PREGLED KOLA: Proleter sa Slane bare je u VIŠEM rangu! U Prvoj novosadskoj imamo fotofiniš (FOTO ; VIDEO)

Proleter 1951

Iza nas su utakmice 27. kola Prve i Druge novosadske lige a već sutra (sreda) igraju se utakmice 28. kola Prve novosadske lige!

PRVA NOVOSADSKA LIGA

Osam duela je bilo na programu u okviru 27. kola Prve novosadske lige. Nije bilo većih iznenađenja, lideri su ubedljivo slavili dok na začelju tabele takođe nije bilo promena. Sve indicije ukazuju da će prvaka i direktan plasman u Vojvođansku ligu JUG odlučiti direktan duel ”TSK”-a i ”Fruškogorskog partizana” koji je na programu u subotu. Što se tiče ispadanja, za sada će samo poslednjeplasirana ekipa ići u niži rang osim ako ne bude pomeranja zbog statusa novosadskih klubova u Vojvođanskoj ligi grupa JUG. Ekipa ”Dinama” iz Budisave najbliža je da od nareden sezone bude u nižem stepenu takmičenja.

Omladinac 2-0 ŽSK

”Omladinac” sitnim koracima grabi ka opstanku. Ekipa iz Stepanovićeva igra preporođeno u odnosu na jesenje partije a u prilog tome ide da su od trenutnih 25 bodova, čak 19 osvojili u prolećnom delu. Ovog puta na svom terenu savladali su ”ŽSK” iz Žablja. Najzaslužniji za pobedu jesete kapiten domaće ekipe Bojan Pecelj. Prvo je u 58. minutu bio precizan sa bele tačke da bi konačan rezultat postavio u 88. minutu svojim drugim golom.

Omladinac Crvena Zvezda
Bojan Pecelj

Cement 3-4 OFK Futog

Futožani pobegli sa donjeg dela tabele i sa još tri boda bi skoro sigurno obezbedili opstanak. Ovog puta slavili su u gostima protiv ekipe ”Cementa” iz Beočina. Poveli su golom Aleksić Luke u 18. minutu. Domaćin je uspeo da preokrene rezultat u svoju korist do poluvremena. Poravnanje je doneo Zeljković Dragan u 41. minutu a potpuni preokret doneo je Kukuruzović Dragan u 44. minutu. Futožani su se vratili u igru u 48. minutu golom Kovač Mihajla. Dva minuta kasnije svojim drugim golom ponovo je žutima doneo prednost. Za 3:3 gol je postigao Kovačević Danilo u 60. minutu a konačnih 3:4 i gol vredan tri boda postigao je Vukanac Slobodan u 68. minutu.

Jedinstvo 4-0 Dinamo

Ekipa ”Dinama” iz Budisave doživela je novi poraz i sebi dodatno zakomplikovala situaciju. Iako nije još sve gotovo i ako je još devet bodova u igri, samo pravo čudo može spasiti ”Dinamo” od ispadanja. Imaju pet bodova manje od prvog iznad sebe, ekipe ”Tatre” iz Kisača. U 41. minutu, Ikonić je maestalno petom proigrao Večanskog koji poprečnim dodavanjem kroz peterac pronalazi usamljenog Rankov Aleksandra koji samo prosleđuje loptu u mrežu za 1:0. Na isteku 45. minuta gosti su došli do gola, ali je pogodak poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao napadač Manojlović. U 55. minutu Aleksandar Rankov postiže drugi gol na utakmici, nakon slične akcije. Ikonić je probio po desnoj strani i na drugoj stativi pronašao Rankova koji ponovo bez većih poteškoća postiže gol.

Sve dileme otklonio je rezerevista Stančić Darko. Ispratio je brz kontranapad Večanskog čiji udarac je uspeo da zautavi čuvar mreže Rakita, međutim, lopta se odbila pravo do Stančića koji šalje loptu u gol za 3:0 u 71. minutu utakmice. Konačnih 4:0 postavio je Stančić Darko svojim drugim golom. Iskoristio je loše dodavanje rezerviste Kitanovića.

Bačka 4-2 Petrovaradin

Begečani pobedom za stabilnu sredinu tabele. Već nakon prvih 45 minuta znalo se da će sva tri boda ostati u Begeču. Ranu prednost doneo je Rac Branislav u 11. minutu. Devet minuta kasnije mladi Pavlov Nemanja je povisio prednost . Gosti se vraćaju u igru preko Kovačević. Rezultat poluvremena postavio je kapiten ”Bačke” Leđanac u 42. minutu. U drugom poluvremenu viđen je po jedan gol na obe strane. Samo dva minuta od početka drugog dela gol je postigao i Trifunović Marko, pa je praktično čeo napadački arsenal domaće ekipe postigao pogodak. U 59. minutu gosti su smanjli prednost preko Miščević Nikole za konačnih 4:2.

