BUKOVAC NEOSVOJIVA TVRĐAVA! Fruškogorskom partizanu pripao komšijski derbi! DA LI JE BIO PENAL?

igrači Fruškogorskog partizana

Juče je u okviru 21. kola Novosadske lige odigran komšijski derbi između domaće ekipe Fruškogorskog partizana i Fruškogorca iz Sremske Kamenice. Domaća ekipa slavila je ubedljivim rezultatom 3:0.

U pravom fudbalskom ambijentu sastale su se dve ekipe koje su imale odličnu seriju rezultata, tu seriju je juče nastavio Fruškogorski partizan. Gosti su bojažljivo ušli u utakmicu, može se reći sa previše respekta, a to je domaćin umeo da iskoristi. Već u petom minutu Bukovac postiže gol koji je poništen zbog ofsajda. Igrao se 11. minut utakmice kada je u kaznenom prostoru nakon odgurivanja oboren Čergić a uz asistenciju ”linijskog” sudije glavni arbitar pokazao na belu tačku. Gosti su se žestoko pobunili a spornu situaciju možete pogledati na 00:43 minutu snimka. Neumoljiv sa bele tačke bio je Dević Vladimir kojem je ovo deseti gol u sezoni. Minut posle usledio je brz odgovor Fruškogorca koji je preko Jevtića mogao do izjednačenja ali se isprečio golman domaće ekipe Šurlan. Igrao se 33. minut kad je nakon kornera domaćin došao do prednosti od 2:0, precizan glavom bio je Dejan Dević. Mogao je domaćin da reši pitanje pobednika već u prvom poluvremenu ali raspoloženi golman Fruškogorca Medić Miloš davao je veštačko disanje svojoj ekipi.

U drugom delu Fruškogorac je preuzeo blagu terensku inicijativu i pokušao da dođe do gola, dok je domaćin vrebao iz kontranapada. Za goste najbliži golu bio je Jevtić Milojko koji je u 70.minutu pogodio stativu. Par minuta kasnije i Radaković je izašao sam pred golmana, no i ovog puta Šurlan je izašao kao pobednik. Pitanje pobednika rešeno je u 77.minutu utakmice. Čergić je vrhunski izveo slobodan udarac i pogodio nebranjeni deo gola za velikih 3:0. Da se štoper Fruškogorca Perović nije našao na liniji gola, domaćin bi došao i do četvrtog gola. Mogli su gosti do počasnog gola u samoj završnici, udarac Radakovića otišao je pored gola.

Ekipa Fruškogorskog partizana nakon ove utakmice vezala je tri pobede i raspoložena ide sledeće nedelje na gostovanje u Gospođince. Gosti iz Sremske Kamenice nisu zadovoljni suđenjem.

sudijska trojka

Sudijska trojka koja je sudija komšijski derbi: glavni arbitar Stanić Srđan i pomoćnici Ćulum Jovan i Trivunović Srđan.

Fruškogorski partizan: Šurlan, Dević D. , Tomljanović (od 80. Dević J.), Makivić (od 68. Prolić), Klincov, Antonić, Dević V. , Dulić, Čergić (od 88. Babić), Kantar (od 80.Čavić), Malinović.

Fruškogorac: Medić, Branković, Ušćumlić, Perović, Kukuruzović, Dragojlović, Jevtić, Sapundžić N.(od 82 Reljić) , Adamek (od 63. Milojević), Sapundzić V. (od 70. Zeković) , Radaković.