DRUGA NOVOSADSKA LIGA! Vinogradar ubedljiv, prva pobeda Obilića iz Vilova (TABELA)

Pregled Druge novosadske lige

U vikendu koji je iza nas odigrane su utakmice 8. kola Druge novosadske lige, na programu je bilo sedam utakmica.

Sve utakmice odigrane su u nedelju sem duela između ”Sofeksa” i ”Borca” iz Rakovca. Slobna u ovom kolu bila je ekipa ”Borca” iz Novog Sada. Nije bilo utakmica bez golova.

Vinogradar 6-2 Titel

Ledinčani znaju šta hoće i rezultatima u poslednje tri utakmice pokazuju da im nije bio dan pre tri nedelje na Slanoj bari kada su ubedljivo poraženi od ”Proltera 1951”. Ovog puta na svom terenu ubedljivo su savladali FK ”Titel”. Nije baš najbolje počelo za domaće. Gosti iz Titela poveli su u prvom minutu utakmice golom Radaković Vladimira. Domaćinu nije bilo mnogo potrebno da preokrene rezultat. U 3. minutu utakmice Rac je doneo izjednačenje a Perinović golom u 6. minutu doneo preokret. Perinović je u 29. minutu zatresao mrežu za 3:1 da bi u razmaku od samo četiri minute fudbaleri ”Vinogradara” postigli još dva gola. Prvo je Bukvić pogodio u 32. da bi četiri minuta kasnije Perinović Branko postigao het trik. Gosti su na isteku prvog dela smanjili prednost preko Sinanija. Konačnih 6:2 postavio je Lalović u 61. minutu utakmice.

Tri gola Perinović Branka / FOTO: printskrin/comet.fss

Čenej 1-0 Železničar

Prva pobeda ”Čeneja” na svom terenu za deveti ovosezonski bod. Uspela je ekipa Duška Dragina da upiše drugu pobedu ove sezone i prebole ubedljiv prošlonedeljni poraz u Suseku (6:0). Jedini strelac na utakmici bio je ko drugi nego Kremenović Miloš. Doneo je prednost svojoj ekipi u 36. minutu utakmice, a ispostaviće se da je to bio konačan rezultat utakmice. Nervozni gosti ostali su sa igračem manje od 71. minuta, zbog psovki i uvredljivih reči na račun sudije iz igre je isključen Tomov.

Hajduk 0-4 Proleter 1951

Derbi kola Druge novosadske lige odigran je u Čurugu. Prelepa atmosfera i pune tribine nisu bile dovoljne da izabranici Babić Nebojše naprave podvig i sruše lidera. Gosti su poveli već u trećem minutu golom iskusnog Lazara Veselinovića. Mogao je domaćin da se vrati u igru i podgreje atmosferu, međutim, udarac Marića na prazan gol nije bio dovoljno precizan. Na početku drugo dela igre gosti povećavaju prednost, udarac Krstanovića sa preko dvadeset metara nije mogao da zaustavi domaći čuvar mreže Šarić. Tačku na utakmicu postavio je Drakulić sa dva gola, u 66. i 72. minutu utakmice.

Sofeks 5-0 Borac (R)

Ekipa ”Sofeksa” zna šta hoće. Iako su po mnogima napravili kiks u prošlom kolu kada su remizirali u Gardinovcima sa ”Hajdukom”, ovog puta svoj bes iskalili su na ekipi ”Borca” iz Rakovca. Popović Nikola doveo je domaće u prednost golom u 25. minutu, a Popadić Novak povisio je na 2:0 u 34. minutu. Pitanje pobednika praktično je rešeno na isteku prvog dela. Sofranin Nikola u 44. minutu povisio je na 3:0. I u drugom delu bilo je golova. Kutanjac Nikša u 63. pogodio je za 4:0, a Sofranin je svojim drugim golom dva minuta kasniej postavio konačan rezultat.

Miletić 9:1 Slanobarac

Kiša golova viđena je u Mošorinu. Domaća ekipa raspucala se protiv slabašnog ”Slanobarca”. Pitanje pobednika praktično je bilo rešeno već nakon prvog poluvremena. U prvom delu igre mrežu su zatresli Josipović u 30. a minut kasnije i Milutinov. Subotin je pogodio u 40. a u nadokandi prvog dela još jednom Milutinov. Potop ”Slanobarca” usledio je u 50. minutu golom Stankovića. Tu nije bio kraj jer je i Trivunović dao dva gola, a i Subotin je upisao svoj het trik. Za goste počasni pogodak postigao je Milić Dušan u 80. minutu utakmice.

Tri gola Subotin Milana / FOTO: printskrin/comet.fss

Obilić 2-1 Hajduk (G)

Prva pobeda ”Obilića” i to u komšijskom derbiju. Iako su na klupi imali samo dva rezervna igrača, to nije sprečilo domaćina da upiše prva tri boda. Da će ovo biti njihova utakmica moglo se naslutiti već u 12. minutu kada je prednost ”Obiliću” doneo Đukić Nikola. Gosti iz Gardinovaca do izjednačenja došli su nakon kaznenog udarca. Precizan sa bele tačke bio je Radaković Jovica u 23. minutu. Nesmotrenos odbrane na početku drugog poluvremena iskoristio je Panić Ljubomir zatresavši mrežu gola za 2:1. Rezultat se do kraja utakmice nije menjao, pa je ekipa iz Vilova upisala trojku!

Sloga 0:3 Susek

Susečani za tri minuta rešili pitanje pobednika. Bakoš je golom u 12. minutu doneo prednost, Pekić u 14. minutu i Simić u 15. minutu postavili konačnih 0:3. Domaćin je utakmicu počeo sa sedam igrača, pa se dalji ishod i tok utakmice nije dovodio u pitanje.