Bačka Begeč
Ekipa Bačke iz Begeča

OFK Sirig 5-3 OFK Jugović

Goleada u Sirigu i tri boda za domaćina. Iako je nakon prvog dela igre domaćin imao ubedljivu prednost od 3:0 u drugom delu viđena je kiša golova na obe strane. Golove za ubedljivu prednost ”Siriga” postigli su Kosić Milorad u 6. minutu, Ljubiša Vukelja iz slobodnog udarca u 28. minutu i Soldat Danijel u 43. minutu. Rezervista Kojović Marko na 4:0 povisio je u 59. minutu. Nakon toga gosti se bude i komplikuju situaciju. Uspeli su da za pet minuta postignu tri gola i vrate rezultatsku neizvesnost. Prvo je Ris Marko u 74. postigao gol da bi minut kasnije u sledećem napadu i brzonogi Kasapović Stanko postigao pogodak. Rezervista Makivić Jovo je u 79. smanjio na 4:3. Ipak, sve dileme otklonio je Marko Grujičić u 85. minutu i postavio konačnih 5:3.

OFK Sirig OFK Jugović

Fruškogorac 2-1 Bačka 1923

Fruškogorac je na pravi način otvorio utakmicu. Već u 4. minutu su došli do prednosti. Mladen Glišić je dobio loptu sa desne strane, uvukao malo ka sredini i raspalio po lopti koja je kao raketa prohujala u gol. Čuvar mreže Lišić paradom je samo ulepaš pogodak.  U 35. minutu utakmice počela je da pada jaka kiša i duva jak vetar pa je na terenu bilo manje fudbala a više se gledalo na sat koliko je ostalo do poluvremena.

Gosti su preuzeli terensku inicijativu a gol ”Fruškogorca” visio je u vazduhu. U nekoliko navrata odbrana ”zelenih” je intervenisala u zadnji čas. ”Bačka” je u 80. minutu došla do gola, ali je prvi pomoćnik glavnog arbitra signalizirao ofsajd poziciju Rogića. Dva minuta kasnije rezervista Srđan Radaković postiže gol za 2:0. Stevanović je šutirao a Lišić izbacio loptu samo do Radakovića koji je levom slabijom nogom iz prve poslao loptu pod prečku. Mirnu završnicu utakmice zakomplikovao je štoper domaćih Tucakov jer je nehotično glavom zatresao svoju mrežu u 88. minutu.

TSK 4-0 Crvena Zvezda

Temerinci sigurni i ubedljivi na svom terenu. Uspela je ekipa Mihajla Kozomore da bez većih poteškoća zabeleži pobedu i nastavi da diše za vratom prvoplasiranom ”Fruškogorskom partizanu” i Bukovca. Domaćin je do prednsoti došao golom Stjepanovića glavom, igrao se 27. minut utakmice. Šest minuta kasnije sa bele tačke povisio je Kobiljski Žarko. Šutirao je u levi ugao gola. Čuvar mreže Cvetinović bacio se u drugu stranu. Uspavanku u Temerinu prekinuo je Pupovac Jovo sa dva brza gola. Nakon samo šest minuta provedenih u igri postigao je svoj prvi gol u 67. minutu a pet minuta kasnije postigao je i drugi pogodak za konačnih 4:2.

TSK Crvena Zvezda

Fruškogorski partizan 4-2 Tatra

Bukovac drži vrh tabele i ozbiljno juriša ka tituli. Da su jasni u svojim namerama videlo se već nakon dva minuta, gol je postigao Ilić Petar. Isti igrač postigao je gol i u 17. minutu. Jaka kiša i natopljen teren otežao je uslove za igru a to je iskoristio i iskusni napadač ”Tatre” Sladić Mlađan. Kratku loptu u odbrani koju je usporila voda na terenu iskoristio je i postigao gol za 2:1 u 20. minutu. Pred kraj prvog dela Strahinja Čergić glavom je povisio prednost na 3:1. Dileme su praktično otklonjene u 60. minutu kada je vezista Stojanović Luka postigao pogodak za 4:1. Do kraja utakmice gosti su postigli još jedan pogodak i ublažili poraz, strelac je bio Panović Miloš u 86. minutu.

Tabela Prve novosadske lige nakon odigranog 27. kola:

Tabela Prve novosadske lige

DRUGA NOVOSADSKA LIGA

Ekipa ”Proleter 1951” sa Slane bare i definitivno je obezbedila plasman u viši rang. Tri kola pre kraja, sakupili su dovoljan broj bodova pa će od naredne sezone biti učesnici Prve novosadske lige a da li će biti i prvaci u Drugoj novosadskoj ligi znaćemo nakon nareden dve utakmice. Drugoplasiranom ”Suseku” potrebna je još jedna pobeda kako bi takođe obezbedili plasman u viši rang.

Proleter 1951 2-0 Slanobarac

Plasman u viši rang obezbeđen na početku utakmice. Već u 10. minutu ekipa ”Proletera” došla je do prednosti golom Davida Spasojevića. U 21. minutu postavljen je konačan rezultat a gol je postigao Nemanja Spiridonović. Do kraja utakmice nije bilo više promene rezultata.

