PREGLED KOLA: Bukovčani preuzeli vrh, ”TSK” prosuo bodove na svom terenu! Čurug zapeo u Gardinovcima (FOTO, VIDEO)

Utakmice 21. kola Prve i Druge novosadske lige odigrane su proteklog vikenda kao i u ponedeljak.

PRVA NOVOSADSKA LIGA

Zbog Vaskršnjih praznika sve utakmice Prve novosadske lige odigrane su u subotu, a na programu je bilo osam duela. Veliku pažnju privukao je derbi kola u Sremskoj Kamenici, dok ništa manje zanimljivo nije bilo ni u Temerinu i Kisaču. Imamo promenu na vrhu tabele, jer je od subote lider na tabeli ”Fruškogorski partizan” iz Bukovca.

Bačka (B) 6-1 ŽSK

Begečani gaze ka opstanku, još malo i opstanak će im biti zagarantovan. Uspeli su ”plavi” iz Begeča da upišu drugu uzastopnu pobedu i da se sa nova tri boda domognu 12 mesta na tabeli. Iako je domaćin imao minimalnu prednost na poluvremenu nakon gola Milić Miloša u 32. minutu , u drugom je usledila potpuna rapsodija. Na samom početku drugog poluvremena usledila je goleada. Prvo je kapiten Leđanac postigao dva gola za dva minuta da bi gosti smanjili prednost minut kasnije preko Bogdanova. Ipak, domaćin opet uzvrćava i golom Pavlov Nemanje ponovo odlaze na plus tri. Sve dileme ako ih je uopšte i bilo otklonio je Trifunović Marko golovima u 69. i 75. minutu utakmice.

OFK Sirig 2-1 Jedinstvo

Kada je teško tu je Ljubiša Vukelja. Nova pobeda ekipe ”OFK Siriga ” na svom terenu, pobeda kojom su preboleli prošlonedeljni poraz u Begeču. Gosti su prvi došli do gola, a strelac je bio Darko Stančić. Domaćin je uspeo da se vrati u igru do pauze jer je brzonogi Ružin Bojan u 32. doneo poravnanje. Da u Sirigu ne usledi podela bodova pobrinuo se iskusni Ljubiša Vukelja golom u 92. minutu utakmice za veliku radost domaće publike. Ubačenu loptu po zemlji u kazneni, uklizavanjem je preusmerio u gol i ubacio pored mladog čuvara mreže Tankosića.

TSK 1-1 Omladinac

Veliki kiks ”TSK”-a iz Temerina. Dojučerašnji lider na tabeli nije uspeo da na svom terenu savlada poslednjeplasirani ”Omladinac” iz Stepanovićeva. Realno gledano, svi su očekivali pobedu domaćina, međutim, stvari na terenu se nisu odvile tako. Vidljiv je bio i nedostatak kapitena Jove Pupovca. U 23. minutu usledio je šok za domaće pristalice. Sevnuo je brzi kontranapad koji su gosti pretvorili u pogodak. Strelac je bio Marko Subotić. Domaćin je uspeo da se pred istek prvog dela vrati u igru, gol je postigao Žarko Kobiljski. Iako je ostalo čitavo drugo poluvreme, domaća ekipa ”TSK”-a i pored većeg poseda lopte nije uspela da dođe do drugog gola. Na kraju podela bodova koja je ”TSK” koštala prvog mesta.

Fruškogorski partizan 4-2 OFK Futog

Pobeda vredna vrha tabele! Nisu ni mogli da naslute da će pobedom nad Futogom i uz povoljne vesti iz Temerina Vaskršnjie praznike dočekati na vrhu tabele. U 16. minutu utakmice gosti su poveli golom Borisa Sakača. Samo dva minuta usledio je odgovor, Klincov Miroslav je poravnao rezultat. Pred kraj prvog poluvremena u 43. minutu sa bele tačke bio je precizan Stojanović Nikola. Najbolji strelac domaće ekipe Vladimir Dević u 51. minutu povisio je na 3:1 da bi pitanje pobednika praktično otklonio Bojan Kantar u 57. minutu. Gosti su do kraja utakmcie došli do drugog gola, sa bele tačke bio je precizan Sava Vuković.

Izuzetno vredna pobeda ”Fruškogorskog partizana” jer sada su na vrhu i sve je u njihovim rukama.

Tatra 1-2 Dinamo

Preokret u Kisaču! Ekipa ”Tatre” nikako da stane na zelenu granu, vezali su četvrti uzastopni poraz i sebi dodatno zakomplikovali situaciju. Domaćin je do prednosti došao u pravi čas , na isteku prvog poluvremena Miloš Panović je zatresao mrežu za 1:0. Iako u većini navrata pogodak pred pauzu loše utiče psihološki na ekipu, fudbaleri ”Dinama” nisu pali već su došli do preokreta. Do poravnanja su došli u 59. minutu golom rezerviste Nikole Popovića. Četiri minuta kasnije usledio je potpuni preokret. Lopta je u srcu kaznenog prostora došla do Siniše Miškića koji vrhom kopačke uspeva da loptu ”ćušne” pored Šovljanskog za 1:2. Velika i važna pobeda za ekipu ”Dinama” iz Budisave. Ujedno, debi na klubi je imao i novi trener Perišić Gojko koji je na fantastičan način startovao.

