MESI SA DRUGE PLANETE ODVEO ARGENTINU U FINALE: Leo i Gaučosi RAZBILI Hrvatsku i obezbedili DUEL za toliko željenu ZLATNU BOGINJU

Lionel Messi

Fudbaleri Argentine savladali su Hrvatsku u polufinalu Svetskog prvenstva u Kataru rezultatom 3:0

Strelci za Argentinu bili su Mesi u 34. minutu sa penala Alvarez u 39 i 70 minutu.

Hrvatska nije mogla do čuda, koje je napravila u Rusiji 2018. kada je bila vicešampion, te će morati da se zadovolji utakmicom za bronzu u subotu od 16.00 časova. Ovaj susret na “Lusail” stadionu, pred skoro 89.000 gledalaca, obeležili su upravo Alvares, sa dva gola i iznuđenim penalom, odnosno Mesi, koji je taj jedanaesterac realizovao, te uz to zabeležio fenomenalnu asistenciju kod trećeg gola.

U 31. minutu Argentina je ni iz čega stigla do jedanaesterca, pošto je Livaković srušio Alvaresa. Naime, Alvares je izbio pred golmana Hrvatske, proturio loptu pored njega, da bi ga ovaj u naletu oborio i zbog toga zaradio žuti karton. Neumoljiv sa bele tačke bio je Lionel Mesi, koji je loptu zakucao u gornji levi ugao gola Livakovića. Hrvatska nije stigla da se oporavi od šoka i gola, a već u 39. minutu Argentina je duplirala prednost. Kazna za Hrvate, koji su zaigrali preofanzivno, došla je u 69. minutu, kada je Mesi po ko zna koji put pokazao klasu.

“Vrteo” je Gvardiola na desnoj strani, sve dok ga nije prošao, ušao u šesnaesterac i loptu na “tacni” dao Alvaresu, koji je dao još jedan gol.

Magija Mesija kod trečeg gola Argentine:

Mesi je, takođe, stigao do 11. gola na svetskim prvenstvima, čime je prestigao sunarodnika Gabrijela Batistutu.