PREGLED DRUGE NOVOSADSKE LIGE! Četiri ekipe dele prvo mesto. Bez golova u Rakovcu (TABELA)

FK Susek

Odigrano je i treće kolo Druge Novosadske lige, na vrhu se trenutno nalaze četiri ekipe.

Jedno kolo više je odigrano u drugoj ligi pod okriljem Fudbalskog saveza Grada Novog Sada. U trećem kolu Druge novosadske lige na programu bilo je sedam utakmica, a slobodna je bila ekipa Sofeksa.

Borac (R) 0-0 Borac (NS)

U derbiju trećeg kola sastala su se dva istoimena kluba, Borac iz Rakovca i Borac iz Novog Sada. Obe ekipe su u ovu utakmicu ušle nakon dve pobede u prva dva kola. U prvom poluvremenu bez izglednih šansi za gol. U drugom poluvremenu prvi deo igre pripao je domaćinu. Defanzivac Maričić je nakon prekida imao dobru šansu za gol ali je njegovu loptu metar ispred gola zaustavio štoper novosadskog Borca. Probao je i Vasiljević iz slobodnog udarca, ali njegov šut nije niko ispratio. Kraj utakmice pripao je gostima. Đorđevski Stevan je šutirao sa skoro pola terena ali njegov udarac pogađa prečku gola. Na kraju ostalo je 0:0.

Rakovac

Titel 0-3 Proleter 1951

Fudbaleri Proletera sa Slane bare savladali su ekipu Titela sa 3:0. Iako je utakmica trebala da se odigra na Slanoj bari, domaćinstvo je zamenjeno pa se utakmica odigrala u Titelu. Sudar dve dobre ekipe pripao je gostima iz Novog Sada. Već u 4′ minutu utakmice defanzivac Paprić doneo je prednost ekipi Proletera. Najopasniji du domaćim redovima bio je Jovanov. Igrao se 66′ minut utakmice kada je Krstanov povećao prednost na 0:2. Tačku na utakmicu i konačno pitanje pobednika postavio je rezervista Pavlović Lazar u 84′ minutu utakmice. Čuvar mreže Proletera Nedeljković, sačuvao je nulu.

Obilić 1-4 Hajduk (Č)

Domaćin je poveo već u drugom minutu golom Ćurčića, ali slavlje nije dugo potrajalo. Maksimović Miloš iskoristio je nesporazum golmana i defanzivna domaćih, i rutinski pogodio za 1:1. Tri minuta kasnije, nakon sporne situacija gosti dolaze do preokreta golom Marića u 22′ minutu utakmice. Pitanje pobednika rešeno je tek u drugom poluvremenu. Markov je u 60′ minutu povećao na 1:3, da bi Marić svojim drugim golom na ovoj utakmici postavio konačan rezultat.

Susek 2-0 Železničar NS

Izabranici Jeftić Petra upisali su i drugu pobedu u novoj sezoni. Fudbaleri Susek u drugom kolu bili su slobodni, pa su tek u trećem kolu bili u mogućnosti da nastave niz nakon pobede u prvom kolu nad ekipom Proletera. U prvom poluvremenu bez golova, nije imalo šta puno da se vidi. Štoper Suseka Rapić Miloš skinuo je lance sa gola imenjaka Zavarka, načeo je protivnika u 51′ minutu utakmice. Samo osam minuta nakon ulaska, rezervista Bakoš Vladimir postigao je gol i tako uneo mir u završnicu meča.

Miletić 6-1 Sloga

Mošorinci su deklasirali komšije iz Loka. Na poluvremenu je domaćin imao dva gola prednosti a strelci su bili Subotin i Milutinov. U drugom poluvremenu usledila je goleada. Prvo su gosti smanjili prednost u 50′ minutu utakmice, golom Nemanje Vidića, a onda je na scenu stupio ponovo Subotin postigavši svoj drugi gol, igrao se 60. minut utakmice. Stanković je pogodio za 4:1, a Milutinov je do het trika stigao golovima u 81. i 87. minutu.

Slanobarac 3:5 Čenej

Čak osam golova viđeno je Budisavi gde Slanobarac igra svoje domaće utakmice. Nerešiva enigma za domaćina bio je napadač Čeneja Kremenović koji je u ovoj utakmici postigao het trik. Zatresao je mrežu u 56′ , 83′ i 90′ minutu. Iako je na poluvremenu bilo 1:1, u nastavku igre ekipa Čeneja postigla je još četiri gola i upisala prvu pobedu u novoj sezoni.

Hajduk (G) 0-1 Vinogradar

U utakmici punoj naboja između dve dobre ekipe kao pobednici izašli su gosti iz Ledinaca. Jedini gol na utakmici postigao je Benežan Darko u 20. minutu utakmice. Pune ruke posla imao je glavni arbitar meča, pokazao je čak šest žutih kartona. Veliki podvig ekipe Vinogradara, jer su u Gardinovce otišli sa samo 12 igrača, što je na kraju ispostaviće se biti dovoljno za nova tri boda vredna vrha tabele.