Gol Miškića za preokret:

Crvena Zvezda 5-1 Petrovaradin

Goleada na ”najlonu”. Malo ko je mogao očekivati da će domaća ekipa ”Crvene Zvezde” ubedljivo savladati preporođeni ”Petrovaradin”. Već nakon prvih 45 minuta bilo je 5-0 i pitanje pobednika rešeno. Gosti su prvi pripretili tako što su izašli 1 na 1 sa golmanom, ali su promašili ceo gol. Nakon toga dve šanse za ”Zvezdu” ali se mreža nije zatresla. Ipak, u 15 minutu nakon više odbijenih lopti, uspeo je Petrović Saša nekako da je učačka i donese prednost svojoj ekipi. U 22. minutu defanzivac Marković povisio je na 2:0. Usledio je period igre odličnog Stankovića koji je do pauze postigao het-trik. Prvo je pogodio u 26. minutu, zatim iz kaznenog udarca postigao je drugi pogodak da bi u 45. minutu postigao i treći. Gosti su do utešnog gola došli u 48. minutu preko Dugonjića.

Fruškogorac 1-0 Cement

Uspela je ekipa ”Fruškogorca” iz Sremske Kamenice da pobedi jednog od glavnog konkuretna za najviši plasman i dodatno pomrsi račune. Ispostavilo se da je pogodak kapitena Dragojlovića iz slobodnog udarca bio dovoljan da tri boda ostanu u Sremskoj Kamenici. Znao je domaćin da mu samo pobeda igra ulogu i da sve osim pobede znači kraj trke za njih. Tako su i ušli u utakmicu, agresivno na svaku loptu. Prvu pravu šansu na utakmici imali su gosti. Brzo izveden aut i odličan šut Srdanovića zavšrio je u stativi a odbijenu loptu nije iskoristio Peković. Domaćin je imao sreće. A onda u 33. minutu slobodan udarac za ”Fruškogorac”. Odgovornost je preuzeo kapiten domaće ekipe Vojislav Dragojlović. Odlično je šutirao i preko živog zida u dalji ugao pogodio za 1:0 i veliku radost domaćih pristalica. U drugom poluvremenu borba na sredini terena sa po nekom šansom na obe strane. Ovo je ujedno bio i debi na klupi za novog trenera ”Fruškogorca” Saše Milanovića, koji je svoje angažovanje otpočeo na pravi način.

Bačka 1923 1-0 OFK Jugović

Odlična forma domaće ekipe, peta pobeda u nizu za ekipu ”Bačke 1923” iz Đurđeva. Ovog puta savladali su poljuljanu ekipu ”Jugovića” iz Kaća. Jedini pogodak na utakmici postigao je najbolji strelac ”Bačke” Milan Rogić koji je u 28. minutu zatresao mrežu na golu Domazet Bojana. Iako su obe ekipe do kraja utakmice imale šanse, golova više nije bilo.

Tabela Prve novosadske lige nakon 21. kola:

Tabela Prve novosadske lige

DRUGA NOVOSADSKA LIGA

Sve utakmice Druge novosadske lige odigrane su u ponedeljak a na repertoaru bilo je sedam duela. Dve ekipe iz vrha savladale su svoje rivale , dok je trećeplasirani ”Hajduk” zapeo u Gardinovcima, ali daleko od toga da je sve rešeno. U ovom kolu slobodna je bila ekipa ”Titela”.

Železničar NS 0-2 Borac (NS)

Novosadski derbi je pripao Klisanima. Iako su gosti kvalitetnija ekipa i bili apsolutni favoriti, uspeli su na kraju ipak da opravdaju ulogu favorita. Nakog prvog poluvremena imali su minimalnu prednost, golom Branka Perinovića u 23. minutu stekli su prednost. Pitanje pobednika rešeno je sredinom drugog dela, u 67. minutu Ognje Dukić postigao je gol za  konačnih 2:0. Na kraju zaslužena pobeda gostujuće ekipe i tri boda odoše na Klisu. Ovo je bio ujedno i debi Fejsal Isakua na klupi novosadskog Borca.