Čestitao bih mojim momcima na pobedi i overi plasman u viši rang, naravno i agilnoj upravi kluba. Iza nas je godinu dana teškog rada i truda, ali to je tek početak. U ove dve nedelje uprava kluba treba da obavi razgovore sa igračima, ko ostaje, ko ide, ko nam dolazi…pa na zasluženi odmor do 12 jula, kada je planirana prozivka igrača i proslava klupske slave Petrovdan. Što se tiče današnje utakmice, jedna izuzetno teška utakmica, pravi Slanobarski derbi gde su gosti ekipa predvođeni kapitenom Zoranom Macakanjom još jednom pokazali da zaslužuju da budu među pet ekipa u ligi. Takođe bi čestitao i mojim igračima, što su izgarali svih 90. minuta i još jednom pokazali da su pravi i najbolji kad je najteže, izjavio je Mirko Aleksić trener FK ”Proletera”.

Vinogradar 6-0 Sloga

Ledinčani siloviti protiv ekipe ”Sloge” iz Loka. Iako su na poluvremenu imali minimalnu prednost od 1:0, u drugom delu postigli su još pet golova. Jedini gol u prvih 45. minuta postigao je Vladimir Bukvić u 27. minutu. Drugi deo igra otvorio je domaćin sa brza dva gola. Prvo je mrežu zatresao Stojanović Igor u 50. minutu a tri minuta kasnije i Lalović Đoko. U 59. minutu svoj drugi gol na utakmici postigao je Stojanović. Sa bele tačke u 67. minutu takođe svoj drugi gol na utakmici postigao je Bukvić a konačnih 6:0 postavio je Ćelić Novak u 87. minutu utakmice.

Borac (NS) 5-0 Hajduk (Č)

Ko bi rekao da će trećeplasirani ”Hajduk” iz Čuruga pretrpeti težak poraz na Klisi. Nakon prvih 45 minuta nije se moglo naslutiti da će novosadski ”Borac” ubedljivo savladati gostujuću ekipu. Jedini gol u prvom delu viđen je u 18. minutu a postigao ga je Umićević Danijel. Drugi minut nastavka doneo je novu promenu rezultata, na 2:0 povisio je Čavić Danilo. Četiri minuta kasnije treći gol na utakmici delo je Siniše Macakanje. Do kraja utakmice još dva gola postigao je Dukić Ognjen, bio je strelac u 70. i 84. minutu.

Sofeks 5-0 Titel

Još jedna goleada u Drugoj novosadskoj ligi a danak je platila ekipa ”Titela”. Fudbaleri ”Sofeksa” još jednom su bili neumoljivi. Kapiten domaćih Sofranin Nikola postigao je het-trik. Bio je strelac u 20. ; 26. i 84. minutu utakmice. Sa dva gola proslavio se i Joksimović Bojan. On je bio strelac u 23. i 35. minutu. Da su futožani igrali ovako od starta prvenstvo, pitanje je gde bi bili sada.

FK Sofex

Železničar NS 4-1 Obilić

Želja prekinuo seriju od dva poraza i sa četiri gola pazario tri boda. Do prednosti su došli nakon 3. minuta igre, strelac je bio Vidaković Marko. Na 2:0 povisio je Nedić Nikola. Mladi Kojić Radivoj vratio je goste iz Vilova u igru. Precizan sa bele tačke bio je u 39. minutu. Gosti ipak nisu imali snage za nešto više jer su bez izmene došli na utakmicu u Novi Sad. To je domaćin iskoristio pa je golovima Tomov Aleksandra u 56. i Salihu Erduana u 71. otklonio sve dileme po pitanju pobednika.

Susek 3-0 Miletić

Susečani na vreme dali golove i ostvarili pobedu. Domaćin je od 38. minuta ostao sa igračem manje jer je drugi žuti karton zaradio Starčević Pavle ali srećom do tada su već imali prednost. Od 11. minuta ”Susek” je vodio golom Tomić Lazara. Dva minuta nakon crvenog kartona i sa igračem manje domaćin je uspeo da postigne i drugi gol, strelac je bio Bakoš Vladimir. Na početku drugog dela Goran Kolar postavio je konačnih 3:0. Gosti iz Mošorina do kraja utakmice nisu uspeli da iskoriste igrača više na terenu i postignu makar utešni pogodak.

Borac (R) 2-3 Hajduk (G)

Jedina ekipa koja je uzela bodove na strani u ovom 27. kolu jeste ekipa ”Hajduka” iz Gardinovaca jer su u svim preostalim utakmicama sva tri boda pazarili domaćini. Malo je falilo da se rakovčani vrate iz pepela nakon minus dva. Gardinovčani su do prednosti došli u 24. minutu preko Stojanović Ljubomira. Na isteku 45. minuta prednost je povisio Cvetković Bojan. Domaćin se u poslednjoj četrvrtini utakmice vraća u igru. Prvo je u 64. minutu Miljković Dejan smanjio prednost da bi u 78. minutu Vojnović Stojan doneo poravnanje. Ipak, nije usledio preokret već su fudbaleri ”Hajduka” golom u 85. minutu preko Radaković Jovice spakovali tri boda i odneli za Gardinovce.