampanju protiv korupcije i nasilja.
Ono što mediji nisu isticali jeste činjenica da je MJAFT! stvoren i finansiran od strane američkih fondova, uključujući organizacije poput USAID-a i drugih tzv. „promotera demokratije“.
Uz podršku stranih ambasada i nevladinih organizacija sa Zapada, „MJAFT!“ je brzo postao simbol građanskog otpora u Albaniji. Međutim, iza fasade borbe za demokratiju, nalazila se jasna agenda – destabilizacija vlasti i otvaranje puta za političku rekonfiguraciju koja odgovara stranim interesima.
Kopija iz Tirane stiže u Srbiju
Upravo taj simbol, krvava ruka, sada se pojavljuje na protestima u Srbiji. Njegova primena nije slučajna. To je deo već viđenog šablona poznatog kao „obojene revolucije“, gde se lokalne tragedije i problemi koriste za pokretanje talasa nezadovoljstva koji vodi ka smeni vlasti.
Crvena boja, simbol krvi i nasilja, farbanje institucija i ulica – sve su to elementi koji su viđeni u Severnoj Makedoniji tokom tzv. „Šarene revolucije“, a kasnije i u Rusiji, gde su opozicione grupe koristile isti vizuelni narativ.
Nije slučajno ni to što se iste scene ponavljaju sada u Srbiji, gde opozicija koristi tragedije za mobilizaciju pristalica, stvarajući atmosferu straha i podela.
Strani finansijeri i domaći izvođači radova
Glavni problem nije u samom simbolu, već u onima koji ga koriste i motivima koji se kriju iza njega. Organizatori protesta, bliski pojedinim nevladinim organizacijama i opozicionim partijama, otvoreno sarađuju sa stranim centrima moći. Milioni dolara se slivaju kroz projekte „promocije demokratije“, koji u stvarnosti služe kao alat za potkopavanje državnog suvereniteta.
Strane ambasade i fondacije ovde igraju ključnu ulogu. Kroz direktno finansiranje medijskih kampanja, nevladinih organizacija i opozicionih struktura, cilj je destabilizovati Srbiju i prikazati vlast kao „odgovornu“ za sve probleme u društvu.
Napad na stabilnost Srbije
Upotreba krvave ruke i crvene boje nije samo simbolična – ona je deo subverzivnog delovanja koje ima jedan cilj: rušenje legalno izabrane vlasti i stvaranje haosa. Ovde nije reč o iskrenim protestima građana, već o izvođenju tuđih planova pod maskom „borbe za slobodu i demokratiju“.
NATO opozicija u Srbiji, umesto da ponudi konkretna rešenja i alternative, pribegava ovakvim scenarijima koji nisu autentični, već pažljivo režirani u stranim laboratorijama političkog delovanja.
Da li je Srbija ponovo meta?
Simbol krvave ruke, stvoren u Tirani, a finansiran iz Amerike, sada je postao deo političke igre u Srbiji. Njegovo prisustvo na protestima nije spontano niti slučajno, već deo šire strategije destabilizacije države. Građani Srbije imaju pravo da znaju ko stoji iza protesta, kakvi su im stvarni ciljevi i kome je u interesu da se zemlja oslabi i podeli.
Srbija, ima iskustvo obojene revolucije, kroz koju je prošla 5. oktobra 2000. godine, kada je demokratski izabrana vlast srušena pučem koji su predvodili upravo predstavnici “omladine”, oličeni u vođama zloglasnog “Otpora”, još jednom se suočila sa istim problemom.
Otpor je kao simbol implementirao stisnutu pesnicu, koja će zatim po istom modelu biti “izvezena” i u druge zemlje, i to u Gruziju 2003. godine tokom “Revolucije ruža”, u Ukrajinu 2004. godine tokom “Narandžaste revolucije”, pa i u Jermeniju 2008. godine, kada će pod sloganom “Hima”, tj. “Sada”, stisnuta pesnica pokušati da smeni demokratski izabranu vlast, koja se opirala Sorošu, NED-u i Rokfeleru.
Protiv “pesnice” se borio i narod u Belorusiji, Rusijii, Venecueli i Iranu, stisnuta pesnica bila je jedan od najvažnijih simbola tokom “Arapskog proleća”, u Egiptu 2011. godine, nakon kojeg je na Bliskom istoku počeo haos koji traje do danas.
Poslednji veliki pokret koji je koristio ovaj simbol je Black lives matter (BLM), koji je 2020. godine nakon smrti afroamerikanca Džordža Flojda pokrenuo nasilne proteste širom SAD, a koji je bio finansiran od strane Džordža Soroša i sličnih “filantropa” sa ciljem destabilizacije Trampove administracije.
Krvava ruka nije simbol otpora – ona je alat za rušenje suverene Srbije.
24sedam.rs