Rasplet u Novosadskoj ligi! KO IDE U BARAŽ? BORBA ZA OPSTANAK SPALA NA PET EKIPA! Sutra poslednje kolo (TABELA, SLIKA)

Derbi Kola u Kovilju

U sredu je odigrano vanredno 29.kolo Novosadske lige, a već u subotu spustiće se zavesa na sezonu 2021/2022.

Pitanje prvog mesta je već rešeno, titula je pripala ekipi Novosadske Slavije koja će se od naredne sezone takmičiti u Vojvođanskoj ligi. Drugoplasirani Šajkaš 1908 savladao je ekipu Petrovaradina i pobedom zadržao plus tri u odnosu na trećeplasiranu ekipu Tatre koja je na domaćem terenu deklasirala Novosadski Borac sa 8:1 i poslala ih na začelje tabele. Omladinac iz Stepanovićeva uspeo je napokon da dođe do bodova, savladali su ekipu Fr. partizana iz Bukovca i sa vredna tri boda se vratili u borbu za opstanak. Jedinstvo iz Gospođinaca napravilo je podvig, uspeli su da na gostujućem terenu savladaju ŽSK iz Žablja i to golom u 92. minutu utakmice. Poveli su bili golom Filipovića, da bi domaća ekipa ŽSK-a poravnala rezultat preko Ninkovića u 57. minutu utakmice. U 63. minutu domaća ekipa ostala je sa igračem manje, a to su gosti uspeli da iskoriste tek u nadokadni vremena, kada je Dragoljević zatresa mrežu za konačnih 1:2. Novosadska Crvena Zvezda izborila je opstanak jedno kolo pre kraja, savladali su Fruškogorac iz Sremske Kamenice sa 2:1 a dvostruki strelac bio je Stanković. Jugović i Futog odigrali su bez golova, a obe ekipe su zadovoljno trljale ruke nakon utakmice.

Sudijska trojka i delegat sa utakmice: Omladinac 4:3 Fr. partizan

Ostalo je još jedno kolo do kraja, sve utakmice su na programu sutra (subota) i igraju se od 18 časova. Oči će biti uprete u više utakmica. U Kovilju se igra pravi derbi, ko će zauzeti drugo mesto na tabeli i ići u baraž saznaćemo nakon sutrašnjeg dana. Drugoplasirani Šajkaš 1908 dočekuje trećeplasiranu ekipu Tatre iz Kisača. Kovijčani imaju tri boda prednosti i sve osim poraza sa dva ili više razlike garantuje im baraž. Dakle, Tatra će morati silovito da krene od samog starta, jer im je neophodna pobeda sa najmanje dva razlike a to nikako neće biti lako pošto je ulog veliki. Dok se u Kovilju bude vodila borba za baraž, na Klisi će se voditi borba za opstanak. U direktnom duelu sastaju se Borac i Omladinac iz Stepanovićeva, stvar je jasna, ekipa koja bude poražena seli se u niži rang takmičenja. U isto vreme Gospođinačko Jedinstvo će pokušati da na svom terenu savlada Crvenu Zvezdu i uz povoljne rezultate na ostalim utakmicama, uspe nekako da ”preživi”. Goreće i u Futogu gde će OFK Futog dočekati Žabalj. I u ovoj utakmici poraz za jednu od ekipa može biti izuzetno bolan.

Raspored 30.kola Novosadske lige. Sve utakmice se igraju u subotu i počinju od 18 časova:

Tabela predposlednjeg kola
*Tačan broj ekipa koji će se preseliti u niži rang takmičenja još uvek se sa sigurnošću ne zna