PREGLED PRVE NOVOSADSKE LIGE! Kaćani se vratili u život, ”Sirig” ponovo pobedio! U Budisavi podela bodova (TABELA)

pregled PNL 14. kolo
Pregled 14. kola Prve novosadske lige

Utakmice pretposlednjeg 14. kola Prve novosadske lige odigrane su proteklog vikenda.

Dve utakmice su odigrane u subotu od kojih je jedna bila derbi u Bukovcu između trenutno dve najbolje ekipe na tabeli. U nedelju je odigrano preostalih šest utakmica. Nije bilo utakmica bez golova a postignuto je čak 39 pogodaka. Do kraja jesenjeg dela prvenstva ostao je još jedan takmičarski vikend.

Tatra 1-4 Fruškogorac

Uspela je ekipa ”Fruškogorca” iz Sremske Kamenice da zaleči rane nakon prošlonedeljnog poraza na svom terenu. Domaća ”Tatra” upisala je treći uzastopni poraz. U prvom poluvremenu gosti su imali blagu terensku inicijativu, a do gola stigli su tek u nadoknadi prvog poluvremena. Dragojlović je ubacio loptu u kazneni a na drugoj stativi najviši u skoku bio je prvi strelac ”Fruškogorca” Baletić Feđa. U desetom minutu nastavka domaćin dolazi do poravnanja. Udarac sa distance zaustavio je gostujući čuvar mreže Rankov, ali se lopta odbila na nogu Grgić Nenadu koji sa nekoliko metara pogađa gol za 1:1 u 54. minutu utakmice. Uspeli su gosti vrlo brzo da povrate prednost, Dragojlović je izveo kornera a u skoku ponovo je najviši bio Baletić koji je postigao svoj drugi gol na utakmici. U 79. minutu rešeno je praktično pitanje pobednika, Radakoviću je nakon kornera lopta pala na nogu a uz pomoć igrača domaćih Bagonja Alene lopta završava u mreži. Minut kasnije kapiten Dragojlović krunisao je svoje tri asistencije golom. Sa dvadesetak metara raspalio je poluvisoku loptu. Golman Kurešević paradom je ulepšao pogodak.

Tatra Fruškogorac

OFK Jugović 5-1 Jedinstvo

Malo ko je očekivao da će domaća ekipa ”Jugovića” ubedljivo savladati ”Jedinstvo” iz Gospođinaca. Uspeli su ”plavi” da nakon remija u prošlom kolu upišu tri boda i vrate se u mirnije vode. Već u 8. minutu defanzivac Potkonjak pogodio je za 1:0. Brzonogi Kasapović povisio je prednost u 15. minutu utakmice. Tek u drugom poluvremenu gosti su uspeli da dođu do gola i vrate se u igru. Ikonić je zatresao mrežu u 58. minutu utakmice za 2:1. Nisu imali snage za poravnanje pa je kapiten domaćih Nikolić Nenad sa dva brza gola otklonio sve dileme. Prvo je pogodio u 73. minutu a onda je pogodio i šest minuta kasnije. Tačku na utakmicu postavio je rezervista Ris u 83. minutu utakmice.

Petrovaradin 2-1 Cement

Propustili su gosti iz Beočina da eventalnom pobedom zakomplikuju situaciju na vrhu tabele. Domaća ekipa ”Petrovaradina” više je želela pobedu i na kraju uspela da upiše tri boda koja ih vode u mirniju luku pred zimsku pauzu. ”Cement” je bio polja ekipa na terenu, stvarali su šanse a samo je Jeremić Lazar uspeo da pogodi u 22. minutu. Par minuta kasnije nakon slobodnog udarca Poznanovića lopta se kao fliper odbila od prečku i gol liniju, tražili su gosti pogodak ali se sudijska trojka nije oglasila. Na početku drugog poluvremena strelac prvog gola Jeremić izašao je sam pred golmana Smiljan Zeljka, domaći čuvar mreže izašao je kao pobednik. Usledila je kazna, Pavkov je centrirao a najviši u skoku bio je mladi Popović koji je glavom zakucao loptu u mrežu za 1:1 u 62. minutu utakmice. Potpuni preokret  dogodio se trinaest minuta kasnije. Mudrić je šutirao, Mandić uspešno odbranio, međutim, lopta je stigla do rezerviste Miloša Pene koji pogađa nebranjeni gol za 2:1 i postavljana konačan rezultat.

