Zastavom “Euromajdan Srbija” Đilasova NATO opozicija potvrdila je da priželjkuje scenario “Majdana” u Srbiji
Đilasova NATO opozicija teroriše građane više od 10 dana, tačnije, odmah nakon završetka izbora 17. decembra.
Izbora na kojima su doživeli debakl, pa su svesni poraza izašli na ulice sa izmišljenim pričama oko izborne krađe.
Kao što smo već pisali i najavljivali, Đilasovci za danas planiraju da naprave totalni haos u prestonici, a sve je počelo jučerašnjim protestom lažnih Đilasovih “studenata”.
Danima se pisalo i pričalo da NATO opoziija pokušava da organizuje “Majadan” u Srbiji. Ono što se danima pričalo i spekulisalo, sinoć je potvrđeno.
Naime, na protestu “studeanta” i NATO opozicije, Đilasovci su doneli zastavu na kojoj piše “Euromajdan Srbija”.
Time su potvrdili da žele i u Srbiji da organizju Majdan, kao što je to urađeno u Ukrajini pre 10 godina.
I ne samo, oni koriste iste i metode kao tada, iste šatore, pa ne bi ni čudilo da su dobavljači šatora isti, a o tome svedoče i fotografije.
Podsetimo, danas, gotovo deceniju posle obijene revolucije u Ukrajini, ta zemlja se nalazi u najvećem sukobu u Evropi posle Drugog svetskog rata.
S obzirom da deo NATO opozicije koji u Beogradu organizuje političke proteste, očigledno sanja o sličnom scenariju i u Srbiji, nije naodmet pomenuti kako je izgledala obojena revolucija u Kijevu.
Za početak Majdana smatra se 21. novembar. Tog dana 2013. godine, nakon objavljivanja odluke Vlade Nikole Azarova o obustavljanju priprema za potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji sa Evropskom unijom, na Majdan Nezavisnosti u Kijevu okupio se mali broj uglavnom mladih ljudi koji su tražili potpisivanje sporazuma sa Evropskom unijom.
Okupljanje je preraslo u masovne nerede i sukobe sa policijom. Vlast je na ulici preuzela opozicija koja se u svojim akcijama oslanja na podršku EU i SAD. Evropske i evroatlantske integracije ponovo su proglašene prioritetom spoljne politike Ukrajine, dok su odnosi sa Rusijom značajno pogoršani.
Okupljanje je preraslo u masovne nerede i sukobe sa policijom. Vlast je na ulici preuzela opozicija koja se u svojim akcijama oslanja na podršku EU i SAD. Evropske i evroatlantske integracije ponovo su proglašene prioritetom spoljne politike Ukrajine, dok su odnosi sa Rusijom značajno pogoršani.
Kriza državnosti u Ukrajini je praćena velikom ekonomskom i finansijskom krizom — tempo inflacije i devalvacije nacionalne valute u raznim periodima nakon državnog prevrata periodično su dostizali svetske rekorde. Kijev je ubrzo posle toga završio u ogromnim dugovima zapadnim kreditorima — EU, SAD i MMF–u.
Posledice Majdana i odluka vlasti koje su se posle smenjivale u Ukrajini mogu da se vide danas. Ta zemlja se nalazi u velikom sukobu, a procene o broju poginulih se mere u stotinama hiljada.
Zato je tužno što u Srbiji postoje oni koji priželjkuju, i aktivno rade na tome, da Beograd doživi svoju verziju Majdana, kao da je našem narodu bilo malo stradanja u prethodnih tri decenije. Oni očigledno sanjaju krv na ulicama srpske prestonice, samo kako bi deo opozicije koji je vladao u mračnom periodu od 2000. do 2012. godine, ponovo zaseo u fotelje i nastavio svoj nečasni posao pljačke i rasprodaje Srbije.
24sedam.rs