Odbojkaši Srbije nastavili POBEDNIČKI NIZ i protiv Tunišana

Odbojkaši Srbije nadigrali su selekciju Tunisa u trećem meču grupe A sa 3:0 i nastavili seriju pobeda na Svetskom prvenstvu u Poljskoj. Ovom pobedom su potvrdili prvu poziciju u grupi koja ih direktno vodi u osminu finala.

Selekcija Srbije nije baš najbolje ušla u meč, ali je prvi set ipak rešila u svoju korist u vrlo neizvesnoj i dramatičnoj završnici. U naredna dva smo preuzeli inicijativu i gotovo rutinski došli do nove pobede bez izgubljenog seta.

Tunišani na startu preuzimaju inicijativu i vođstvo koje održavaju sve do završnice prvog seta, u koju se ušlo sa nerešenim rezultatom.

Imali su i tri puta prednost i set-loptu, ali izabranici selektora Igora Kolakovića uspevaju da ih anuliraju. Potom naši odbojkaši osvajaju tri šanse i treću pretvaraju u osvajanje seta i vođstvo od 1:0.

U nastavku su odbojkaši Srbije u oba seta preuzeli inicijativu i nije se postavljalo pitanje o konačnom pobedniku.

Uroš Kovačević je završio susret kao najefikasniji sa 15 poena. Marko Podraščanin i Dušan Petković su sakupili po 11, dok je Srećko Lisinac zabeležio osam. Marko Ivović je upisao šest. U protivničkom timu najbolji je bio Hamza Naga sa 12.

“Orlovi” su tako zadržali prvo mesto u grupi i potvrdili ulogu favorita.

Moraće da sačekaju rasplet svih utakmica kako bi znali na koga će u osmini finala. Sada je nešto drugačiji sistem takmičenja nego ranije. Ekipe koje prođu dalje biće poređane na rang-listi po učinku, pa će se onda ukrštati prvi sa 16, drugi sa 15, i tako redom.

Pozicije broj jedan i dva su rezervisane za domaće selekcije Poljske i Slovenije. Naš tim će biti visokoplasiran na toj listi, pa će tako uspeti da izbegne glavne favorite u prvom eliminacionom meču.