MUNDIJAL 3. DAN! Državni praznik u Saudijskoj Arabiji, Danska nerešeno sa Tunisom! Levandovski tragičar, Francuska preokrenula (VIDEO)

Svetsko prvenstvo

Na programu trećeg dana Svetskog prvenstva u Kataru bila su četiri duela.

Argentina 1-2 Saudijska Arabija

Neverovatan meč viđen je na startu današnjeg programa između Argentine i Saudijske Arabije, u kojem je Argentina šokantno poražena rezultatom 2:1 (0:1). Već u 10. minutu Lionel Mesi je bio precizan sa bele tačke, a onda je usledila rapsodija Gaučosa, šanse su se ređale kao na traci, golovi su padali jedan za drugim, a isto tako su bili i poništeni. VAR je poništio pogodak Mesija u 22. minutu, a potom su nevažeća bila i dva gola Lautara u 28. i 35. minutu zbog ofsajd pozicije.

A onda – neviđen preokret Saudijske Arabije! Iz svlačionice je u drugom poluvremenu izašla potpuno druga ekipa i za samo pet minuta napravila dar-mar na terenu. Al Šehri u 48. i Al Davsari u 53. minutu šokirali su Mesija i ekipu. Čuvar mreže Al Ovais bio je nepremostiva prepreka do kraja utakmice, skidao je zicere i bio važan šraf u najvećoj senzaciji dosadašnjeg takmičenja u Kataru. Utakmicu je i obeležila jeziva povreda štopera reprezentacije Saudijske Arabije.

Saudijski kralj Salman bin Abdulaziz, naredio je da sutra, 23. novembra 2022. godine, bude praznik za sve zaposlene u javnom i privatnom sektoru i studente na svim nivoima obrazovanja.

Danska 0-0 Tunis

Fudbaleri Danske i Tunisa remizirali su u drugom meču trećeg dana Mundijala u Kataru – 0:0. Bila je ovo prva utakmica bez golova na ovogodišnjem prvenstvu sveta, a nije da nije bilo uzbuđenja. Utakmica je otvorena mirno uz odmeravanje snaga većinom na sredini terena. U 23. minutu Žebali je postigao gol za Tunis nakon kontranapada, ali je isti poništen zbog ofsajda.

U 55. minut opravdano je poništen gol Danske, da bi u 70. minutu Kornelijus iz neposredne blizini propustio da zakači loptu i matira odbranu Tunisa. Tom prilikom šutirao je Kristensen, a lopta završila na stativi. U narednom napadu tražili su Tunižani jedanaesterac, ali nisu ga dobili. Prava drama viđena je u nadoknadi vremena, kada je gledan VAR zbog potencijalnog penala za Dansku u 94. minutu, ali ni ovaj put nije bilo penala.

Meksiko 0-0 Poljska

Fudbaleri Meksika i Poljske odigrali su večeras u Dohi nerešeno 0:0, u utakmici prvog kola Grupe C na Svetskom prvenstvu.U prvom poluvremenu utakmice na stadionu 974 vredi izdvojiti šansu meksičkog igrača Aleksisa Vege iz 26. minuta. Centaršut je uputio Ektor Erera, a Vega je glavom šutirao pored gola. Meksiko je bio bolji rival u prvom delu, a prvo uzbudjenje u drugom poluvremenu vidjeno je pred njihovim golom.

Ektor Moreno je u 52. minutu u kaznenom prostoru povukao Roberta Levandovskog, a australijski sudija Kris Bit posle gledanja VAR-a pokazuje na “belu tačku”. Šest minuta kasnije udarac Levandovskog sa penala brani meksički golman Giljermo Očoa. Meksiko je blizu vodjstva bio u 64. minutu, kada je loptu u kazneni prostor poslao Edson Alvares. Glavom je loptu zakačio Enri Martin, a na golu Poljske je intervenisao golman Vojćeh Ščesni.

Francuska 4-1 Australija

Fudbaleri Francuske pobedili su večeras u Dohi selekciju Australije sa 4:1, u meču prvog kola Grupe D na Svetskom prvenstvu. Gol za Australiju postigao je Kreg Gudvin u devetom minutu. Francuska je do izjednačenja stigla u 27. minutu golom Adriana Rabioa. On je odlično reagovao na centaršut sa leve strane i glavom sa pet metara zatresao mrežu. Samo pet minuta kasnije Francuska je stigla do preokreta. Mbape je petom odigrao do Rabioa, ovaj odlično proigrao Žirua, koji je sa šest metara prosledio loptu u praznu mrežu.

U 60. minutu viđena je još jedna atraktivna akcija Francuske. Dupli pas su razmenili Mbabe i Žiru, koji je petom proigrao Mbapea u šenaestercu ali je njegov udarac izblokirao jedan od defanzivaca Australije. U 67. minutu Dembele je centrirao sa desne strane, Mbape se odlično snašao izmedju dva igrača Australije i glavom sa pet metara poslao loptu u mrežu i doneo Francuskoj vodjstvo od 3:1. Tri minuta kasnije Francuska je stigla do četvrtog gola i ubedljivog vodjstva. Mbape je odlično prošao po levoj strani, centrirao, a Žiru je glavom rutinski postigao svoj drugi gol na meču.