Poznati polufinalisti Dnevnikovog turnira: Bačani šokirali Maksbet

NOVI SAD: U derbiju četvrtfinala 58. Dnevnikovog turnira u maloj Spensovoj dvorani Cirih Bač savladao je favorite ekipi Maksbeta sa 3:2 posle 40 minuta velike borbe i tako zakazao polufinalni okršaj sa ekipom MM Braća Milanović.

Plasman među četiri najbolje ekipe u seniorskoj kategoriji obezbedili su KMF Indiansi koji će put do finala tražiti preko Skajoptika.

Prošlogodšnji osvajač Maksbet i trećeplasirni tim Cirih Bač prikazali su sjajnu igru, dostojnu finala i bravurama obradovali novosadske fudbalske zaljubljenike. U uvodnim minutima bolje je igrao Maksbet koji je brzom pas igrom dolazio do prilika. S druge strane Cirih je strpljivo čekao šansu preko kontre, ali nisu uspeli da savladaju iskusnog Nemanju Buzadžiju. Pažljivo su igrali i jedni i drugi u prvih 20 minuta i više je fokusa bilo na odbrani nego na postizanju gola.

U nastavku meča Crih je imao penal, koji je Buzadžija odbranio, ali je na loptu natrčao Luka Draganić i doveo ekipu u vođstvo. Maksbetovci samo što su krenuli sa centra ponovo su morali da vade loptu. Napravili su pritisak igrači Ciriha na zadnju liniju Maksbeta, a u gužvi se najbolje snašao Marko Novaković i tako duplirao prednost Bačana.

Ipak, prošlogodišnji šampioni se nisu predavali i brzo su preko Lazara Letića smanjili zaostatak. Igrao se grub fudbal sa puno žustrih startova ali i lepih poteza. Delirijum na tribinama izazvao je izjednačujući pogodak Maksbeta u režiji majstora igre Veselina Guberinića. Vesko je prazoenim udarcem u potpunosti vratio svoju ekipu u meč. Imali su aktuelni prvaci penal za preokret, ali je sjajan na golu Ciriha bio Martin Šmit. U poslednjem minutu susreta Marko Novaković je ponovo naleteo na ničiju loptu i tako doneo Bačanima plasman u polufinale.

U četvrtfinalnom okršaju između Skajoptika i SMS Servisa bolju igru prikazali su formalni domaćini i posle boljeg izvođenja penala obezbedili su plasman u polufinale 58. izdanja Dnevnikovog turnira. Fudbaleri Skajoptika su bolje otvorili meč, više su napadali i zasluženo došli do prednosti preko Boška Papovića nakon neopreznosti odbrane SMS Servisa. Veliki ulog doneo je mnogo nervoze i bezobzirnih startova.

Momci iz SMC Servisa su imali igrača više sva minuta, ali se rezultat do kraja prvih 20 minuta nije menjao. Tek što je počeo drugi period SMC je izjednačio posle preciznog udarca Nikole Zirića. Skajoptik je sa penala imao šansu da ponovo povede, ali se na golu SMC – a istakao ruski internacionalac Mrktičjan. Šansu da odluči pitanje pobednika imao je organizator igre Skajoptika Stefan Bosnić koji šutao silovito, ali pored gola. Posle penal lutrije u polufinale plasirali su se momci iz Skajoptika rezultatom 3:2.

U pretposlednem četvrtfinalnom okršaju u seniorskoj kategoriji u kojem su se susreli KMF Indians i 3D Inđenjering plasman među četiri obezbedili su KMF Indiansi posle posle serije penala rezultatom 2:1. Obe ekipe su otvoreno ušle u meč, ali bez konkretnih šansi za gol. Igrači su bili koncentrisaniji na priču i pridike, a manje na fudbal. Indiansi su imali penal pred kraj prvog perioda koji nisu iskoristili te su posle 20 minuta borbe mreže mirovale.

U drugom poluvremenu ponovo su KMF – ovci sa bele tačke mogli do prednosti posle tri iznuđena kornera, ali je golman ponovo bio na visini zadatka. Nisu dozvolili Indiansi sa ih promašaji demotivišu, pa su još silnije krenuli ka golu protivnika. Ni treći put Indiansi nisu iskoristili kazneni udarac posle kojeg su gledali na klupu, sa koje su se čule opaske da bi rezervni igrači postigli barem jedan gol. Na kraju, ponovo posle izvođenja penala u polufinale su prošli Indiansi.

Sjajna fudbalska predstava viđena je u kategoriji kadeta u duelu Enterijera Trivunović Žabalj i Limana FVL. U prvm poluvremenu opasniji su bili Limanci koji su konstantno pretili, ali je čuvar mreže protivnika bio na visini zadatka. U finišu prvo dela Uroš Zečević preciznim udarcem sa desetak metara doveo je domaće u prednost. U nastavku susreta razigrali su se i protivnici a Stefan MIjatov je izjednačujućim golom krunisao dobru igru cele ekipe.

Totalni preokret doneo je Grbić Dragan koji je bio precizan sa bele tačke. U poslednjem minutu Limanci su došli do 2:2, a posle boljeg izvođenja penala Liman se plasirao među osam najboljih ekipa u kategoriji kadeta.