PREGLED PRVE NOVOSADSKE! Sirižani upalili motore, Dinamo iz Budisave prekinuo crni niz (FOTO, TABELA)

Pregled kola PNL
Pregled kola Prve novosadske lige

U vikendu koji je iza nas na programu su bile utakmice 12. kola Prve novosadske lige.

Dve utakmice su odigrane u subotu, dok je preostalih šest odigrano u nedelju. Samo u Đurđevu nije bilo golova, dok je u svim preostalim utakmicama bilo dosta pogodaka. Mreže na golovima zatresle su se čak 27 puta.

ŽSK 5-2 Omladinac

Dočekali su domaći fudbaleri ”ŽSK”-a poslednjeplasirani ”Omladinac” iz Stepanovićeva. Bili su favoriti u ovoj utakmici, a tu ulogu su i opravdali. Već u 15. minutu poveli su domaći preko Klisare, da bi sedam minuta kasnije sa bele tačke precizan bio Džambas. Pitanje pobednika praktično je rešio Bogdanov u 32. minutu, strahoviti udarac sa velike udaljenosti završio je u mreži Munjaša. I u drugom poluvremenu domaćin je bio bolji rival, na 4:0 povisio je Kronić Ilija u 56. minutu. Gosti su smanjili prednost preko Žeželja u 63. min. Dobio je loptu u prostor i izašao sam pred golmana, rutinski je šutirao ispod ruku golmana za 4:1. Međutim, pet minuta kasnije domaćin je postigao još jedan gol, ovog puta pogodio je Zeljko. Žeželj je još jednom pogodio za goste u 82. minutu. Imao je Žeželj priliku da upiše het trik, ali njegov udarac sa bele tačke odbranio je Savanović Draženko u 87. minutu utakmice.

ŽSK Omladinac

OFK Futog 0-2 Cement

Preživeli su fudbaleri ”Cementa” teško gostovanje na nezgodnom terenu u Futogu. Nije dugo trebalo gostima da načnu protivnika. Terenska inicijativa i konstantni napadi došli su na naplatu u 23. minutu. Gužva u kaznenom prostoru i gol Poznanovića na asistenciju Jeremića. Domaćin je bio nervozan, pa je u 49. minutu na klupi pocrveneo Zorić. I ovog puta Futožani su ubacili loptu u teren, pa je glavni arbitar Štumpf Željko morao da sankcioniše. Mogao je domaćin da dođe do poravnanja i vrati se u igru, ali le Čepić zatresao samo prečku. Pitanje pobednika rešeno je u nadoknadi vremena. Brz kontranapad nakon oduzete lopte na sredini terena i još jedna asistencija Jeremića za kapitena Mijailovića koji je mirnim i staloženim udarcem matirao Petrovića za konačnih 0:2.

Dinamo 3:2 Jedinstvo

Uspeli su fudbaleri ”Dinama” iz Budisave da upišu drugu pobedu ove sezone i da prekinu crni niz. Utakmica nije baš počela kako su zamislili. Gosti su već u 13. minutu došli do prednosti. Napad po desnoj strani i povratna lopta za Stančić Darka koji pogađa za 0:1. Uspeo je domaćin brzo da vrati utakmicu na početak, lepa akcija koju je u gol pretvorio Popović Aleksa, igrao se 20. minut. Na početku drugog poluvremena domaćin dolazi do preokreta. Faul iskosa i centaršut u kazneni prostor, izbijena lopta koja dolazi do Malešević Stojana koji sa oko sedamnaest metara šutira i pogađa za 2:1! U 70. minutu domaćin povećava prednost. Centaršut je najbolje iskoristio Živko Igor, skočio je između dva defanzivca ”Jedinstva” i glavom matirao Tankosića. Usledila je uzbudljiva završnica. U 80. minutu glavni arbitar Nikolić pokazao je na belu tačku, a odgovornost je preuzeo Zukić. Ipak, domaći čuvar mreže Martinović Miloš bio je na visini zadatka i odbranio je penal iskusnom Zukiću. Fantastičnom Martinoviću nije prvi put da čita nameru izvođača kaznenog udarca. Nakon tri minuta, gosti ipak uspevaju da smanje prednost. Oduzeta lopta izvan kaznenog i odličan udarac rezerviste Tepića koji je uočio da je golman daleko od linije gola, bio je to 83. minut utakmice. Do kraja utakmice nije bilo šansi na obe strane.