Petrovaradin Cement

Bačka 1923 6-2 Bačka (B)

U derbiju dve ”Bačke” kao pobednik izašla je domaća ”Bačka”. Nakon dva vezana remija ”crveno-beli” iz Đurđeva upisali su pobedu, dok su gosti iz Begeča prekinuli niz od pet utakmica bez poraza. Mrežu gostujuće ekipe načeo je Vujović Janko u 22. minutu. Radost nije dugo trajala jer je samo minut kasnije Trifunović Marko pogodio za 1:1. Novu prednost domaćima do poluvremena doneo je prvi strelac ”Bačke” Rogić Milan. U sedmom minutu nastavka na 3:1 povisio je Trivunović Dejan. Pitanje pobednika praktično je rešio mladi Maksimović golom u 64. minutu. Gosti su pokušali da se vrate u igru, još jednom je pogodio napadač ”plavih” u 76. minutu za 4:2. Ipak, to bi bilo sve od gostujuće ekipe jer je domaćin do kraja pogodio još dva puta. Prvo je u Đurić zatresao mrežu u 86. minutu, a onda je i Rogić svojim drugim golom u 90. minutu postavio konačan rezultat.

Crvena Zvezda 0-1 OFK Sirig

Sedam utakmica bez poraza imaju izabranici Miljković Aleksandra, ovog puta slavili su na najlonu protiv mlade i odlične ekipe ”Crvene Zvezde”. U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, nije bilo pogodaka a obe ekipe imale su šanse. Tek u drugom delu igre mreža se zatresla. Nakon centaršuta i gužve u kaznenom prostoru najbolje se snašao vezista ”plavih” Laković Nikola koji je glavom sa četiri metra savladao Cvetinović Nikolu u 54. minutu utakmice. Mogao je domaćin da dođe do poravnanja u nekoliko navrata a najbolje šanse imali su nakon kornera. Ipak, mreža gostujućeg čuvara mreže Ralića ostala je netaknuta i tri boda su otišla za Sirig.

Zvezda Sirig

Fruškogorski partizan 4-1 TSK

Duel dve trenutno najbolje ekipe Prve novosadske lige odigran je u subotu u Bukovcu a domaća ekipa ”Fr. partizana” nanela je gostima iz Temerina prvi ovosezonski poraz. Bolji ulazak u utakmicu domaćin je naplatio u 13. minutu, štoper Antonić bio je najviši u skoku i glavom pogodio za 1:0. Gosti su se vratili u igru golom prvog strelca lige Pavlov Stevana u 28. minutu na asistenciju Stjepanovića. Pred kraj prvo poluvremena usledio je blickrig ”crno-belih”. Prvo je Dulić doneo novu prednost nakon odličnog dodavanja Devića, da bi dva minuta kasnije i sam Vladimir Dević povisio na 3:1 za delirijum na stadionu u Bukovcu. Drugo poluvreme pripalo je gostima, pokušavali su da dođu do gola i smanje prednost, međutim, u par navrata istakao se čuvar mreže Damjan Georgijević. Konačan rezultat postavio je Dević udarcem sa bele tačke nakon igranja rukom defanzivca ”TSK”-a. Ovom pobedom, ”Fruškogorski partizan” prišao je na bod prvoplasiranom ”TSK”-u.

Dinamo 2-2 Omladinac

Gosti iz Stepanovićeva nakon pobede u prošlom kolu uspeli su i ovog puta da ostanu neporaženi. Iako su na poluvremenu vodili 0:2, domaćin je uspeo da se vrati u igru i osvoji bod. ”Omladinac” nije mogao bolje da otvori utakmicu, u 4. minutu Vladimir Martinović doneo je prednost svojoj ekipi. Prednost je povisio najbojli strelac ekipe Lazar Žeželj golom u 13. minutu. Do poluvremena mreže su mirovale. Fudbalski znalci kažu da je 2:0 najopasniji rezultat na poluvremenu. U petom minutu nastavka domaćin smanjuje prednost. Mihajlović je izveo prekid i u kaznenom prostoru pronašao Miškića koji pogađa za 1:2 u 50. minutu. Nije se dugo čekalo na poravananje. Igrao se 66. minut kada je Manojlović probio po desnoj strani i poslao poprečnu loptu kroz peterac gde se najbolje snašao Igor Živko i pogodio za 2:2. Iako je bilo ostalo nešto manje od pola sata do kraja, domaćin nije uspeo da dođe do preokreta. Popović Aleksa probao je makazicama da iznenadi golmana, ipak Munjaš je zaustavio udarac.

Pogledajte gol za izjednačenje:

ŽSK 3-4 OFK Futog

Futožani su uspeli da prekinu niz od tri vezana poraza. Savladali su ”ŽSK” u Žablju nakon goleade. Domaćin je poveo u 5. minutu golom Ninkovića. Gosti su do pauze preokrenuli. Prvo je u 21. minutu mladi Beronja izjednačio rezultat da bi u 36. minutu Aleksić Luka doneo preokret. Goste je u igru vratio Ognjen Klisara u 66. minutu, pogodio je za izjednačenje i utakmicu vratio na početak. Ipak, gosti iz Futoga više su želeli pobedu pa je rezervista Geri Mikson sa dva brza gola doneo tri boda. Za tri minuta postigao je dva gola, pogodio je u 77. i 80. minutu. Domaćin je smanjio prednost u 83. minutu, rezervista Tanasić je postavio konačnih 3:4.