Proleter 1951 8-1 Čenej

Iako su mnogi očekivali ubedljivu pobedu domaće ekipe ”Proletera” jer je razlika u kvalitetu velika, malo je falilo da utakmica uđe u dramatično drugo poluvreme. Gosti su od starta krenuli defanzivno, da probaju da odole naletima domaćina i da iz eventualne kontre ugroze gol ”Proletera”. Dobro su se branili sve do 26. minuta utakmice kada je Vitanović načeo mrežu ”Čeneja”. Na iznenađenje svih prisutnih, gosti nisu pali nakon primljenog gola. Nastavili su igraju i nakon spleta srećnih okolnosti došli do izjednačnja. Šima Emanuel uputio je dubinsku loptu daleko na polovinu domaćina, a mladi čuvar mreže Gavrilović loše je procenio let lopte i lopta ga je doslovno preskočila. Ipak golom Vitanovića u 46. i Drakulića u 48. minutu domaćin je na pauzu otišao sa lepom prednošću. U drugom delu potpuni potpo gostiju a sopstvenu mrežu dva puta su pogađali gosti, u 67. i 89. minutu dok je Drakulić svoj drugi gol postigao u 70. minutu. Dva gola na ovom meču postigao je i Popović Dalibor u 83 i 87. minutu utakmice.

Susek 3-0 Vinogradar

Mali sremski derbi pripao ekipi iz Suseka. Uspela je ekipa ”Suseka” da pobedom nastavi poteru za prvoplasiranim ”Proleterom” a i odlepi se na plus tri u odnosu na ”Hajduk” iz Čuruga koji je zapeo u Gardinovcima. Domaćin je do prednosti došao nakon penala u nadoknadni prvog poluvremena. U 47. minutu strelac je bio Starčević Pavle. U 61. minutu Celin Đorđe povisio je na 2:0 da bi konačnih 3:0 postavio Kolar Goran u 89. minutu.

Borac (R) 9-0 Sloga

Goleada u Rakovcu. Ubedljiva pobeda domaće ekipe ”Borca” koja je upisala petu pobedu u prolećnom delu Druge novosadske lige. Već nakon prvih 45 minuta bilo je 4:0 a strelci su bili Nedeljković u 3. , Čogić u 19. , Autogol Džambasa u 42. i Vojnović u 43. minutu utakmice. I u drugom delu viđeno je još pet golova. Miloš Jovanović postigao je het-trik, mrežu je tresao u 51. 55. i 68. minutu. Do kraja utakmice još jednom su pogodili Nedeljković i Vojnović.

Hajduk (G) 0-0 Hajduk (Č)

U Gardinovcima je pitanje da li bi i Bajern iz Minhena odneo bodove. Izuzetno teško gostovanje koje je ovog puta koštalo i trećeplasirani ”Hajduk” iz Čuruga. Žustra igra od samog starta utakmice, domaćin je bio naoštren u nameri da sačuva svoju tvrđavu. Iako su gosti bili oslabljeni jer na raspologanju već dve utakmice nemaju najboljeg strelca Markova, pokušali su da nametnu svoj stil igre, u čemu nisu uspeli. Gardinovčani su igrali kao da im je poslednja utakmica u životu. Nakon jednog kontakta u kaznenom prostoru domaćina, gosti su tražili kazneni udarac nakon čega su zbog nesportskog ponašanja isključeni trener ”Hajduka” iz Čuruga i predstavnik kluba. Na kraju podela bodova, koja je i bila realan epilog ovog duela.

Slanobarac 0-4 Sofeks

Futožani lako do tri boda. Sve dileme su otklonili u prvom delu utakmice, već nakon 45. minuta vodili su 0:3.  Nemanja Popović je doveo ”Sofeks” do prednosti, a pet minuta kasnije na dva nula povisio je Novak Popadić. Popadić je još jednom pogodio u 43. minutu i postavio rezultat poluvremena. Uspavanku u drugom delu igre prekinuo je kapiten gostiju Sofranin Nikola golom sa penala u 86. minutu utakmice.

Miletić 4-3 Obilić

Uzbudljiva utakmica u Mošorina koja je na kraju ipak pripala domaćima. Prštalo je na sve strane u komšijskom derbiju. Domaćin je do prednosti došao preko penala u 8. minutu, strelac je bio Josipović Branko. Gosti deset minuta kasnije uzvraćaju preko Đurković Pajice. U 41. Josipov ponovo dovodi ”Miletić” do prednosti. U drugom minutu nastavka Gelić Milan povećava na 3:1. Gosti ostaju sa igračem manje u 51. minutu utakmice jer je Ćurčić Miroslav zbog udaranja protivničkog igrača morao ranije na tuširanje. To nije omelo ekipu ”Obilića” koja je sa igračem manje smanjila zaostatak u 61. minutu, strelac je bio rezervista Đukić Nikola. Ipak, domaćin brojčano nadmoćniji ponovo povećava prednost u 64. minutu, strelac je bio Lišić Nenad. Gosti ostaju sa još jednim igračem manje, jer je drugi žuti zaradio Panić Blagoje. Žilava ekipa ”Obilića” je sa devet igrača u polju došla do još jednog gola i to u 78. minutu, gol je postigao Vukotić Dejan. Ipak, nisu imali snage makar za bod pa je domaćin na kraju slavio sa 4:3.