Martinović Miloš
Čuvar mreže ”Dinama” Martinović Miloš

Petrovaradin 1-4 Bačka (B)

Iznenađenje u Petrovaradinu! Uspeli su gosti iz Begeča da treću utakmicu za redom ostanu neporaženi, a ujedno su upisali i drugu vezanu pobedu. Do prednosti su došli nakon kornera, u kaznenom se najbolje snašao Trifnunović Marko. Mogao je ”Petrovaradin” da dođe do izjednačenja ali je Stefanović promašio zicer. Usledila je kazna u najgorem trenutku, na isteku 45. minuta Leđanac je ostao usamljen u kaznenom i udarcem u suprotni ugao matirao Ivezića. Ni u drugom poluvremenu nije htelo domaćina. U 57. minutu pogrešio je levi bek, oduzeli su mu loptu a napad je završio Radosavljević golom za 0:3. Lepa kombinacija Leđanca i Trifunovića kumovala je četrvrtom golu. Kapiten je poslao loptu na drugu stativu, a Trifunović iz voleja pogađa za 0:4. Utešni gol za domaću ekipu postigao je Mudrić Nikola. Sa sedamnaest metara iz slobodnog udarca pogodio je golmanov ugao za konačnih 1:4.

OFK Jugović 1-2 OFK Sirig

Peta vezana pobeda čete Aleksandra Miljkovića! Posle nešto lošijeg starta prvenstva, stvari su došle na svoje mesto i ekipa je počela da igra i vezuje pobede. Nova žrtva jeste poljuljana ekipa ”Jugovića” iz Kaća kojoj je ovo četvrti vezani poraz. Već u 29. minutu gosti su došli do prednosti. Karać je predriblao jednog defanzivca i uputio visok udarac sa ivice kaznenog u desni ugao gola za 0:1. U 63. minutu gosti povećavaju prednost. Iz srca kaznenog prostora sa nekih sedam metara pogodio je mrežu, našao se između dva štopera i umakao im. Domaćin do utešnog gola dolazi tek u nadoknadi vremena. Centaršut sa leve strane pravo na Sladića koji je bio najbolji u skoku, uspeva Jorgić da odbrani udarac ali lopta se odbija ponovo Sladiću na glavu koji sa dva metra ne greši. Na kraju 1:2.

OFK Jugović OFK Sirig
Jugović 1-2 Sirig FOTO: printskrin/facebook/OF Sirig Sirig

Bačka 1923 0-0 Fruškogorac

U derbiju 12. kola Prve novosadske lige sastali su se ”Bačka 1923” iz Đurđevu i ”Fruškograc” iz Sremske Kamenice. Utakmica puna tenzije i varnica završena je bez golova. Gosti su imali priliku da pred istek prvog dela igre dođu do prednosti jer je nakon obaranja Dragojlovića u kaznenom prostoru glavni arbitar pokazao na belu tačku. Odgovornost je uzeo centarfor Baletić, njegov udarac osujetio je Radišić i lepo paradom sačuvao svoj gol. U 66. minutu domaćin je ostao sa igračem manje jer je drugi žuti karton zaradio Trivunović Dušan nakon konstatnih prigovora i negodovanja sudijskoj trojci. Gosti nisu uspeli da iskoriste igrača više pa je utakmica na kraju završena bez golova.

Crvena Zvezda 0-2 TSK

Lider na tabeli nastavio je da pobeđuje i održi bodovnu prednost od četiri boda. Na teškom terenu i sa vidnom motivisanim domaćinom, teškim mukama su došli do nova tri boda. Vruća atmosfera bila je već od starta, pa je domaćin ostao bez trenera već u prvom delu utakmice. Malo šansi na obe strane i žestoka borba na sredini terena bila je slika ove utakmice. Bližio se kraj utakmice a mirisalo je na podelu bodova u utakmici bez golova, međutim nespretna reakcija Popina kumovala je golu ”TSK”-a. Već uhvaćenu loptu ispustio je Popin, to je iskoristio Radičić ubacivši loptu u peterac gde se najbolje snašao Blagoje Stjepanović koji glavom pogađa za 0:1 u 73. minut. U redovima domaćih svoj šut je oprobao rezervista Martin Savić, pogodio je samo prečku. U nadoknadi vremena rezervista Predrag Đurđević postavlja konačnih 0:2. Ergarac je petom maestralno ostavio loptu, a Đurđević preciznim udarcem matirao nemoćnog Popina.

Tatra 0-3 Fr. partizan

Izabranici Marka Tomljanovića nastavili su poteru za liderom na tabeli i sa novom pobedom ostali na bodovnom zaostatku od četiri boda tri kola pre kraja jesednjeg dela prvenstva. Poveli su gosti u 34. minutu golom defanzivca Antonića. Dević je izveo prekid a između dva igrača najbolje se snašao Antonić koji pogađa glavom pod prečku. Nakon kornera u 56. minutu, na drugoj stativi se najbolje snašao Berić Aleksandar koji uz malo sreće sprovodi loptu u mrežu za 0:2. Pitanje pobednika rešio je Vladimir Dević u 72. minutu utakmice. Bio je precizan sa bele tačke, pogodio je levi ugao gola a čuvar mreže Hrćan ostao je na sredini gola.