PREGLED KOLA! Kaćani na vrhu, Tatra u nadoknadi do nova tri boda (FOTO, TABELA)

Pregled kola Prve novosadske lige

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 5. kola Prve novosadske lige, a na programu je bilo osam utakmica.

U subotu su odigrane dve utakmice, dok je preostalih šest po rasporedu odigrano u nedelju. Domaće ekipe su u svim utakmicama uzele bodove, šest pobeda domaćina i dva remija. Tri ekipe su identičnim rezultatom savladali protivnike. ”Bačka 1923”, ”Fr. partizan” i ”Fruškogorac” pobedili su sa po 6-1 svoje protivnike.

Crvena Zvezda 5-2 Dinamo

Iako su fudbaleri Crvene Zvezde gubili na poluvremenu, na kraju su ipak uspeli da osvoje sva tri boda. Poveli su domaći golom Đerića u 23. minutu, gosti u tridesetom minutu dolaze do izjednačenja autogolom Milaka, da bi u 36. minutu nakon kornera ekipa Dinama došla do preokreta. Strelac je bio Živko Igor. Dugo su se mučili fudbaleri Zvezde da dođu do novog gola, tek u 70. minutu Stojanović postiže gol za 2:2. Domaćin dolazi do prednosti u 84.minutu nakon loše reakcije gostujućeg čuvara mreže Martinovića. Gol koji ih je poremetio psihički koštao ih je još dva, u 87. minutu pogodio je Stanković a u dubokoj nadoknadi vremena mrežu je zatresao i rezervista Savić.

Gol Dinama za 2:1, strelac Živko Igor.

Fr. partizan 6:1 Omladinac

Da će u Bukovcu biti goleada naslustilo se već u 11. minutu utakmice. Dević je doneo prednost od 1:0. Prednost je povisio centarfor Prolić u 28.minutu, da bi deset minuta kasnije svojim drugim golom praktično rešio pitanje pobednika. Gosti su pred kraj prvog dela smanjili prednost na 3:1, golom Đukanovića. Ispostaviće se da je to bio samo utešan gol. U drugom delu još tri gola domaće ekipe. Uz gol Stojanovića iz 70. minuta mrežu su zatresili i dvojica mladih rezervista, Podraščanin u 67. i Čavić u 77. minutu. Bukovčani su se ovom pobedom našli na poziciji broj dva, dok je ekipa Omladinca vezala peti uzastopni poraz. Rezultati za brigu u taboru Omladinca iz Stepanovićeva.

OFK Jugović 3-1 ŽSK

Kaćani bez greške! OFK Jugović vezao pet pobeda u pet kola. Da izabranici Trninić Milana pretenduju za najviši plasman pokazali su rezultati u prvih pet kola. Ovog puta nova tri boda pazarili su na svom terenu. Već u petom minutu utakmice Gavrilov Strahinja donosi prednost od 1:0. Gosti su se vratili u igru u 23. minutu, golom Zeljka Nikole. Pitanje pobednika rešeno je tek u drugom poluvremenu. Nikolić je u 63. doneo novu prednost, da bi sedam minuta kasnije Gavrilov svojim drugim golom postavio konačnih 3-1.

Fruškogorac 6-1 Jedinstvo

Naplatili su fudbaleri ”Fruškogorca” silne promašaje iz prethodnih utakmica. Gospođinčane je načeo ko drugi nego Feđa Baletić u 10. minutu utakmice. Štoper domaćih Tucakov Branislav glavom je povećao prednost u 39. minutu. Do poluvremena još jednom je pogodio Baletić! Apsolutnu dominaciju i razliku u kvalitetu domaća ekipa pokazala je još jednom, u 50. minutu trećim golom Baletića. Krpović je odličnim prodorom i udarcem povećao na 5:0 u 62. minutu. Gosti su smanjili u 77. minutu preko Tepića. ”Fruškogorac” je još jednom uzvratio, rezervista Panović je pogodio za konačnih 6:1.

Bačka 1923 6-1 Petrovaradin

Poveli su gosti u 9. minutu utakmice golom prvog strelca ”Petrovaradina” Mudrić Nikole. Loptu sa krila i odličan pas u kazneni prostor umeo je da iskoristi kapiten ”plavih”. Nije dugo trajalo radovanje, jer je Trivunović Dejan poravnao rezultat u 16. minutu. Domaćin je na poluvreme otišao sa minimalnom prednošću, gol za 2:1 postigao je Rogić u 38. minutu. Sve nade ”Petrovaradina” da mogu makar do boda ugasio je Rogić svojim drugim golom u 52. minutu. Poljuljane goste domaća ekipa ”Bačke 1923” kaznila je sa još tri gola. Dejanović je svoja dva gola postigao u 68. i 71. minutu, a Trivunović je u 79. svojim drugim golom postavio konačnih 6-1.

Tatra 1-0 OFK Futog

Domaća ekipa od 15. minuta utakmice ostala je sa igračem manje. Golman ”Tatre” Luka Dragišić istrčao je van kaznenog prostora i sapleo napadača Futoga, sprečivši ga u očiglednoj prilici za gol. Glavni arbitar Ćurčić Miroslav bio je neumoljiv, pokazao je direktan crveni karton. Zbog nedostatka rezervnog golmana, na gol ”Tatre” morao je igrač. Nisu se predali domaći fudbaleri iako su bili brojčano slabiji. Kazna za promašaje ”OFK Futoga” stigla je u zaustavnom vremenu. Strelac gola je kapiten domaće ekipe Đaković Marko.

TSK 1-1 Cement

U derbiju 5. kola Prve novosadske lige sastali su se ”TSK” iz Temerina i ”Cement” iz Beočina. Utakmica je opravdala epitet derbija. Gosti su poveli golom gorostasa Lukaje u 15. minutu. Glavom je pogodio malu mrežu. Povreda centarfora i jedinog strelca za goste primorala je stratega ”Cementa” Babić Mirka da promeni taktiku. Gosti su to umeli da iskoriste, pa su bolju igru u drugom poluvremenu naplatili u 75. minutu evrogolom Pupovca.

OFK Sirig 1-1 Bačka (B)

Gosti iz Begeča osvojili su prvi bod u novoj takmičarskoj sezoni, prekinuli su niz od četiri vezana poraza. Da je ovo utakmica u kojoj mogu do pozitivnog rezultata nagovestio je Pavlov Nemanja golom u 30. minutu utakmice. Napadala je domaća ekipa Siriga, šanse su se ređale ali lopta nije htela u gol. Rezultatsko poravnanje doneo je najzvučnije pojačanje u ovom prelaznom roku Karać Branko u 48. minutu utakmice. Iako je domaća ekipa imala skoro čitavo poluvreme da proba da dođe do preokreta, to se na kraju nije desilo. Na kraju, gosti zadovoljniji idu kući.